Žene sa do topánky nasťahovala ropucha. Dala jej meno Jabba dovolila jej tam bývať

Ich každodenné životy zdieľa prostredníctvom fotografií na internete.

Zdroj: Sita Hood / facebook.com

Všetko to začalo jedného dňa, keď sa Američanke menom Sita Hood nasťahovala do jej športových topánok ropucha. Sita práve prala svoje oblečenie, keď vtom začula pravidelné dunivé búchanie na dvere svojho príbytku. Vonku bola jedna veľká ropucha, ktorá sa pokúšala loviť hmyz okolo lampy pri vchodových dverách. Pani domáca však ropušiu návštevníčku neodohnala, ale nechala ju loviť si mušky.

Nový domov pre ropuchu

Na druhý deň ráno sa jej naskytol ešte nevšednejší pohľad. Ropucha z predchádzajúceho večera sa jej nasťahovala do tenisiek. Na rozdiel od toho, čo by urobil pravdepodobne hocikto na jej mieste, Sita malej návštevníčke dovolila v topánke bývať.

Ako správna milovníčka zvierat nemala to srdce ju zo svojich tenisiek len tak vyhodiť. Odvtedy dokonca necháva zapnuté svetlo na priedomí, aby v noci prilákala čo najviac chrobáčikov pre svojho nového domáceho miláčika. Okrem toho jej pravidelne mení vodu v starej kuchynskej mise, do ktorej sa chodí schladiť počas horúcich letných dní.

Posted by Sita Hood on Thursday, July 16, 2020

Jabba the Toad having a soak in the dogs' water bowl on the back porch.

Posted by Sita Hood on Sunday, July 26, 2020

Meno má po slávnej filmovej postave

Sita si hneď všimla, že jej ropušia kamarátka je oveľa väčšia než ostatní jedinci tohto druhu v okolí jej domu. Preto sa ju rozhodla pomenovať Jabba, podľa tej známej postavičky z Hviezdnych vojen, na ktorú sa tak trochu aj podobá.

Podľa Sitiných slov ju Jabba takmer každé ráno čaká v jej ľavej topánke, no niekedy prespáva aj v pravej. Inokedy sa Jabba vydá na potulky po okolí a pár dní jej niet. Nakoniec sa však vždy vráti do svojej milovanej tenisky.

Jabba sa skamarátila aj s ostatnými členmi domácnosti 

Už pred ropušou dámou Jabbou mala Sita doma takú menšiu zoologickú záhradu. Doma má desať mačiek a troch psov. Jej domáce zvieratá si na seba veľmi rýchlo zvykli. Sita sa už ani nebojí nechať Jabbu samotnú s ostatnými členmi jej zvieracej rodiny.

Život s Jabbou však nie je vždy jednoduchý. Site malá Jabba už tak prirástla k srdcu, že keď sa stratí na dlhšiu dobu, začne sa o ňu naozaj strachovať. Jej dom sa nachádza neďaleko lesa a tam na ropuchy číhajú viaceré dravce. Obojživelníkmi sa živia hady, medvedíky čistotné, líšky, kojoty, sovy, rysy a aj diviaky.

Jabba the toad extolling the virtues of heat on the rate of insect reproduction.

Posted by Sita Hood on Saturday, May 23, 2020

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenský umelec vytvára s pomocou včiel dokonalé sochy, ktoré uchvacujú ľudí z celého sveta

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME