Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Možno si sa aj ty už niekedy zúčastnil tomboly v rámci plesu alebo podobnej akcie a vyhral si nejakú sladkosť, fľašu šampusu alebo inú, každopádne nie príliš hodnotnú cenu. No žena, o ktorej píše portál Los Angeles Times, vyhrala niečo oveľa cennejšie a na túto súťaž bude zrejme spomínať celý život.

Darček pod stromček

Talianka Claudia Borgogno dostala tombolový lístok, ktorý vyhral na charitatívnej akcii cenu v hodnote 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur), pod stromček od svojho syna Lorenza. Ten ho kúpil za 100 €. Konkrétne ide o olejomaľbu od svetoznámeho maliara Pabla Picassa. Claudia, bývajúca v talianskom meste Ventimiglia, zhrnula svoje šťastie a prekvapenie do jedného slova: „Neuveriteľné.“

Zbierka pre Madagaskar

Charitatívnu akciu, v ktorej Talianka vyhrala, organizoval aukčný dom Christie’s, sídliaci v Paríži. Výťažok z nej povedie na pitnú vodu pre dedinčanov žijúcich na Madagaskare a v Kamerune. Organizátorom sa podarilo predať online 51 140 tombolových lístkov v hodnote 100 eur.

Obraz „Nature Morte“, čiže v preklade Zátišie, bol ocenený na 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur). Do súťaže ho poskytol miliardársky zberateľ umenia David Nahmad. Tombolové lístky boli zakúpené vo viac ako 100 krajinách, pričom väčšina sa predala vo Francúzsku, Spojených štátoch, Švajčiarsku a Taliansku.

Spomínaný obraz Pablo Picasso namaľoval v roku 1921 a zobrazuje drevený stôl, na ktorom sú poháre od absintu a noviny.

Najlepšie rozhodnutie v živote

Lorenzo si zakúpil dve lístky, pričom akurát ten, ktorý podaroval svojej mame, bol výherným. Tento krok považuje za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote. 58-ročná Claudia, ktorá pracuje ako účtovníčka, doposiaľ nikdy nič nevyhrala. Pre médiá sa vyjadrila, že jej bude cťou povesiť si na stenu obraz od tohto legendárneho umelca. No ktovie, či odolá pokušeniu predať ho a finančne si polepšiť…

Zdroj: Los Angeles Times


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.