Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Žene sa vlámal do domu neznámy muž a zaspal na gauči. Na polícii jej povedali, nech ho skúsi zobudiť

Absurdná rada mohla ženu stáť život.


Kanaďanka Angela Chalmers z Winnipegu zažila naozaj nepríjemnú príhodu. Ako píše portál Unilad, Chalmers sa pred pár dňami zobudila o siedmej ráno a všimla si, že jej pes stojí na schodoch a na niekoho vrčí. Celú situáciu išla okamžite preskúmať a poriadne ju šokovalo, keď vo svojej obývačke našla neznámeho muža. Ten spal na jej pohovke.

Vydesená žena okamžite zavolala políciu a následne sa dostavil ďalší šok. Operátor totiž odmietal do jej domu poslať hliadku a namiesto toho jej dal skutočne absurdnú radu. Povedal jej, aby neznámeho muža proste zobudila a vykázala ho z domu.

vlámanie, byt, polícia, kuriozity, krimi
Shutterstock

Tvrdil, že nemôže na miesto poslať policajtov, keďže „sú mimoriadne zaneprázdnení“. Vôbec ho zrejme nezaujímalo, že muž môže byť nebezpečný a agresívny. Napokon sa ale so spolubývajúcou zabarikádovala v izbe. „Povedali mi, že polícia má veľa práce a či by mi nevadilo, ak by som zišla dolu po schodoch a toho muža zobudila,“ prezradila neskôr Chalmers novinárom.

Veľmi nezodpovedná rada

Polícia napokon do jej domu dorazila až po dlhých 20 minútach. Ukázalo sa, že Chalmers urobila dobre, že muža nezobudila. Po príchode polície sa totiž začal správať veľmi agresívne. „Nebola som zranená, nič z bytu nezmizlo, takže to tentokrát dopadlo dobre. Ale ak by som sa riadila odporúčaním operátora polície, mohlo to skončiť úplne inak,“ dodala žena.

Zástupcovia polície uviedli, že celý incident prešetrujú a dotyčného operátora poučili o tom, ako sa má v podobných situáciách správať. Policajt Claude Chancy jeho radu označil za „mimoriadne nezvyčajnú“, keďže mohla priamo ohroziť bezpečnosť Chalmers aj jej spolubývajúcej. „V takýchto prípadoch má byť volajúcemu poradené, aby opustil budovu, kým nedorazí polícia,“ uviedol.

vlámanie, byt, polícia, kuriozity, krimi
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť