Zistenia, na ktoré prišli mnohí z nás počas domácej karantény

A v niektorých sa iba utvrdili…

Zdroj: © Shutterstock

Už sú to tri týždne, čo sa väčšina z nás, rozumných a inteligentných jedincov, snaží vyhýbať jeden druhému, všetkému telesnému či sociálnemu kontaktu a doma si naplno „užíva“ domácu karanténu, každý podľa svojho gusta. Niekto sa snaží študovať, iný pracovať a ďalší si váľa šunky all day, all night.

Každopádne, všetci máme čas zamyslieť sa nad tým, čo nám vlastne karanténa priniesla a čo nás naučila. Pretože áno, z každej situácie niečo vyplynie.

Toto sú veci, ktoré nás naučili uplynulé dni alebo sme sa v nich len utvrdili:

1) Ak tvoje okolie začne prejavovať prvé príznaky nákupného ošiaľu a strachu pred pandémiou, kúp si pre istotu aspoň jeden Dettol…

2)  Nemusia byť Vianoce na to, aby si sa napchával ako prasa. Stačí, aby si bol doma prítomný ty, a aj tvoja chladnička.

3) V kancelárii alebo v škole sa ti pracuje lepšie ako doma. Vždy si túžil po opaku, no čo by si teraz dal za váš zatuchnutý „kancel“…

4) Instagramové fitness výzvy ťa nemotivujú cvičiť. A ak áno, tá motivácia ti vydrží asi toľko, koľko krémeše v chladničke, a končí prvou horalkou „zožranou“ v záchvate úzkosti.

5) Dokážeš uvariť lepšie jedlo, ako ti naservírujú v reštike, stačí pohnúť lenivým zadkom. A áno, ten ti rastie závratným tempom.

Shutterstock

6) Ponorka je neznesiteľný stav, pri ktorom sa z teba stáva veľmi nebezpečná osoba. Po týždni strávenom v jednej domácnosti so svojimi najbližšími máš pocit, že hneď ako otvoria hranice, balíš kufre a sťahuješ sa na opustený ostrov.

7) Už aj instagramové účty influencerov sú na jedno kopyto. Témy sa im míňajú rýchlejšie ako dezinfekčné mydlo.

8) Aj keď si si myslel, že nenávidíš ľudí a že si asociál, už ti začínajú chýbať. Čo by si teraz dal za svojho permanentne nas*atého šéfa, ktorý sa pohybuje po kancli ako také rozzúrené levíča. Epický výjav, na ktorý si ešte počkáš.

9) Cez rúško sa naozaj nahovno dýcha. A pri športe ani nehovoriac. Každý vášnivý bežec pochopí.

Shutterstock

10) Ak si netrpezlivý a tak trošku grambľavý cholerik, šitie rúšok je pre teba veľmi náročná aktivita.

11) Rád upratuješ. V preklade… keď si máš vybrať medzi depkou z ničnerobenia a upratovaním, vyberieš si tú druhú položku.

12) Aj seriály na Netflixe sa ti raz zunujú. Ale neboj, stačí drobná pauza, malý prísun kyslíka a všetko sa vráti do starých koľají.

13) Čítanie kníh je celkom zábavná činnosť. Len tomu treba dať šancu. Ak si tomu doteraz neholdoval, je dosť možné, že si počas karantény začal.

14) Unudený človek rovná sa agresívny človek. A keďže nemôže vychádzať von a ničiť ľudí takpovediac „naživo“, svoje komplexy si vybíja v internetových diskusiách. Ešte viac než obvykle.

Jim Carrey Typing GIF - Find & Share on GIPHY

15) Niektorí ľudia sú ešte bezohľadnejšie tvory, ako si si dokázal vôbec predstaviť.

16) No tak, ako je na svete veľa blbcov, existuje aj mnoho ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať.

17) Pizzu s ananásom a tofu nebude nikto nakupovať ani počas najväčšieho ošiaľu nákupnej horúčky. Fajn… ešte nám štipka rozumu a súdnosti zrejme ostala.

18) Si lenivejší, ako si tušil. A tento stav sa stupňuje. Tvoj gauč sa stal tvojím obytným priestorom, jedálňou, zábavným strediskom i kanceláriou. A ty začínaš tušiť, že niečo nie je v poriadku.

19) Výlety v prírode môžu byť oveľa zábavnejšou aktivitou ako „nájazdy“ do nákupných centier.

20) Ani obyčajná aktivita, ako ísť na kávu s kamoškou či pivko s kamarátom, nie je takou samozrejmosťou.

Shutterstock

21) Nikoly to v týchto časoch nemajú vôbec ľahké a peklo len začne. Žiadna kozmetička, kaderníčka a fitko. Sme zvedaví na výsledok o pár mesiacov.

22) Aj keď nám občas naši kamoši lezú na nervy, sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a je nám za nimi smutno. Osobný kontakt nám nič naplno nevynahradí…

23) Zdravie je, skutočne, tá najcennejšia vec. Na toto tak skoro nezabudneme.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca marec


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME