Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

V rámci prevencie voči koronavírusu zaviedli mnohé krajiny povinnosť nosenia rúšok. A tak mnohí jedinci namiesto tradičného lekárskeho rúška alebo respirátora začali používať iné netradičné náhrady, alebo si svoje ochranné masky ušili sami.

No rúška, ktoré vyrába Američanka, o ktorej píše portál LADbible, sú naozaj niečo extra. Dokážu sa totiž premeniť na Záškodnícku mapu Harryho Pottera.

Virálne video

Stefanie Hook z Colorada nedávno pridala na populárnu platformu TikTok video, kde ukazuje, čo dokáže jej zázračné rúško. Video sa stalo za krátky čas virálnym a nadchlo mnohých internetových používateľov. Rúško od Stefanie je na prvý pohľad čierne, no akonáhle do neho začnete dýchať, objaví sa na ňom spomínaná Záškodnícka mapa.

Pre tých jedincov, ktorí nevideli Harryho Pottera, Záškodnícka mapa bol kúzelnícky dokument podarovaný hlavnému hrdinovi. Dokázala odhaliť všetky zákutia Rokfortu a umiestnenie každého človeka v areáli. Mladý čarodejník tak mal pod kontrolou pohyb svojich priateľov i nepriateľov.

Má aj svoju firmu

Stefanie predáva svoje ručne vyrábané výtvory online prostredníctvom svojej spoločnosti CPEX. Mladá Američanka uviedla, že začala vyrábať rúška, aby priniesla trochu kúziel i do skutočného sveta a aby aj ostatných inšpirovala ku kreativite.

Výroba takéhoto čarodejníckeho rúška je zdĺhavá robota, nad jedným strávi až 17 hodín. Mladá brunetka sa okrem toho venuje i výrobe plyšových hračiek. Pre Insider povedala, že je pre ňu dôležité, aby predmety, ktoré vyrobí, boli nezvyčajné a originálne.

@coloradopex

Wanted to make a crispier updated video of what to expect your masks to look like limited quantities #handmade #harrypotter #mask #artist #maurauders

♬ original sound – coloradopex

Nenahradia respirátor

O nezvyčajné rúška ľudia prejavili veľký záujem a za rekordne rýchly čas sa aj vypredali. Stefanie však upozorňuje, že nie sú schopné nahradiť respirátor.

Rúška ale vyrába na základe pokynov Centra pre kontrolu chorôb, čiže sa môžu nosiť ako ochrana tváre na verejných priestranstvách, kde môže byť ťažké dodržať bezpečnú vzdialenosť. V skratke, nahradia bežné plátené rúško, no nie respirátor.

Záškodnícke rúška budú opäť dostupné na jej webovej stránke od 29. mája. Predávajú sa v dospeláckych, ale aj v detských veľkostiach.

Zdroj: LADbible


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť