Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Všetko to začalo jedného dňa, keď sa Američanke menom Sita Hood nasťahovala do jej športových topánok ropucha. Sita práve prala svoje oblečenie, keď vtom začula pravidelné dunivé búchanie na dvere svojho príbytku. Vonku bola jedna veľká ropucha, ktorá sa pokúšala loviť hmyz okolo lampy pri vchodových dverách. Pani domáca však ropušiu návštevníčku neodohnala, ale nechala ju loviť si mušky.

Nový domov pre ropuchu

Na druhý deň ráno sa jej naskytol ešte nevšednejší pohľad. Ropucha z predchádzajúceho večera sa jej nasťahovala do tenisiek. Na rozdiel od toho, čo by urobil pravdepodobne hocikto na jej mieste, Sita malej návštevníčke dovolila v topánke bývať.

Ako správna milovníčka zvierat nemala to srdce ju zo svojich tenisiek len tak vyhodiť. Odvtedy dokonca necháva zapnuté svetlo na priedomí, aby v noci prilákala čo najviac chrobáčikov pre svojho nového domáceho miláčika. Okrem toho jej pravidelne mení vodu v starej kuchynskej mise, do ktorej sa chodí schladiť počas horúcich letných dní.

Posted by Sita Hood on Thursday, July 16, 2020

Jabba the Toad having a soak in the dogs' water bowl on the back porch.

Posted by Sita Hood on Sunday, July 26, 2020

Meno má po slávnej filmovej postave

Sita si hneď všimla, že jej ropušia kamarátka je oveľa väčšia než ostatní jedinci tohto druhu v okolí jej domu. Preto sa ju rozhodla pomenovať Jabba, podľa tej známej postavičky z Hviezdnych vojen, na ktorú sa tak trochu aj podobá.

Podľa Sitiných slov ju Jabba takmer každé ráno čaká v jej ľavej topánke, no niekedy prespáva aj v pravej. Inokedy sa Jabba vydá na potulky po okolí a pár dní jej niet. Nakoniec sa však vždy vráti do svojej milovanej tenisky.

Jabba sa skamarátila aj s ostatnými členmi domácnosti 

Už pred ropušou dámou Jabbou mala Sita doma takú menšiu zoologickú záhradu. Doma má desať mačiek a troch psov. Jej domáce zvieratá si na seba veľmi rýchlo zvykli. Sita sa už ani nebojí nechať Jabbu samotnú s ostatnými členmi jej zvieracej rodiny.

Život s Jabbou však nie je vždy jednoduchý. Site malá Jabba už tak prirástla k srdcu, že keď sa stratí na dlhšiu dobu, začne sa o ňu naozaj strachovať. Jej dom sa nachádza neďaleko lesa a tam na ropuchy číhajú viaceré dravce. Obojživelníkmi sa živia hady, medvedíky čistotné, líšky, kojoty, sovy, rysy a aj diviaky.

Jabba the toad extolling the virtues of heat on the rate of insect reproduction.

Posted by Sita Hood on Saturday, May 23, 2020


Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť