Žena svojimi fotkami s dizertačnou prácou úprimne pobavila internet

K fotkám pridala popis: „Najdlhší pôrod na svete.“

Zdroj: Matthew T Rader / Unsplash

Vysokoškolské štúdium má svoje svetlé momenty, no písanie bakalárskej či diplomovej práce k nim jednoznačne nepatrí. Táto neľahká úloha si vyžaduje hodiny lustrovania rôznych zdrojov, organizácie, stresu, plaču, prokrastinácie a väčšieho stresu… no výsledné ovocie chutí sladučko a dve či tri písmenká pred menom navyše za to jednoznačne stoja.

Lenže niektorým ľuďom toto nestačí. Niektorí ľudia chcú mať meno vyzdobené z oboch strán, spredu aj zozadu, a v štúdiu pokračujú ďalej. Títo masochistickí, po vedomostiach bažiaci tvorovia, sa teda ocitnú tvárou v tvár s ešte silnejším protivníkom – dizertačnou prácou.

To je vyšší level. Tam nestačí desať dobre rozvrhnutých litrov vína (aby sa človek neopil, no zároveň neprišiel o zdravý rozum) a dvojnásobný počet prebdených nocí. Sú to roky – slovom ROKY – intenzívnej makačky. To, aké náročné je sa s touto prácou popasovať, si na vlastnej koži vyskúšala 26-ročná Sarah Whelan Curtis (a samozrejme tisícky iných študentov, nie je jediná na svete, ale o tom potom).

Po štyroch rokoch žmýkania mozgových závitov teraz v rukách drží svoje 183-stranové veľdielo z oblasti epigenetiky a je naň patrične hrdá. A svetu sa ho rozhodla odprezentovať skutočne netradičným spôsobom. Sériou fotografií, na ktorých chová svoju dizertačku, akoby to bolo bábo. Bábo zavinuté v modrobielej perinke, túliace sa k matkinej hrudi… no veď sa pozrite sami.

Áno, spravila som fotenie so svojou dizertačnou prácou. Najdlhší pôrod (ježka) na svete.

Inšpiráciu na toto fotenie jej pravdepodobne vnukla mama, ktorá pár rokov dozadu rázne zahlásila: „Buď si urob doktorát alebo dieťa.“ Nevedno, či je s výberom svojej ratolesti spokojná, no úprimne? V tejto fáze už asi nemá na výber.

Sarah svojimi fotkami inšpirovala aj ostatných študentov, ktorí tiež zazdieľali svoje víťazné fotografie

Zdroj: sarahwcurtis / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o to "najhustejšie", čo kedy v živote videli


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME