Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Shutterstock

Ženatí muži prezradili, čo je podľa nich kľúčom k šťastnému manželstvu

Čo (ne)robiť, aby ste sa navzájom nepozabíjali?

Tušil si, že až v šiestich z desiatich manželstiev sa jeden alebo obaja partneri trápia? Pokiaľ nechceš, aby do tejto skupiny jedného dňa spadalo aj to tvoje, mal by si nasledujúcim riadkom venovať svoju plnú pozornosť.

Ženatí muži nedávno na Reddite prezradili, čo je podľa nich základom stabilného, šťastného a teda aj dlhotrvajúceho manželstva. Čo robiť, čo nerobiť a čo presne kúpiť, keď ťa pošle do obchodu pre vanilku? Poďme si spoločne prečítať užitočné rady, vďaka ktorým tvoj vzťah vydrží na veky vekov.

1. Na verejnosti sa jej zastaň, nech sa deje, čo sa deje. Je to tvoja žena. Ak s ňou nesúhlasíš, povedz jej to v súkromí.

2. Nikdy to nie si ty proti nej, ani ona proti tebe. Ste to vy proti akémukoľvek problému, ktorý sa vám naskytne. Snažte sa ho vyriešiť – nie zistiť, ktorý z vás mal pravdu.

3. Keď ťa pošle kúpiť vanilku, kúp vanilku. Nie vanilkovú esenciu, nie vanilkový extrakt, nie vanilkový cukor, puding, prášok, osviežovač na záchod. Vanilku.

4. Nikdy ju neohováraj za jej chrbtom. Je úplne jedno, že kolegovia či kamoši pri pive to robia tiež – ty nemusíš. Možno nevie uvariť taký šošovicový prívarok ako tvoja mama a možno ťa neskutočne vytáča, akým spôsobom umýva okná, ale takéto veci si máš nechať pre seba. Hovor o nej tak, ako by si chcel, aby ona pred kamarátkami hovorila o tebe.

ženatí muži, šťastné manželstvo, manželská poradňa, vzťahové rady
Shutterstock

5. Ani po svadbe neprestaňte byť párikom. Buďte kamoši, robte si zo seba srandu, choďte na rande, spite spolu na tých najšialenejších miestach a skúšajte nové veci, kedy to len pôjde. Zabávajte sa, až dokiaľ spolu nezomriete. To, že ste sa vzali, ešte neznamená, že musíte začať byť nudní.

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Na polícii bol vypovedať priateľ nezvestnej Terézie. Pýtali sa, čo sa stalo v inkriminovaný deň

6. Keď sa niečo pokazí, povedz jej to a uisti sa, že ona v takej situácii môže urobiť to isté. Toľko ženatých mužov v sebe dusí svoje problémy, lebo sú to „moje financie/moje dlhy/moje sr*čky“ alebo čo ja viem, čo ešte. Prekvapenie – keď si ženatý, už nič nie je len tvoje. Ani len problémy.

7. Vytvorte si každý samostatný priestor – reálne aj metaforicky. Je v poriadku mať separátne koníčky, rovnako je v poriadku mať separátne spálne, ak si to váš vzťah vyžaduje. Žiadny vzťah neprežije na spánkovom deficite.

8. Ukazuj jej, že ti na nej záleží a že si vďačný za to, čo pre teba (alebo pre vašu rodinu) robí. Ideálne každý deň. Po svadbe zvykne život spadnúť do stereotypu a v takej situácii je veľmi jednoduché začať vnímať určité veci ako samozrejmosť.

ženatí muži, šťastné manželstvo, manželská poradňa, vzťahové rady
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť