Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Shutterstock

Ženy sa podelili o prípady, keď vedeli, že niečo je zle, no lekári ich úplne ignorovali

Byť ženou je očividne samo osebe diagnózou.

Hovorí sa, že ženy tolerujú bolesť lepšie ako muži, no možno je to tým, že skrátka nemajú na výber. Ak sa aj svoje zdravotné ťažkosti snažia presmerovať na odborníka, nikto ich neberie vážne. Potvrdzujú to aj tieto ženy z Redditu, ktoré sa o svoje nepríjemné skúsenosti s lekármi rozhodli podeliť na internete. Poďme si zopár z nich prečítať.

1. Mám dve reprodukčné sústavy, teda dve maternice, štyri vaječníky a podobne. Trpela som bolestivými menštruáciami, no môj gynekológ mi vždy len predpísal lieky na bolesť a odbil ma hláškou: „Mrzí ma to, no menštruácie také skrátka sú.“ Takto sa to tiahlo celé roky.

Jedného dňa som ležala nahá na zemi v kúpeľni a kvôli skľučujúcej bolesti som sa nedokázala ani postaviť. Mama ma zobrala na pohotovosť a bola odhodlaná neodísť, dokiaľ mi nespravia CT. Napokon sa tak stalo. Vysvitlo, že jedna z mojich materníc bola upchatá a plná krvi, ktorá počas tých rokov nemala ako vyjsť von, čo mi vo výsledku odpálilo tri zo štyroch vaječníkov.

2. Mala som len dva roky a už takmer dva týždne sa ma držalo niečo ako chrípka. Mama ma vozila do nemocnice ako na hodiny klavíra, pretože mi bolo každým dňom len horšie a horšie, no nikto to nebral vážne. Všetci to zhodili na astmu, ktorú mi nedávno diagnostikovali, a tým to považovali za vybavené.

Mama už bola úplne zúfalá a nakoniec mi vydupala detailné vyšetrenie hrudníka. Mala som zápal pľúc taký vážny, že lekár mame povedal, že o pár dní už mohlo byť neskoro. Keď som sa z toho dostala, mama žalovala môjho obvodného lekára a dnes už, našťastie, neordinuje.

nemocnica, pacient, lekár, príhoda, žena
Shutterstock

3. Vedela som, že s mojou dcérou niečo nie je v poriadku, a mala som pravdu. Vykľul sa z toho Turnerov syndróm. Pamätám si, ako sa ma lekár snažil poslať do hája s tým, že sa mi len nepáči, že je moja dcéra „krpatá“. O dva roky neskôr skončila na pohotovosti s diabetickou ketoacidózou.

4. Mala som také silné migrény, že som nebola schopná v sebe udržať ani len vodu. Nikto im nevenoval pozornosť. Po pätnástich rokoch som konečne našla lekárku, ktorá ma nemala v paži. Po vyšetreniach zistila, že časť môjho mozgu je zapálená, a predpísala mi potrebné lieky. Po šiestich mesiacoch sa moje migrény prakticky vyparili.

Zabehnuté vianočné pochúťky ťa už nezaskočia: Nauč sa Heimlichov manéver, ktorým dokážeš zachrániť svojich blízkych

Mohlo by ťa zaujímať:

Zabehnuté vianočné pochúťky ťa už nezaskočia: Nauč sa Heimlichov manéver, ktorým dokážeš zachrániť svojich blízkych

5. Vo veku jedenásť rokov mi diagnostikovali reumatoidnú artritídu. Týmto pozdravujem všetkých lekárov, ktorí tvrdili, že ma celé telo bolí len preto, že rastiem.

6. Odjakživa som mala problémy s chrbtom a v devätnástich ma bolesť definitívne dohnala k odborníčke. „Dnešní mladí majú nonstop problémy s chrbtom,“ skonštatovala, a tým to pre ňu haslo. Ani sa nepostavila zo stoličky, nevyšetrila ma, nič. Povedala, že keď tak veľmi chcem, tak ma pošle na röntgen, no potom som o nej rok nepočula.

Keď som k nej zavítala opäť, obvinila ma, že som duševne chorá a bolesť si vymýšľam. Opäť sa ani nepostavila zo stoličky, ani si ma neobhliadla. Mala som jej plné zuby, trvala som na tom, nech mi na mieste vypíše papier na röntgen, a vypadla som odtiaľ. RTG snímka odhalila skoliózu.

Hneď v ten deň som zmenila lekára. Pani na recepcii sa ma opýtala, čo to je za lekárku, ktorú som mala predtým, vraj im od nej chodí veľa pacientov a nikto na ňu nemá dobrého slova. Keď som vošla do ambulancie, lekárka ma hneď požiadala, aby som sa vyzliekla. Potom mi oznámila, že pokrivenie mojej chrbtice je vidno aj voľným okom.

nemocnica, pacient, lekár, príhoda, žena
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.