Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Žiaci školy v Liptovskom Mikuláši si od septembra nebudú musieť robiť domáce úlohy

Vypracovanie zadaných úloh tak bude na rozhodnutí žiaka.


Základná škola (ZŠ) v Liptovskom Mikuláši – Demänovej bude od septembra fungovať bez povinných domácich úloh. Ide o jedinú takúto mestskú školu v Liptovskom Mikuláši. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Pilotný projekt má najmä znížiť stres žiakov z domácej prípravy a ponúknuť im väčší priestor na psychohygienu. Úžitok z toho budú mať aj rodičia, ktorých domáce úlohy často vystresujú viac ako samotných školákov,“ uviedla hovorkyňa.

Pexels

Vypracovanie zadaných úloh tak bude na rozhodnutí žiaka. Za prácu navyše dostanú odmenu. „Veríme, že sa nám týmto podarí odbúrať u detí napätie a skôr ich motivovať, aby si vyberali, z čoho si úlohu urobia, z čoho nie. Nie každý je skvelý vo všetkých smeroch, toto pomôže deťom zamerať sa a rozvíjať viac tú oblasť, v ktorej vynikajú,“ vysvetlila vedúca odboru školstva na mestskom úrade Mária Boltižiarová s tým, že po školskej záťaži môžu žiaci využiť voľný čas na športové činnosti a aktívny odpočinok.

ZŠ v Demänovej je elokovaným pracoviskom ZŠ s materskou školou Demänovská ulica. Demänovskú pobočku navštevuje 27 žiakov, v novom školskom roku pribudne trieda prvákov s minimálne 15 žiakmi. Podľa Čapčíkovej je to rodinná škola komunitného charakteru.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje