Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Možno si sa aj ty už niekedy zúčastnil tomboly v rámci plesu alebo podobnej akcie a vyhral si nejakú sladkosť, fľašu šampusu alebo inú, každopádne nie príliš hodnotnú cenu. No žena, o ktorej píše portál Los Angeles Times, vyhrala niečo oveľa cennejšie a na túto súťaž bude zrejme spomínať celý život.

Darček pod stromček

Talianka Claudia Borgogno dostala tombolový lístok, ktorý vyhral na charitatívnej akcii cenu v hodnote 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur), pod stromček od svojho syna Lorenza. Ten ho kúpil za 100 €. Konkrétne ide o olejomaľbu od svetoznámeho maliara Pabla Picassa. Claudia, bývajúca v talianskom meste Ventimiglia, zhrnula svoje šťastie a prekvapenie do jedného slova: „Neuveriteľné.“

Zbierka pre Madagaskar

Charitatívnu akciu, v ktorej Talianka vyhrala, organizoval aukčný dom Christie’s, sídliaci v Paríži. Výťažok z nej povedie na pitnú vodu pre dedinčanov žijúcich na Madagaskare a v Kamerune. Organizátorom sa podarilo predať online 51 140 tombolových lístkov v hodnote 100 eur.

Obraz „Nature Morte“, čiže v preklade Zátišie, bol ocenený na 1,1 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur). Do súťaže ho poskytol miliardársky zberateľ umenia David Nahmad. Tombolové lístky boli zakúpené vo viac ako 100 krajinách, pričom väčšina sa predala vo Francúzsku, Spojených štátoch, Švajčiarsku a Taliansku.

Spomínaný obraz Pablo Picasso namaľoval v roku 1921 a zobrazuje drevený stôl, na ktorom sú poháre od absintu a noviny.

Najlepšie rozhodnutie v živote

Lorenzo si zakúpil dve lístky, pričom akurát ten, ktorý podaroval svojej mame, bol výherným. Tento krok považuje za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote. 58-ročná Claudia, ktorá pracuje ako účtovníčka, doposiaľ nikdy nič nevyhrala. Pre médiá sa vyjadrila, že jej bude cťou povesiť si na stenu obraz od tohto legendárneho umelca. No ktovie, či odolá pokušeniu predať ho a finančne si polepšiť…

Zdroj: Los Angeles Times


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť