Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Žena žijúca na opustenom mieste ukázala, ako chodí nakupovať potraviny

Najbližšie mesto je od nej vzdialené viac ako 500 kilometrov.


Väčšina Slovákov otvorene prehlasuje, že žije pánubohu za chrbtom, no pravdou je, že pokiaľ máme v dosahu piatich kilometrov supermarket, lekáreň aj predražené fitness centrum, také katastrofálne to asi zase nebude. Minimálne z pohľadu človeka, pre ktorého je nákup potravín dvojdňovým výletom, určite nie.

Nutričná poradkyňa Sinead Meader, ktorá na TikToku vystupuje ako @sineadmeader, nedávno na sociálnej sieti načrtla všetkým nezainteresovaným, ako vyzerá púť za jedlom, ak naozaj žiješ uprostred ničoho. Jej dom sa nachádza v Yukonskom území v Kanade a ako priznáva vo virálnom videu, ktoré má momentálne viac ako 11 miliónov zhliadnutí, najbližšie mesto je od nej vzdialené 544 kilometrov. A to je dosť.

Cesta do mesta jej trvá celé hodiny

Od najbližšej civilizácie je vzdialená stovky kilometrov. Sinead kvôli základným potrebám presedí v aute viac ako päť hodín. „Je to unavujúce, ale výhľad naozaj stojí za to,“ píše vo virálnom videu. V ňom ďalej objasňuje, že túto cestu absolvuje zhruba raz za šesť až osem týždňov. Ak sa po tomto všetkom necíti na ďalšiu dlhú cestu autom, v spomínanom meste sa radšej ubytuje a domov sa poberie až na druhý deň.

Ako už je asi jasné, jej videu sa dostalo značnej pozornosti a v ľuďoch vzbudilo zvedavosť. Okrem iného chceli vedieť aj to, čo sa v týchto bojových podmienkach deje v prípade pohotovosti. Predsa len, stať sa môže hocičo a fakt, že najbližšia pomoc je viac ako 500 kilometrov ďaleko, ľudí znepokojila. Žena ich však uistila, že sa nemajú čoho obávať. Blízko nej sa totiž nachádza benzínová pumpa, na ktorej majú hádam všetko. „Od hladu človek neumrie, ale značne si za to priplatí,“ hovorí.

A ako teda ten jej viac ako celomesačný nákup vyzerá? Nuž, dá sa takmer s určitosťou povedať, že pokiaľ si nevečeral v reštaurácii Salt Baeho, tak toľko peňazí naraz za jedlo si asi ešte nevysolil. Konkrétny nákup z videa ju stál zhruba 550 kanadských dolárov (385 eur), podľa jej slov toho však akurát nepotrebovala veľa. Inokedy tam pokojne nechá aj tisícku.

Mohlo by ťa zaujímať:

Salt Bae známy z memes si v Londýne otvoril reštauráciu. Ceny sú astronomické


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť