Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Žena umýva listovú zeleninu v práčke. Ľudí jej „life-hack“ značne znechutil

Geniálny nápad alebo hotové šialenstvo?


Práčka je super vec. Hodíš do nej špinavé oblečenie, vytiahneš čisté a voňavé a fakt, že súčasťou celého procesu nie je plahočenie sa v studenom potoku s mydlom, ktoré viac smrdí ako vonia, ti robí nesmiernu radosť. No možno predsa nevyužívaš jej potenciál naplno (a nielen preto, že doteraz nemáš tušenia, na čo slúži dobrá polovica programov).

Je to bizarné a pre mnohých ľudí značne nechutné, ale ako sa zdá, v práčke môžeš „prať“ aj zeleninu. Ashley, ktorá na TikToku vystupuje ako @ashleyechols777, v nedávnom videu prezradila, že to vyskúšala a celkom sa to osvedčilo. Namiesto klasického umývania v dreze hodí – v tomto prípade listovú zeleninu do práčky, stlačí tlačidlo a čaká, kým to mašina celé odmaká za ňu.

Umývanie zeleniny v práčke – geniálny nápad alebo šialenstvo?

Virálne video doposiaľ videlo viac ako 650-tisíc ľudí a dá sa objektívne skonštatovať, že jeho obsah rozdelil ľudí na dva tábory. Prví tvrdili, že to tak robia už celú večnosť a funguje to skvelo. Druhí boli znechutení. Veľmi znechutení. „Toto je dôvod, prečo jem len u seba doma,“ vyjadrila sa jedna z komentujúcich.

„Predstavujem si všetko to špinavé oblečenie, čo sa tam predtým pralo a zdvíha sa mi žalúdok,“ napísal zase niekto ďalší, načo ostatní pripomenuli, že mať kel medzi čerstvo vypratými gaťkami tiež nie je práve výhra. „Upokojte sa,“ zapojila sa do debaty používateľka, ktorá metódu využíva pravidelne a je s ňou veľmi spokojná. „Práčka sa dá predsa čistiť. Človek ju vyčistí, dá tam zeleninu a po skončení ju vyčistí zas.“

Má pravdu – práčka sa naozaj dá vyčistiť, no nie je potom celé toto divadlo trochu kontraproduktívne? Možnosť číslo jedna – umyješ zeleninu v dreze a za päť minút si hotový. Možnosť číslo dva – umyješ ju v práčke, ktorú musíš kvôli tomu čistiť dvakrát po sebe a ušetríš presne nula času a zbytočne minieš kvantá vody. Prečo by si niekto vybral možnosť číslo dva? O svoju teóriu sa s nami môžeš podeliť v komentároch.

Žena umýva zeleninu v práčke
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť