Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Asi aj ty si už počul správy o tom, že tvár Ježiša či Panny Márie sa objavila na vskutku podivných miestach. Napríklad na spálenej hrianke, v kvapkách vody, na špinavej stene či na skrini na východnom Slovensku. Teraz sa k tomuto zástupu podivných miest a predmetov pridal sáčok zemiakov.

Práve na jednom zemiaku zbadala 44-ročná Nikki Halkerston zo škótskeho mesta Dundee tvár centrálnej postavy kresťanstva. Ako uvádza aj portál Metro, nákup „svätých“ zemiakov ju pritom stál len 1,15 libry (cca 1,3 eura). Fotografiu dotyčného zemiaka pravdaže okamžite zavesila na internet a dodala, že tvár si všimla okamžite, ako zemiak položila na kuchynskú dosku.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.Nikki%20Halkerston&mp_sed=553124138&rpp=420)

„Dívala som sa na to a bolo celkom evidentné, že je to Ježišova tvár,“ vyhlásila Nikki neoblomne. „Poznám podobné príbehy ľudí, ktorí našli Ježiša v rôznom jedle, ale ja som nikdy nič také nevidela. Toto však bol bezpochyby on.“ Na záver dodala, že zemiak už zjedla.

Čo je škoda, pretože cirkevné autority by možno daný zemiak vyhlásili za svätú ikonu a stal by sa záujmom mnohých pútnikov. Nikki mala ale evidentne veľký hlad, a ten rozhodol. Ktovie, možno sa jej Ježiš týmto spôsobom snažil niečo dôležité povedať. A namiesto toho skončil v jej žalúdku. Tak snáď sa mu to podarí nabudúce.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.Nikki%20Halkerston&mp_sed=553124176&rpp=420)

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť