Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Žiadne intímne radovánky pre mäsožravcov! Ochrancovia zvierat predstavili kontroverznú výzvu

Organizácia PETA apeluje na ženy, aby svojim partnerom, ktorí jedia mäso, odopreli pohlavný styk.


Muži, ktorí jedia mäso, by nemali mať intímny styk. Aspoň to tvrdí organizácia PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), ktorá sa angažuje za práva zvierat. Portál LADbible píše, že tento spôsob by mohol mužov presvedčiť, aby sa stali vegánmi.

Vyzývajú ženy, aby v tejto oblasti vyhlásili štrajk a odopreli svojim partnerom či manželom posteľné radovánky. PETA uviedla, že by tým mohli pomôcť „zachrániť planétu“ a zároveň skoncovať s „toxickou maskulinitou“.

Shutterstock

Podľa Daniela Coxa z nemeckej pobočky organizácie PETA je načase, aby muži odložili pivo a stejky a presunuli sa k zdravším a prírodne šetrnejším potravinám. „Skutočnosť, že nemeckí grilmajstri veria, že musia sami sebe a svojim druhom dokazovať svoju mužnosť konzumáciou mäsa, nie je na škodu len zvieratám,“ uviedol. „Existuje vedecký dôkaz, že toxická maskulinita škodí aj klíme.“ Zákaz intímneho styku pre mužov, ktorí jedia mäso, označil za „cieľavedomý“. Mäsožravci by tiež podľa neho mali platiť vyššie dane.

Obvinenie zo sexizmu

Táto výzva sa ale nestretla s príliš veľkým pochopením. Mnohí ju považujú za sexistickú. „Len to napĺňa všetky najhoršie naratívy 90. rokov o tom, že ženy používajú intímny styk ako nástroj proti mužom, a nie ako niečo, čo si užívajú,“ podotkla politička Alicia Kearns. „Navyše sa výzva príliš zameriava len na heterosexuálne vzťahy.“ Niektorí mäsiari sa zase vyjadrili, že u nich mäso nakupujú častejšie ženy než muži.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.