Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Letiská sú samostatnou entitou, sú vesmír, v ktorom pravidlá vonkajšieho sveta neplatia ani v najmenšom a jednou z názorných ukážok sú napríklad tamojšie ceny. Pol litra vody s bublinkami stojí päť eur, trojuholník obschutnej pizze ešte trikrát toľko, a keď zavítaš do regála s obrovskými baleniami miniatúrnych verzií klasických sladkostí… so zvyškom výplaty sa môžeš rovno rozlúčiť.

Avšak, ani jedna z týchto položiek sa ani okrajovo neťahá na poplatky za extra batožinu. Keď ti tetucha pri okienku zahlási, že máš za päť nadbytočných kíl somarín a suvenírov vysoliť skoro stovku, ovalí ťa instantná chuť hodiť si slučku… a zároveň si celkom šťastný, že sa podobné váhové obmedzenia nevzťahujú aj na pasažierov. To by si toho veľa nepocestoval.

Michał Parzuchowski / Unsplash (https://unsplash.com/photos/xFItahF3CY4)

Človek v tej chvíli nemá veľmi na výber. Môže to otočiť a ostať sedieť doma na r*ti v nádeji, že tento bojkot zdieračského systému padne na úrodnú pôdu a nabudúci rok sa bude lietať zdarma. Môže nepotrebné veci vyhodiť do koša a oželieť tých pár eur pre väčšie dobro. Alebo to môže proste len zacvakať.

Je tu však ešte jedna možnosť, ktorú sa do praxe rozhodla pri svojom cestovaní aplikovať Gel Rodriguez a ukázať tým nám ostatným, bežným hlúpym smrteľníkom, že predsa len existuje spôsob, ako tieto nehanebné poplatky obabrať. Vynaliezavá Filipínka oželela komfort počas letu a namiesto priplácania za batožinu jej obsah na seba radšej navrstvila.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2430537840357366&set=a.428321277245709&type=3&theater

A čuduj sa svete, fungovalo to. Z 9-kilovej batožiny sa jej podarilo okresať viac ako dve kilá, a hoci sa musela nasledujúce hodiny potiť ako somár v kufri, let ju nestál ani o cent viac, ako pôvodne mal. O svoj úspech sa napokon podelila na facebooku, kde si príspevok vyslúžil viac ako 33-tisíc lajkov.

Pod fotografiou sa nahromadili stovky komentárov, v ktorých ľudia zdieľali svoje nadšenie z tohto malého bezvýznamného víťazstva nad letiskovou hegemóniou. „Na toto pravidlá určite nemajú,“ napísala jedna užívateľka. „Vyzerá to hlúpo. Ale je to hlúpe, keď to vlastne funguje?“ napísala zase ďalšia a my nemôžeme inak než s ňou plne súhlasiť.

Zdroj: Gel Rodriguez / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť