Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Niekedy si fakt rád, že žiješ tak maximálne na treťom poschodí svojej bytovky (prípadne bezpečne na zemi, v bungalove) a nemusíš sa na svet pozerať z obrovskej výšky. Asi určite by si totižto neocenil práve dokončený mrakodrap, ktorý si získal svoje prvenstvo v Európe.

Akoby aj nie s takou výškou…

Kde sa nachádza?

Za najvyššou obytnou budovou v Európe sa vyberieš do Španielska. Konkrétne do pobrežného letoviska Benidorm, v regióne Valencia. Pred 17 rokmi to všetko bol len nápad, ktorý bol konečne premenený v realitu. Obrovitánska budova, ktorá je v meste ako taká päsť na oko, bola dostavaná tento rok, v júli.

No a koľko meria? Intempo (oficiálny názov budovy) sa týči do výšky neuveriteľných 198 metrov. Je pravda, že na Burj Khalifu má čo doháňať.

Profimedia.sk

Španielske Miami

Pobrežná promenáda by sa ľahko dala spliesť s Miami. No ide len o „stredomorskú napodobeninu“. Intempo nezaujme len svojou výškou, zaujímavý je aj jeho tvar. Nejde iba o kváder týčiaci sa do enormnej výšky, jeho tvar pripomína písmeno M.

Práve na vrchole, ktorý prepája dva kvádre, sa nachádza luxusný penthouse v tvare podobnom diamantu. Diamantová je aj jeho celková cena, ktorá sa šplhá k 2 miliónom eur. Byty na tom nie sú o nič lepšie, hoci v porovnaní s tzv. čerešničkou na torte je to značne odlišné – bežný byt si môžeš obstarať za „prijateľnú“ sumu 257-tisíc eur. V bytovke je možné nájsť ako jednoizbové, tak aj dvojizbové a trojizbové byty. Hoci slovo „bytovka“ znie akosi čudne, ak hovoríme o niečom takto luxusnom.

O ubytovaných je postarané aj po spoločenskej stránke. Intempo ponúka „najvyššie položený saunový svet a posilňovňu v Európe“, strešný bar, bazény a formy kultúrneho vyžitia a zábavy.

Profimedia.sk

Napriek ohromnej cene je údajne 100 z celkovo 256 apartmánov predaných. Zhruba 60 % kupcov pochádza zo Španielska a Ruska.

Tak čo, zájdeš sa tam pozrieť?

Zdroj: Profimedia


Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.