Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Ženy sa podelili o najväčšie bizarnosti, ktoré si vypočuli od lekárov

"Raz mi lekár povedal, že mám anorexiu, pretože raňajkujem len ovsené vločky."

Titul z medicíny z teba automaticky dobrého lekára nespraví. Určite nie, pokiaľ ti chýbajú základy slušnosti, empatia, a už vôbec nie, ak posielaš pacientky s do očí bijúcimi príznakmi na psychiatriu len preto, že sú ženy. Ale nepredbiehajme. Ženy na Reddite sa nedávno podelili o absurdné slová, ktoré si vypočuli od lekárov, a my sme tie najbizarnejšie z nich zozbierali v tomto článku. Tak sa teda na ne poďme pozrieť.

1. Mama išla k lekárovi s herpesom. Lekár sa ju snažil presvedčiť, že je to len štípanec od komára, a keď stále trvala na svojom, vytiahol papier a pero a nakreslil jej obrovského komára. Potom ju poslal domov.

2. Cítila som sa pod psa a nebola mi známa žiadna príčina, ktorá by to mohla spôsobovať. Bola som večne unavená, priberala som, celú noc sa potila ako blázon, a keď mi začali padať vlasy, rozhodla som sa s tým skoncovať. Išla som do ambulancie len preto, aby som si vypočula, že „to bude asi vekom“. „U žien je to bežné,“ povedal mi lekár. Mala som 26. A v skutočnosti mi prestávala pracovať štítna žľaza.

3. Išla som na gynekológiu s tým, že som vyše dvoch rokov nemala menštruáciu. „To nie je zdravé. Aspoň sem-tam by si nejakú mala mať,“ povedal mi doktor. Neviem, či si myslel, že beriem tabletky na odklad, že je vtipný alebo či to bol len idiot, ale v tej rane som sa otočila na päte a už som tam viac nepáchla.

4. „Nemusíme vám robiť ster, keď spávate len so ženami.“ Keď žiadam ster, asi mám na to dôvod a naozaj nie som povinná nikomu objasňovať zákutia svojho intímneho života, len aby som sa dostala na potrebné vyšetrenie. Presne toto je jeden z dôvodov, prečo inak orientované ženy nechodia na gynekológiu tak často, ako by bolo potrebné.

Shutterstock

5. Sedem týždňov po pôrode som volala svojmu lekárovi na pokraji nervového zrútenia. Mala som popôrodnú depresiu, úzkostné stavy, nemohla som spávať a už som reálne mala pocit, že to nezvládnem. On mi na to povedal: „Také veci sa stávajú bežne. Vydržte ešte mesiac a určite vám začnú účinkovať lieky.“

6. „A koho zaujíma, či máš herpes, mladá dáma? Dnes má každý kadejaké pliagy a nikto mi tu kvôli tomu nereve ako ty.“ Mala som 18 a bola som úplne v šoku z niečoho, z čoho sa nakoniec vykľula prasknutá cysta.

Mohlo by ťa zaujímať:

Bol raz jeden život. Slovenky sa podelili o úsmevné príhody z pôrodníc

7. Raz som kvôli infekcii brala metronidazol. Za pár dní som zrazu spávala 14 hodín denne, motal sa mi jazyk a prenasledovali ma samovražedné myšlienky. V lekárni mi povedali, že to mám okamžite prestať brať a navštíviť svojho gynekológa, pretože toto nie sú vedľajšie efekty, nad ktorými sa len mávne rukou.

Hneď potom som si prečítala príbalový leták a všetky z týchto vedľajších účinkov tam boli vymenované. Lieky som vysadila a o niekoľko rokov som rovnakú infekciu dostala znovu. Lekár mi chcel predpísať ten istý liek, hovorím mu, že ho nechcem – mala som naň reakciu. Povedala som mu akú a on na to: „Tak o takomto prípade som teda ešte nepočul!“ Pardon, ale čo?! Veď je to napísané v príbalovom letáku!

8. Raz mi lekár povedal, že mám anorexiu, pretože raňajkujem len ovsené vločky.

Shutterstock

9. Mám autizmus. Hovorila som svojmu terapeutovi, že som mala včera príšerný deň – všetko bolo strašne hlučné, vonku jačali deti a ja som bola taká nahnevaná, že som videla trojmo. „Bohužiaľ, žijeme v meste. Odsťahuj sa do lesa, keď ti vadí hluk, a uvidíš, že to ticho bude ešte horšie,“ povedal mi.

10. „Wow, pekne zarastená. To sa dnes u mladých žien často nevidí.“ Po skončení vyšetrenia som prestúpila k inému lekárovi.

11. Mala som 14 a bola som na svojom prvom sedení u psychiatra. „Si v poslednej dobe viac v strese ako obvykle?“ opýtal sa ma. „Áno,“ odpovedala som. Povedala som, že kvôli škole, kvôli tomu, že neviem, kam chcem ísť na vysokú, že mám kamarátku, ktorá rozpráva o tom, že sa chce zabiť, a ja neviem, ako jej pomôcť… A on na to? „Ale netáraj. Dievčatá v tvojom veku stresuje len jedno. Nemusíš to predo mnou hrať, ja to mame nepoviem. Určite sa s tebou rozišiel nejaký chlapec.“

12. Snažila som sa mu vysvetliť, že kedykoľvek dostanem menštruáciu, je to akoby sa môj svet na týždeň zastavil. S tou bolesťou sa jednoducho nedalo fungovať. Povedal mi: „Och, naozaj? Tak veľmi to bolí? Skúste si dať tabletku a určite to prejde.“ Že mi toto za tie roky strávené v kŕčoch nenapadlo…

Shutterstock

13. Mala som pocit, že sa mi vracia rakovina, a môj lekár ma odbil s tým, že si to len namýšľam. „Nikto necíti, že sa mu vrátila rakovina.“ Nuž, ako sa zdá, ja áno.

14. „Nie si trochu primladá na hormonálnu antikoncepciu?“ Bola som dospelá. Ja viem, že vyzerám mlado, ale každý lekár má váš dátum narodenia a možno by nebolo od veci pozrieť sa naň predtým, ako mi začne dávať múdre rady do života.

Odporúčame prečítať:

10 nechutných faktov o zvieratách, pri ktorých tvoj žalúdok urobí kotrmelec

15. Lekár: Ste pohlavne aktívna?
Ja: Nie.
Lekár: A boli ste v minulosti?
Ja: Nie.
Lekár: S tým treba niečo spraviť. Ste príliš atraktívna na to, aby ste ešte boli panna.

16. Išla som k obvodnému lekárovi s bolesťami brucha, hnačkou, krvou v stolici, opuchnutými kĺbmi a vyrážkou po celom tele. Odkázal ma na psychiatra. O niekoľko rokov neskôr mi diagnostikovali Crohnovu chorobu. Presne to som si prvotne myslela, že mám, lebo všetky moje symptómy sedeli, ale nie. Sr*ť krv je očividne jasným znakom hypochondrie.

Shutterstock

17. Vysmial sa mi do tváre a povedal, že moja bolesť brucha súvisí s menštruáciou. Z mojej menštruácie sa vykľulo slepé črevo, ktoré mi na druhý deň museli akútne vyoperovať.

18. Mala som 13 alebo 14, vyrážku okolo úst a lekár trval na tom, že to určite bude pohlavná choroba. Bola som panna. A mala som len alergiu na mango.

19. Môj nový obvoďák sa ma pýtal, či mám za sebou nejaké operácie, tak som povedala, že som bola darovať vajíčka. Mohol mať asi šesťdesiat, pozrel sa na mňa a značne vydeseným hlasom sa ma opýtal: „Robili ti brušný rez alebo… sa ti hrabali tam dole?“ Asi nemusím vysvetľovať, prečo som nebola dvakrát nadšená chodiť k lekárovi, ktorý sa bojí slova „vaginálne“.

20. „Ste si istá, že nemôžete byť tehotná?“ Áno, ale ak mi neveríte, že to decko by som musela prenášať už vyše roka, tak sa pokojne pôjdem vycikať do pohárika. Nech máme všetci dušu na mieste.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť