Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Žiaden Pokémon, ale domáci miláčik. Virálom sa stala rozkošná mačka so štyrmi ušami

Je to skutočne podarené stvorenie.


Nejde o vtip a ani o dômyselný Photoshop. Ide o genetickú raritu z Turecka. Koniec-koncov, nejde o úplne prvú anomáliu u chlpatého miláčika. Spomenúť môžeme aj šteniatko narodené len s jedným uchom alebo psíka s chvostom medzi očami.

Tieto zvieratká nevyzerajú ako monštrá a už vôbec nie ako mutanti, naopak… sú nesmierne rozkošné. Taký je aj príbeh Midas, štvoruchej mačky. Informoval o nej aj portál LAD Bible.

Nová hviezda internetu

Midas, pravdepodobne mix ruskej modrej mačky, pochádza z Turecka. Bola adoptovaná rovno z ulice, iba keď mala štyri mesiace. Ihneď však zapadla do rodiny svojej majiteľky, ktorá sa skladala aj zo zlatého retrievera.

Síce si svoju raketovú slávu vôbec neuvedomuje, na sociálnej sieti Instagram pozbierala už vyše 90-tisíc fanúšikov. Určite sú čarovné aj jej „stratené“ výrazy do neznáma, ale ľuďom najviac imponujú dva páry uší. Okrem nich dostala do vienka aj bielu škvrnu na bruchu v tvare srdca.

Čo sa týka uší, jedny sú tradičné, veľké, a druhé malé… zakrpatené. V podstate vyzerajú ako zaseknuté v mačiatkovskej fáze. Sú výsledkom údajnej recesívnej génovej mutácie, ktorú pravdepodobne podedila po svojich rodičoch. Napriek tomu je jej sluch úplne v poriadku. A musíme ťa sklamať, ani to neznamená, že by kvôli extra páru uší počula lepšie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť