Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Vysokoškolské štúdium má svoje svetlé momenty, no písanie bakalárskej či diplomovej práce k nim jednoznačne nepatrí. Táto neľahká úloha si vyžaduje hodiny lustrovania rôznych zdrojov, organizácie, stresu, plaču, prokrastinácie a väčšieho stresu… no výsledné ovocie chutí sladučko a dve či tri písmenká pred menom navyše za to jednoznačne stoja.

Lenže niektorým ľuďom toto nestačí. Niektorí ľudia chcú mať meno vyzdobené z oboch strán, spredu aj zozadu, a v štúdiu pokračujú ďalej. Títo masochistickí, po vedomostiach bažiaci tvorovia, sa teda ocitnú tvárou v tvár s ešte silnejším protivníkom – dizertačnou prácou.

To je vyšší level. Tam nestačí desať dobre rozvrhnutých litrov vína (aby sa človek neopil, no zároveň neprišiel o zdravý rozum) a dvojnásobný počet prebdených nocí. Sú to roky – slovom ROKY – intenzívnej makačky. To, aké náročné je sa s touto prácou popasovať, si na vlastnej koži vyskúšala 26-ročná Sarah Whelan Curtis (a samozrejme tisícky iných študentov, nie je jediná na svete, ale o tom potom).

Po štyroch rokoch žmýkania mozgových závitov teraz v rukách drží svoje 183-stranové veľdielo z oblasti epigenetiky a je naň patrične hrdá. A svetu sa ho rozhodla odprezentovať skutočne netradičným spôsobom. Sériou fotografií, na ktorých chová svoju dizertačku, akoby to bolo bábo. Bábo zavinuté v modrobielej perinke, túliace sa k matkinej hrudi… no veď sa pozrite sami.

Áno, spravila som fotenie so svojou dizertačnou prácou. Najdlhší pôrod (ježka) na svete.

Inšpiráciu na toto fotenie jej pravdepodobne vnukla mama, ktorá pár rokov dozadu rázne zahlásila: „Buď si urob doktorát alebo dieťa.“ Nevedno, či je s výberom svojej ratolesti spokojná, no úprimne? V tejto fáze už asi nemá na výber.

Sarah svojimi fotkami inšpirovala aj ostatných študentov, ktorí tiež zazdieľali svoje víťazné fotografie

Zdroj: sarahwcurtis / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť