Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Ženu 10 rokov trápila záhadná choroba. Napokon zistila, že problém je v jej prsných implantátoch

Záhadu sa podarilo rozlúsknuť až po dekáde.


Záhadná choroba ju trápila dlhých desať rokov. Portál Indy100 priniesol správu o žene menom Melissa Lima, ktorá sa na sociálnej sieti TikTok podelila s nepríjemným príbehom. V roku 2010 sa začali jej problémy so zdravím – objavovali sa u nej bolesti kĺbov, nevysvetliteľné zápaly a tiež depresie.

Vôbec ale netušila, v čom je problém, a zrejme to nevedeli ani lekári. „Obehla som stovku lekárov, no stále som bola bez odpovede, a tak som to vzdala,“ povedala. „Bola som slobodná mama a nemohla som ani len vstať z postele, aby som navarila svojim synom. Často som premýšľala, či by im nebolo lepšie bezo mňa.“

Na vine boli implantáty

Napokon ale predsa prišla na to, čo ju trápilo. Mohli za to prsné implantáty. Lima uviedla, že sa ohľadom svojho tela cítila dlho neistá a prsia si dala zväčšiť v roku 2002. Problémy sa však začali až o osem rokov neskôr. Ako zistila, rozvinula sa u nej takzvaná choroba z prsných implantátov. Medzi jej príznaky patrí vyčerpanie, bolesti svalov, strata vlasov, zhoršená koncentrácia, úzkosti či depresie.

viral, zdravie, prsné implantáty, choroba z prsných implantátov, prsia, lekári, záhadná choroba
Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Dokážeš trafiť správne klávesy na tejto „slepej“ klávesnici?

Keď jej lekári implantáty v roku 2020 odstránili, akoby z nej sňali obrovskú záťaž. Lima vo virálnom videu prezradila, že sa po dlhom čase opäť cítila sama sebou. Chorobou z prsných implantátov trpí mnoho žien.

Viaceré z nich sa na internete vyjadrili, že v momente, ako si dali implantáty odstrániť, ich problémy zmizli. Ženy na internete Melisse poďakovali za to, že sa s nimi o svoju skúsenosť podelila. Niektoré z nich uviedli, že práve kvôli riziku vzniku choroby z prsných implantátov si nikdy nenechajú prsia zväčšiť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť