Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Žena vo svojom súkromnom „múúzeu“ vystavuje vyše 19-tisíc predmetov s motívom kráv

Ruth je vďaka tomu držiteľkou svetového rekordu.


Pri návšteve mesta Bernadotte v Minnesote môžu ľudia zahliadnuť na prvý pohľad obyčajný dom, ktorý je obklopený niekoľkými drevenými sochami kráv. Ide o obchod s farmárskymi potrebami? Ani zďaleka nie!

To, čo návštevníci spozorovali, je Cow Collector’s Mooseum, múzeum predmetov s motívmi kráv, uvádza UPI. Jedinečnú atrakciu prevádzkuje Ruth Klossnerová, ktorá jednoducho miluje kravy. Fakt veľmi. Vyjadrila sa, že k týmto zvieratám mala blízko už od detských čias strávených na farme.

Lafayette 2013

Posted by Ruth Klossner on Saturday, August 3, 2013

Aké predmety nájdeme v najväčšej kravskej zbierke na svete? Všetky! Ruth zbiera doslova hocičo s kravským motívom. Plyšáky, figúrky, sošky, suveníry, dekorácie, fľaše, soľničky. Naozaj všetko. Asi tri štvrtiny predmetov si kúpila sama, zvyšok dostala od priateľov alebo ich získala zadarmo ako reklamné predmety.

Najväčšia milovníčka kráv na svete. Oficiálne.

Ruth svoj zápis v Guinnessovej knihe rekordov získala už v roku 2015, keď jej zbierku tvorilo „len“ 15 144 kravičkovských predmetov. V priebehu ďalších siedmich rokov sa kolekcia poctivo rozširovala a dnes ju tvorí už 19 827 položiek.

Zbierka predchádzajúceho držiteľa rekordu pôsobí oproti gigantickému arzenálu Ruth úplne úboho – pozostávala asi len z 3000 kravských predmetov.

Minnesota Live sent me a video of the cow collector's portion of their broadcast this morning. Here it is, if you're interested.

Posted by Ruth Klossner on Monday, April 4, 2022

Ako to pri každom poriadnom zberateľovi býva, aj Ruth toto hobby nesmierne napĺňa a vôbec neplánuje skončiť. Aké kravy má najradšej? Pri tejto otázke kravská zberateľka odpovedala, že nerobí žiadne rozdiely a všetky plemená miluje rovnako.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť