Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Žene kvôli nádoru nahradili časť jazyka tkanivom zo stehna. Teraz jej na ňom začali rásť chĺpky

Náhrada časti jazyka mala nečakaný efekt.


42-ročná Cameron Newsom bojovala s rakovinou jazyka, kvôli ktorej o jeho časť prišla. Ako píše portál LADbible, lekári jej stratenú časť nahradili pokožkou a svalovým tkanivom z jej stehna. Zdalo sa, že to bude ideálne riešenie. Lenže teraz jej z jazyka začalo rásť povrchové ochlpenie!

Ako Cameron prezradila novinárom, s rakovinou bojovala niekoľko rokov. „Schudla som viac ako tri kilá, pretože som nemohla jesť ani piť,“ povedala. Podrobila sa chemoterapii a lekári sa napokon rozhodli nádor z jazyka vyoperovať.

Profimedia

Operácia trvala viac ako deväť hodín. Odstránenú časť jazyka chirurgovia nahradili pokožkou z jej stehna. „Prvé týždne boli fakt peklo, pretože som mala ústa také opuchnuté, že som nedokázala bez pomoci prehĺtať a dýchať,“ priblížila Cameron.

Chlpy na jazyku

Chodila tiež na pravidelné prehliadky. Potom ale na jazyku zacítila akýsi drsný povrch. A keď som sa pozrela do zrkadla, zistila som, že mi na ňom začali rásť chĺpky ako na nohách!“ Okrem toho sa musela znovu naučiť rozprávať a priznala tiež, že jedenie či rozpoznávanie chutí je pre ňu úplne odlišné.

Profimedia

„Chuť cítim len na pravej strane jazyka a žuť môžem tiež len na pravej strane,“ dodala. Všetko to však stálo za to, keďže sa Cameron podarilo vyliečiť. Od jej diagnózy ubehlo už deväť rokov a zatiaľ sa nezdá, že by sa zákerná choroba mala vrátiť.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť