Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Shutterstock

Žiaci sa podelili o príhody s neférovými učiteľmi, na ktorých majú dodnes ťažké srdce

Niektorí ľudia nie sú stavaní na prácu učiteľa... a predsa ju robia.

Úlohou učiteľa je motivovať svojich študentov a vypestovať v nich lásku k nadobúdaniu nových vedomostí. Nie traumatizovať ich do konca života. Bohužiaľ, niektorým z nich to nikto nepovedal… a potom to tak aj vyzerá.

Ľudia z Redditu si nedávno zaspomínali na svoje školské časy a neférových učiteľov, s ktorými si počas nich vytrpeli svoje. Poďme si spoločne prečítať ich príbehy.

1. Doslova mi vykričala, nech „vyvediem svoju prdel z jej triedy“, pretože som zabudol dať mame podpísať nejaký papier. Následne mi naparila neospravedlnenú hodinu. Keď sa do toho obuli naši aj riaditeľ školy, tvárila sa, že sa nič také nikdy nestalo.

2. V detstve som mala príšerné ekzémy. Aj v lete som nosila dlhé rukávy. Po prvé, nechcela som, aby mi niekto pozeral na ruky, a po druhé, bála som sa, že si zakrvavím papiere – áno, také to bolo zlé. Dodnes si pamätám, ako sme mali písať písomku a učiteľka mi vyslovene nakázala, aby som si vyhrnula rukávy.

„U mňa si nikto ťaháky schovávať nebude.“ Bola som čistá jednotkárka a v živote ma nikto neprichytil s ťahákom. Hanbila som sa ako pes a celú písomku som potichu preplakala.

3. Na strednej ma veľmi chytili zvieratá, konkrétne morské živočíchy. Túžil som sa stať morským biológom a všetky ich podrobne preskúmať. Zhruba v tomto období nám učiteľ biológie dal za úlohu spraviť si zbierku hmyzu.

Keď naši oznámili, že ideme na víkend do zahraničia, bol som šťastím bez seba. „Budem mať chrobáky ako nikto iný!“ tešil som sa a celý výlet som strávil pozeraním do zeme a hľadaním toho najzaujímavejšieho hmyzu. Bolo mi to prd platné.

Učiteľ pri polovici mojich chrobákov skonštatoval, že také ešte jakživ nevidel, a naparil mi päťku. Úplne mi zdevastoval sebavedomie a nadobro pochoval môj záujem o zvieratá a biológiu ako takú. Keby som ho dnes stretol, bez váhania ho opľujem.

študent, žiak, škola, učiteľ, nespravodlivosť, príhoda
Shutterstock

4. So spolužiakom nás obvinila, že sme podvádzali, lebo sme mali na jednu otázku tú istú odpoveď. Bol to krúžkovací test, kde bolo pri každej otázke na výber zo štyroch možností a len my dvaja sme vybrali tú správnu. „Bola to najťažšia otázka v celom teste. Nikto ju nemal mať správne!“

5. Prvý týždeň na novej škole mi učiteľ oznámil, že prepadám. Na starej škole som z daného predmetu mala jednotku a na tejto som z neho ešte nedostala ani jednu známku. „Neodovzdala si koncoročný projekt,“ vyštekol na mňa, keď som sa ho pýtala, ako je to možné.

Keď si uvedomil, že som len pred týždňom nastúpila, „zo solidarity“ mi dal na odovzdanie týždeň navyše. Zadanie bolo urobiť niekoľko rozhovorov s obyvateľmi daného mesta, ktoré budú následne publikované v jeho knihe. Nespravila som to… tak ma nechal prepadnúť.

Zisťovali sme, ktorý miešaný drink majú Slováci najradšej. Toto je víťazná TOP 10-ka

Mohlo by ťa zaujímať:

Zisťovali sme, ktorý miešaný drink majú Slováci najradšej. Toto je víťazná TOP 10-ka

6. Na základnej som spravil spolužiakom výstavu skutočných skamenelín, ktoré mi požičali naši. Učiteľ trval na tom, že mu ich musím predať. Keď som odmietol, dal mi za danú výstavu päťku. Úsmevné na tom je, že pôvodne vôbec nemala byť známkovaná.

študent, žiak, škola, učiteľ, nespravodlivosť, príhoda
Shutterstock

7. Bolo to dvadsať rokov dozadu. Dostali sme za úlohu spraviť diorámu. Každý ju mal položenú na svojej lavici, až sa jedného pekného dňa spolužiaci naháňali po triede a jeden z nich spadol na tú moju. V ten deň sme ich mali odovzdávať. Učiteľ si to nechcel nechať vysvetliť a z otočky mi naparil pätorku.

8. Začala po mne jačať, že ma udrie, lebo ohrozujem jej bezpečnosť. Bol som hanblivé decko, niečo som od nej potreboval a nevedel som zo seba vysúkať súvislú vetu. Tak som ju poťukal po chrbte. To bola v jej ponímaní skutočná hrozba… od osemročného chlapca.

9. V živote mi z výtvarnej nedala lepšiu známku ako dvojku. Napriek tomu si chcela každý rok odložiť moje práce, aby mohla ďalším študentom ukázať, ako správne aplikovať tú a tú techniku. Takže na jednotku to nestačilo, ale na ukážku iným študentom boli moje práce dobré. Krava.

študent, žiak, škola, učiteľ, nespravodlivosť, príhoda
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.