Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Žiadne intímne radovánky pre mäsožravcov! Ochrancovia zvierat predstavili kontroverznú výzvu

Organizácia PETA apeluje na ženy, aby svojim partnerom, ktorí jedia mäso, odopreli pohlavný styk.


Muži, ktorí jedia mäso, by nemali mať intímny styk. Aspoň to tvrdí organizácia PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), ktorá sa angažuje za práva zvierat. Portál LADbible píše, že tento spôsob by mohol mužov presvedčiť, aby sa stali vegánmi.

Vyzývajú ženy, aby v tejto oblasti vyhlásili štrajk a odopreli svojim partnerom či manželom posteľné radovánky. PETA uviedla, že by tým mohli pomôcť „zachrániť planétu“ a zároveň skoncovať s „toxickou maskulinitou“.

Shutterstock

Podľa Daniela Coxa z nemeckej pobočky organizácie PETA je načase, aby muži odložili pivo a stejky a presunuli sa k zdravším a prírodne šetrnejším potravinám. „Skutočnosť, že nemeckí grilmajstri veria, že musia sami sebe a svojim druhom dokazovať svoju mužnosť konzumáciou mäsa, nie je na škodu len zvieratám,“ uviedol. „Existuje vedecký dôkaz, že toxická maskulinita škodí aj klíme.“ Zákaz intímneho styku pre mužov, ktorí jedia mäso, označil za „cieľavedomý“. Mäsožravci by tiež podľa neho mali platiť vyššie dane.

Obvinenie zo sexizmu

Táto výzva sa ale nestretla s príliš veľkým pochopením. Mnohí ju považujú za sexistickú. „Len to napĺňa všetky najhoršie naratívy 90. rokov o tom, že ženy používajú intímny styk ako nástroj proti mužom, a nie ako niečo, čo si užívajú,“ podotkla politička Alicia Kearns. „Navyše sa výzva príliš zameriava len na heterosexuálne vzťahy.“ Niektorí mäsiari sa zase vyjadrili, že u nich mäso nakupujú častejšie ženy než muži.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť