Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Žene sa vrátil kufor, ktorý jej aerolínie stratili pred štyrmi rokmi

Batožina si medzitým užila dovolenku v Hondurase.


Cestovanie lietadlom dokáže človeka vytočiť. Dopravné spoločnosti majú prísne pravidlá, čo sa týka batožiny – je obmedzený jej obsah, rozmery aj hmotnosť. Pokiaľ človek nedodrží niektoré z pravidiel, má problém.

Avšak na druhej strane to tak nefunguje. Aerolínie narábajú s batožinou pasažierov veľmi ľahkovážne, kufre si pohadzujú ako vrecia s odpadkami, čím ich môžu poškodiť, alebo ich jednoducho stratia. Človek nedostane žiadne vysvetlenie a s batožinou sa môže rozlúčiť.

Záhadné zmiznutie

O zaujímavý príbeh sa podelila na TikToku istá April z Chicaga. Dňa 4. augusta 2018 sa letecky vracala domov z konferencie, ktorú navštívila v rámci služobnej cesty. Kým ona dorazila v poriadku, jej batožina sa záhadne stratila.

O cestovnom kufri plnom osobných vecí neboli žiadne chýry. Spoločnosť United Airlines uzavrela prípad tým, že ide o neriešiteľnú záhadu a April čiastočne odškodnila. Ako išiel čas, žena sa zmierila s tým, že kufor zrejme už nikdy neuvidí…

Shutterstock

Štvorročná dovolenka

Neočakávaný vývoj nastal na prelome rokov 2022 a 2023. April zazvonil telefón, z ktorého sa ozval zamestnanec letiska v texaskom Houstone. Volajúci sa jej spýtal, či náhodou nestratila batožinu. Prvotná odpoveď April znela „nie“, pretože v nedávnej dobe sa jej nič také nestalo.

Zmätená si však spomenula, že pred štyrmi rokmi prišla o kufor. Ako sa ukázalo, bol to presne ten kufor, ktorý objavili na letisku v Texase. Štyri roky stratený kufor sa teda vrátil majiteľke a domov ho dopravil kuriér. April zistila, že za tie roky jej batožina zavítala aj do Hondurasu.

V roku 2018 bol kufor nový, vo videu na TikToku môžeme vidieť, že zub času (a výlety v strednej Amerike) sa na ňom nepekne podpísali.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje