Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

„Bez kávy ráno nefungujem,“ povie cica a odpije si zo sladkej brečky s nízkotučným sójovým mliekom a tromi druhmi sirupov, ktorá okolo kávy vlastne ani nešla. No vážne, dnešní ľudia už pomaly ani nevedia, ako chutí. Tradičné čierne espresso vystriedali pseudokávy na štýl kakaa, napenené, so šľahačkou, posypané čokoládou či škoricou, z ktorých ti viac ako kofeín píše to kvantum cukru.

Ale nebudeme sa tváriť, všetci na to máme občas chuť. Život na Slovensku, kde sa minimálka po rokoch konečne odlepila od hranice štyroch stoviek, je už beztak horký, tak prečo si ho miestami trochu neosladiť. Problém je v tom, že ak si chceš takým fancy frappéčkom sladiť život denne, bude ťa to ročne stáť minimálne obličku.

© Shutterstock

No fakt, strašne sú tieto vtipné kávy drahé. V starbuckse si za jeden pohár so skomoleninou tvojho mena vypýtajú bezmála desať eur a za to by priemerný, na vifonkách odchovaný, slovenský študák mohol jesť celý mesiac. To nie je dobrý deal. Našťastie, mladá slečna z TikToku na to vymyslela skvelý life-hack.

Dievča, ktoré na sociálnej sieti figuruje pod menom @ellbrxo, si zadovážilo podobný drink za zhruba dve eurá. A nie, nespravila si ho doma, na takú babračku nikto ráno nemá čas. Namiesto toho si v McDonald’s kúpila jeden shot espressa a jeden malý vanilkový milkshake a neskôr ich v aute zmiešala dokopy.

https://www.tiktok.com/@ellbrxo/video/6867480458213494022

Cena oboch nápojov sa pohybuje niekde okolo jedného eura, takže za dve oči dostala nápoj podobný vanilkovému frappé. Celkom slušné, za takú cenu. Ľuďom sa jej šikovný hack náramne páčil, o čom jasné svedčí fakt, že si ho za pár dní prezrelo viac ako 280-tisíc užívateľov. Vyskúšaš ho niekedy aj ty?

Zdroj: ellbrxo / TikTok


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť