Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára
Zdroj: ©Shutterstock

Ženy sa podelili o veci, ktoré na nich chceli ich blázniví expartneri zmeniť

Pri niektorých z nich si budeš naozaj musieť zaklopkať na čelo.

Šanca, že stretneš niekoho, kto ti bude vyhovovať na sto percent, je prakticky mizivá. Môže to byť tvojho srdca šampión, ten jediný a najlepší, a aj tak sa nájdu veci, za ktoré by si ho najradšej ovalila niečím po hlave. Lenže taký je život, také sú vzťahy, a pokiaľ ti na tom druhom naozaj záleží, tak sa s tým jednoducho zmieriš.

Týmto mužom to však očividne nikto nepovedal. V nedávnom príspevku sa ženy z Redditu podelili o svojich absurdných expartnerov, ktorým pojem „ľúbiť niekoho takého, aký je“ nehovorí ale že vôbec nič. Prezradili, aké veci na nich chceli zmeniť, a pri niektorých z nich si človek naozaj neodpustí otázku: To ako vážne?!

1. Beriem antidepresíva. Bola by som rada, keby to bol len jeden, ale už niekoľko potenciálnych partnerov mi povedalo, nech ich brať prestanem, lebo „ja ťa mám robiť šťastnou, nie tabletky“. Bože, daj mi silu.

2. Môj ex chcel, aby som sa zbavila svojich domácich zvierat. Povedal – a to teraz citujem – že ak budem veľmi poslúchať, je ochotný strpieť jedného psa. Radšej som sa zbavila jeho.

3. „Si príliš dobrá, musíš s tým seknúť.“ Hovoril mi to vždy, keď som ponúkla jedlo bezdomovcovi, prispela na charitu, v podstate vždy, keď som ukázala čo i len náznak súcitu voči komukoľvek, kto nebol on. Najviac ma dorazilo, keď to povedal, pretože som sa rozplakala. Počas vojnového dokumentu, kde umierali stovky ľudí.

4. Chcel odo mňa, aby som schudla 10 kíl, lebo podľa neho by ženy nemali vážiť viac ako 54 kíl. Veľmi rýchlo som zobrala nohy na plecia.

Shutterstock

5. Chcel, aby som bola nižšia. Mám len 155 centimetrov a aj tak trval na tom, aby som sa hrbila a nosila výhradne topánky bez podpätkov. On mal 160 centimetrov a očividne s tým nebol úplne vysporiadaný, čo chápem, ale… hrbiť sa? Vážne?!

6. Som napoly Indka, napoly Nemka. Veľmi „taktne“ ma požiadal, aby som potlačila svoju indickú krv, lebo so mnou, koniec-koncov, aj tak chodí len preto, že som „aspoň“ napoly Nemka. Niektorí ľudia majú naozaj v hlave nasr*té.

7. Povedal mi, že by som nemala nosiť mejkap, lebo ani jeho mama nenosí mejkap.

8. Môj ex si jedného dňa zmyslel, že si mám posunúť menštruáciu, lebo padla na jeho predĺžený víkend, a keď so mnou nemôže spať, tak je očividne celé voľno v prdeli.

Shutterstock

9. Dala som si na hruď rovno nad srdce vytetovať kľúčovú dierku a on úplne vybuchol. Vo finále sa rozplakal. ROZPLAKAL. Spýtala som sa ho, prečo plače, a jeho odpoveď bola, že viac tetovaní na mojom tele už jednoducho neznesie. Vtedy som si reálne uvedomila, že to nemá v hlave úplne v poriadku, a mala som pravdu. O niekoľko rokov som proti nemu svedčila na súde, lebo som mu našla v počítači videá susedovej dcéry, ktorá je, len tak mimochodom, ešte dieťa.

10. Bol veľmi nemilo prekvapený, keď zistil, že som sa narodila v Rumunsku. Naši (Američania žijúci v Amerike) ma adoptovali, keď som bola ešte malá, a zo života v Rumunsku si nepamätám prakticky nič. Povedal mi, že som vlastne len „decko nejakej znásilnenej Turkyne“, a že si nevie predstaviť vzťah s niekým, kto „nie je tak úplne biely“.

11. Môj bývalý mi povedal, že by som mala z času na čas predstierať, že niečomu nerozumiem, lebo „muži radi vysvetľujú ženám veci“.

12. Raz som si pred ním prdla. Povedal mi, nech to už nikdy viac neurobím, lebo „ženy nechodia na veľkú a toto je skoro to isté“.

Shutterstock

13. Chcel, aby som si išla dať urobiť väčšie prsia. Niežeby to niečomu pomohlo, ale on ich nechcel ani zaplatiť – len chcel, aby som ich mala. Ja som spokojná so svojimi béčkami a veľmi rýchlo to pochopil aj on.

14. Mám veľmi bledú pokožku – takú bledú, že na mnohých miestach vidno modré žily. Jeden môj ex, s ktorým som chodila asi desať rokov dozadu, sa ma opýtal, či sa s tým nedá niečo urobiť. Musela som mu vysvetliť, že, nanešťastie, obehová sústava je pre život nevyhnutná.

15. Povedal mi, nech si dám urobiť tunel do ucha, „aby som k nemu ladila“. Nie, ďakujem.

16. Reálne mi zakázal mať viac tetovaní ako on. Keď som si chcela ísť dať urobiť druhé a on mal ešte len jedno, musela som počkať, kým si ho dá spraviť on, až potom som mohla ísť. Teda podľa neho. Ja som si spravila po svojom.

17. Mám dlhé, husté, tmavé vlasy. Sú vo výbornom stave, nikdy som ich nefarbila a veľmi si na ne potrpím. Reálne je to asi moja najobľúbenejšia súčasť môjho tela a môj ex odo mňa chcel, aby som sa prefarbila na blond. Trval na tom stoj, čo stoj. Ako pardon?! Keď sa ti páčia blondínky, tak randi s blondínkami, idiot.

18. Povedal, že mu vadí, ako často mu hovorím, že ho ľúbim. „Keď to hovoríš každý deň, tak to už nič neznamená.“ Vzhľadom na to, že sa so mnou o pár týždňov rozišiel, je asi jasné, pre koho to nič neznamenalo.

19. Nechcel, aby som plakala. Nikdy. „Ženy v mojej rodine nikdy neplačú, iba ak by im niekto rezal ruku,“ povedal mi raz.

20. Chcel, aby som vysadila hormonálnu antikoncepciu. V šestnástich. Nie preto, že by chcel mať dieťa (ani sme spolu nespávali), ale preto, že podľa jeho slov „fakt, že som technicky neplodná, znižuje moju atraktivitu“. Spomínala som, že som ju brala kvôli neznesiteľnej bolesti počas menštruácie? Lebo áno. A on to dobre vedel.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť