Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Ženy sú podľa výskumu neverné častejšie ako muži. Nie všetky túžia po monogamnom vzťahu

Predstava, že pre ženy je jednoduchšie vydržať s jedným partnerom, je mylná.


Nevera je, pravdaže, nemilá vec, ale napriek tomu k nej pravidelne dochádza, či už zo strany mužov alebo žien. A zrejme sa to tak skoro nezmení. Môžeme ale určiť, kto v priemere podvádza častejšie?

Ako uvádza portál LADbible, podľa odborníčky Wednesday Martin áno. Jej nový výskum naznačuje, že s monogamnými vzťahmi majú väčšie problémy ženy. A tým pádom sa aj častejšie dopúšťajú nevery.

„Nový výskum koriguje falošné predstavy, že ženy majú nižšie libido, že ženy sú prirodzenejšie monogamné a že je pre ženy jednoduchšie byť partnermi na celý život,“ podotkla autorka a antropologička Wednesday Martin. „Ženy nemajú rady intímny styk menej ako muži. Len ich nudí stereotyp.“

Shutterstock

Martin prezradila, že svoj výskum opiera o rozhovory s desiatkami sociológov, sexuológov a antropológov. Uviedla, že muži môžu pociťovať vyššiu úroveň spontánnej túžby, ale sú to práve ženy, ktoré preberajú vedúcu úlohu, pokiaľ ide o reakciu.

Ženy ako monogamnejšie? Dôkazy tvrdia niečo iné

Martin pritom rozdeľuje dva typy túžby – spontánnu a spustenú. „Spontánna túžba je, keď si odrazu pomyslíte ‚bolo by fajn mať sex‘. Je to ekvivalent hladu či smädu,“ vysvetlila. „Reagujúca alebo spustená túžba nastane, keď vám niečo myšlienku na intímny styk vnukne – niečo pozeráte či čítate, alebo partner iniciuje podobne ladené stretnutie – a vy sa vzrušíte. Pre tento typ túžby je ženské libido rovnako silné ako mužské.“

Shutterstock

Podľa Martin sme si osvojili chybnú predstavu mužov ako zmyselnejších a viac náchylných k intímnym dobrodružstvám. Tá ale podľa nej nezodpovedá realite. Dodala tiež, že mnohé ženy volia neveru ako náhradu za nešťastné vzťahy či neuspokojivý intímny život. „Výskumníci teraz rozoberajú možnosť, že ženy proste potrebujú rozmanitosť a novosť intímnych skúseností viac ako muži,“ zakončila Martin.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.