Žene sa podarilo „obabrať“ letiskové poplatky za extra batožinu bizarným spôsobom

Máme sa čo učiť.

Zdroj: Michał Parzuchowski / Unsplash

Letiská sú samostatnou entitou, sú vesmír, v ktorom pravidlá vonkajšieho sveta neplatia ani v najmenšom a jednou z názorných ukážok sú napríklad tamojšie ceny. Pol litra vody s bublinkami stojí päť eur, trojuholník obschutnej pizze ešte trikrát toľko, a keď zavítaš do regála s obrovskými baleniami miniatúrnych verzií klasických sladkostí… so zvyškom výplaty sa môžeš rovno rozlúčiť.

Avšak, ani jedna z týchto položiek sa ani okrajovo neťahá na poplatky za extra batožinu. Keď ti tetucha pri okienku zahlási, že máš za päť nadbytočných kíl somarín a suvenírov vysoliť skoro stovku, ovalí ťa instantná chuť hodiť si slučku… a zároveň si celkom šťastný, že sa podobné váhové obmedzenia nevzťahujú aj na pasažierov. To by si toho veľa nepocestoval.

Michał Parzuchowski / Unsplash (https://unsplash.com/photos/xFItahF3CY4)

Človek v tej chvíli nemá veľmi na výber. Môže to otočiť a ostať sedieť doma na r*ti v nádeji, že tento bojkot zdieračského systému padne na úrodnú pôdu a nabudúci rok sa bude lietať zdarma. Môže nepotrebné veci vyhodiť do koša a oželieť tých pár eur pre väčšie dobro. Alebo to môže proste len zacvakať.

Je tu však ešte jedna možnosť, ktorú sa do praxe rozhodla pri svojom cestovaní aplikovať Gel Rodriguez a ukázať tým nám ostatným, bežným hlúpym smrteľníkom, že predsa len existuje spôsob, ako tieto nehanebné poplatky obabrať. Vynaliezavá Filipínka oželela komfort počas letu a namiesto priplácania za batožinu jej obsah na seba radšej navrstvila.

when the airline staff at the check in counter said: “EXCESS NA PO KAYO, 7kg lang po allowed na hand carry.”me: NO PROBLEM! 😏*from 9kg to 6.5kg baggage 😅#ExcessBaggageChallengeAccepted

Gepostet von Gel Rodriguez am Dienstag, 1. Oktober 2019

A čuduj sa svete, fungovalo to. Z 9-kilovej batožiny sa jej podarilo okresať viac ako dve kilá, a hoci sa musela nasledujúce hodiny potiť ako somár v kufri, let ju nestál ani o cent viac, ako pôvodne mal. O svoj úspech sa napokon podelila na facebooku, kde si príspevok vyslúžil viac ako 33-tisíc lajkov.

Pod fotografiou sa nahromadili stovky komentárov, v ktorých ľudia zdieľali svoje nadšenie z tohto malého bezvýznamného víťazstva nad letiskovou hegemóniou. „Na toto pravidlá určite nemajú,“ napísala jedna užívateľka. „Vyzerá to hlúpo. Ale je to hlúpe, keď to vlastne funguje?“ napísala zase ďalšia a my nemôžeme inak než s ňou plne súhlasiť.

Zdroj: Gel Rodriguez / Facebook 

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 vecí, ktoré z teba robia najhoršieho zákazníka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME