Ženy, tieto jedlá dokážu ovplyvniť vašu menštruáciu

Niektoré z nich ti prospejú, iné zas dokážu uškodiť.

Zdroj: Kaboompics .com, Pexels

Dámy, možno ste netušili, že počas menštruácie nás potraviny, ktoré prijímame, rôzne ovplyvňujú. Niektoré nám pomôžu naše dni lepšie prežiť a iné ich zas dokážu sťažiť. Experti vytvorili zoznam potravín, ktoré odporúčajú a neodporúčajú konzumovať počas menštruácie. Tento zoznam zverejnil portál brightside.

Jedlá, ktoré sa odporúčajú jesť počas menštruácie

Horká čokoláda

Okrem toho, že čokoláda ti naozaj dokáže zlepšiť náladu a pomáha ti pri zapamätávaní, má aj veľa prospešných látok. Odporúča sa však naozaj kvalitná čokoláda s vysokým obsahom kakaa. Tá je bohatá na železo, horčík a antioxidanty. Prispeje ti tiež k lepšiemu prúdeniu krvi, vďaka čomu ťa môže zbaviť bolestí.

Zázvor

Zázvor je veľmi dobre známy tým, že dokáže pomôcť pri nadúvaní a problémoch so žalúdkom. Okrem toho, že čaj z neho pomôže tvojej imunite, pomôže aj zmierniť tvoje kŕče.

Dominik Martin, Unsplash
Banán

Banány sú ideálna voľba, ako nahradiť sladké desiate alebo menšie jedlá. Sú bohaté na draslík, horčík a vlákninu. V prípade, že ťa postihujú hnačky, ktoré sú u mnohých žien častým sprievodným javom menštruácie, pomôžu ti ich zmierniť.

Brokolica

Počas menštruácie strácame najviac železo, brokolica je preto ideálna na jeho doplnenie. Okrem toho je však táto zelenina bohatá na vlákninu, horčík a draslík, čo nám môže pomôcť znížiť kŕče a nadúvanie. Niekoho práve brokolica nadúva, preto je jasné, že oželie aj to železo, ktoré obsahuje.

Reinaldo Kevin, Unsplash
Losos

Losos je ryba bohatá na omega-3 mastné kyseliny a zároveň je zdrojom veľkého množstva bielkovín. Hodí sa teda do každého jedálnička, ktorý má prívlastok zdravý. Ak si ho dáš počas menštruácie, môže ti pomôcť s nafukovaním a redukciou celkového cyklu.

Citrusy

Tie sú dobré na zmiernenie chuti do jedla a ako ovocie sú veľmi šikovní pomocníci pri chudnutí. Taktiež obsahujú veľa vody, vďaka ktorej zostaneš hydratovaná. Vláknina pomáha zmierňovať nadúvanie a vitamíny, ktoré citrusy obsahujú, sa hodia kedykoľvek.

Israel Egíon, Unsplash

Potraviny, ktoré by sme mali počas menštruácie vynechať

Sladkosti

Síce sú našou útechou v týchto krušných dňoch, no dokážu nám naozaj uškodiť. Vysoký obsah cukru, ktorý sladkosti majú, spôsobujú nadúvanie a plynatosť. Je preto lepšie prijímať jednoduchý cukor z ovocia ako ten, ktorý sa nachádza v sladkostiach.

Káva

Štúdie ukázali, že konzumácia kofeínu počas menštruácie dokáže cyklus predĺžiť. Kofeín spôsobuje stiahnutie ciev, čo má za dôsledok, že sa síce menštruácia môže skončiť skôr, no z dlhodobého hľadiska môže byť príčinou nepravidelného cyklu. Okrem toho táto vlastnosť kofeínu zhoršuje prúdenie krvi, ktoré je počas menštruácie prejavom bolestivých kŕčov.

Brooke Lark, Unsplash
Mlieko

V prípade, že tvoju menštruáciu sprevádzajú kŕče a bolesti brucha, mala by si vynechať mliečne výrobky. Mlieko obsahuje laktózu a špecifický typ cukrov, ktorý môže byť pre niektorých ľudí ťažko stráviteľný. Okrem toho môže mlieko spôsobiť kŕče, nadúvanie a nevoľnosť.

Štipľavé jedlá

Niektoré jedlá obsahujúce štipľavé korenie môžu spôsobiť bolesti v žalúdku. A to práve nie je niečo, čo by sme chceli trpieť počas menštruácie. Sú však jedlá, napríklad čerstvá paprika, ktorá má protizápalové účinky a môže ti počas tvojich dní pomôcť.

Elli O., Unsplash
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sprievodca opálením: Toto všetko o tebe prezradí tvoje opálenie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME