Žena vyhrala v tombole obraz od Picassa v hodnote vyše milióna eur

Aukčný dom predal spolu 51 140 tombolových lístkov.

Zdroj: Profimedia

Možno si sa aj ty už niekedy zúčastnil tomboly v rámci plesu alebo podobnej akcie a vyhral si nejakú sladkosť, fľašu šampusu alebo inú, každopádne nie príliš hodnotnú cenu. No žena, o ktorej píše portál Los Angeles Times, vyhrala niečo oveľa cennejšie a na túto súťaž bude zrejme spomínať celý život.

Darček pod stromček

Talianka Claudia Borgogno dostala tombolový lístok, ktorý vyhral na charitatívnej akcii cenu v hodnote 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur), pod stromček od svojho syna Lorenza. Ten ho kúpil za 100 €. Konkrétne ide o olejomaľbu od svetoznámeho maliara Pabla Picassa. Claudia, bývajúca v talianskom meste Ventimiglia, zhrnula svoje šťastie a prekvapenie do jedného slova: „Neuveriteľné.“

Zbierka pre Madagaskar

Charitatívnu akciu, v ktorej Talianka vyhrala, organizoval aukčný dom Christie’s, sídliaci v Paríži. Výťažok z nej povedie na pitnú vodu pre dedinčanov žijúcich na Madagaskare a v Kamerune. Organizátorom sa podarilo predať online 51 140 tombolových lístkov v hodnote 100 eur.

Obraz „Nature Morte“, čiže v preklade Zátišie, bol ocenený na 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur). Do súťaže ho poskytol miliardársky zberateľ umenia David Nahmad. Tombolové lístky boli zakúpené vo viac ako 100 krajinách, pričom väčšina sa predala vo Francúzsku, Spojených štátoch, Švajčiarsku a Taliansku.

Spomínaný obraz Pablo Picasso namaľoval v roku 1921 a zobrazuje drevený stôl, na ktorom sú poháre od absintu a noviny.

Najlepšie rozhodnutie v živote

Lorenzo si zakúpil dve lístky, pričom akurát ten, ktorý podaroval svojej mame, bol výherným. Tento krok považuje za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote. 58-ročná Claudia, ktorá pracuje ako účtovníčka, doposiaľ nikdy nič nevyhrala. Pre médiá sa vyjadrila, že jej bude cťou povesiť si na stenu obraz od tohto legendárneho umelca. No ktovie, či odolá pokušeniu predať ho a finančne si polepšiť…

Zdroj: Los Angeles Times

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Angličanka Amber vyšíva krásne a anatomicky presné časti ľudských tiel


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME