Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Možno si na to už cez home office zabudol, ale práca po boku niektorých kolegov je naozaj na slučku. Kolegovia, ktorým je tri-päť, že sa ti na stole kopia papiere, lebo ti chcú povedať, aký parádny mali víkend. Kolegovia, ktorí si „požičajú“ lepiacu pásku alebo zošívačku a už ju nikdy nevrátia späť. Alebo jednoducho len kolegovia, ktorí sú nonstop vrazení v šéfovej zadnici.

A potom sú tu tí, ktorí sa napriek všetkým anatomickým predpokladom narodili bez chrbtovej kosti. Človek by povedal, že v 21. storočí, keď sa lieta do vesmíru a klonujú sa opice, už takéto banálne veci opakovať netreba. A predsa. Jedlo vo firemnej chladničke nie je spoločné. Keď si tam niekto ráno vloží obed, čaká, že ho tam na obed nájde. Keď si tam niekto odloží jogurt, chce ho zjesť na druhý deň na raňajky. A keď tam niekto nechá kartón vajec, ani vo sne by mu nenapadlo, že tam už za chvíľu nebude.

Shutterstock

„Neboli to slepačie vajcia určené na konzumáciu.“

Nuž, človek mieni a pánboh mení, a tak jedna naivná žena otvorila chladničku a zistila, že jej vajcia sú fuč. Mohla si povzdychnúť a nechať to len tak, namiesto toho sa však rozhodla dať zlodejovi príučku. A podarilo sa. Nech už to bol ktokoľvek, tak skoro si cudzie jedlo v práci už neprivlastní.

„Moja mama zistila, že jej niekto v práci zobral vajíčka, tak tam nechala tento odkaz,“ píše chalanisko, syn pomstychtivej mamičky na Twitteri. „Neskôr za ňou reálne dobehol kolega a celý vystresovaný si od nej pýtal protilátku. Chudák si naozaj myslel, že umiera.“ Prečo? Nuž preto, že mamička sa s listom naozaj nebabrala a dala si záležať na tom, aby sa po jeho prečítaní páchateľ bez váhania priznal. To sa, koniec koncov, aj stalo.

„Pozor!“ písalo sa v liste. „Všimla som si, že z chladničky zmizli moje vajcia. Ktokoľvek ich zobral, mal by vedieť, že to neboli slepačie vajcia určené na konzumáciu. Ak si ich ešte nezjedol, vráť ich. Ak si ich už zjedol, zastav sa za mnou ohľadom protilátky. Boli to vajcia vzácneho vtáka z Afriky. Ďakujem.“ Kruté-nekruté, nápad to bol brilantný. A keď ti niekto nabudúce ukradne zo spoločnej chladničky jedlo, neváhaj sa inšpirovať.

Zdroj: _kamoafo / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť