Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Už sú to tri týždne, čo sa väčšina z nás, rozumných a inteligentných jedincov, snaží vyhýbať jeden druhému, všetkému telesnému či sociálnemu kontaktu a doma si naplno „užíva“ domácu karanténu, každý podľa svojho gusta. Niekto sa snaží študovať, iný pracovať a ďalší si váľa šunky all day, all night.

Každopádne, všetci máme čas zamyslieť sa nad tým, čo nám vlastne karanténa priniesla a čo nás naučila. Pretože áno, z každej situácie niečo vyplynie.

Toto sú veci, ktoré nás naučili uplynulé dni alebo sme sa v nich len utvrdili:

1) Ak tvoje okolie začne prejavovať prvé príznaky nákupného ošiaľu a strachu pred pandémiou, kúp si pre istotu aspoň jeden Dettol…

2)  Nemusia byť Vianoce na to, aby si sa napchával ako prasa. Stačí, aby si bol doma prítomný ty, a aj tvoja chladnička.

3) V kancelárii alebo v škole sa ti pracuje lepšie ako doma. Vždy si túžil po opaku, no čo by si teraz dal za váš zatuchnutý „kancel“…

4) Instagramové fitness výzvy ťa nemotivujú cvičiť. A ak áno, tá motivácia ti vydrží asi toľko, koľko krémeše v chladničke, a končí prvou horalkou „zožranou“ v záchvate úzkosti.

5) Dokážeš uvariť lepšie jedlo, ako ti naservírujú v reštike, stačí pohnúť lenivým zadkom. A áno, ten ti rastie závratným tempom.

Shutterstock

6) Ponorka je neznesiteľný stav, pri ktorom sa z teba stáva veľmi nebezpečná osoba. Po týždni strávenom v jednej domácnosti so svojimi najbližšími máš pocit, že hneď ako otvoria hranice, balíš kufre a sťahuješ sa na opustený ostrov.

7) Už aj instagramové účty influencerov sú na jedno kopyto. Témy sa im míňajú rýchlejšie ako dezinfekčné mydlo.

8) Aj keď si si myslel, že nenávidíš ľudí a že si asociál, už ti začínajú chýbať. Čo by si teraz dal za svojho permanentne nas*atého šéfa, ktorý sa pohybuje po kancli ako také rozzúrené levíča. Epický výjav, na ktorý si ešte počkáš.

9) Cez rúško sa naozaj nahovno dýcha. A pri športe ani nehovoriac. Každý vášnivý bežec pochopí.

Shutterstock

10) Ak si netrpezlivý a tak trošku grambľavý cholerik, šitie rúšok je pre teba veľmi náročná aktivita.

11) Rád upratuješ. V preklade… keď si máš vybrať medzi depkou z ničnerobenia a upratovaním, vyberieš si tú druhú položku.

12) Aj seriály na Netflixe sa ti raz zunujú. Ale neboj, stačí drobná pauza, malý prísun kyslíka a všetko sa vráti do starých koľají.

13) Čítanie kníh je celkom zábavná činnosť. Len tomu treba dať šancu. Ak si tomu doteraz neholdoval, je dosť možné, že si počas karantény začal.

14) Unudený človek rovná sa agresívny človek. A keďže nemôže vychádzať von a ničiť ľudí takpovediac „naživo“, svoje komplexy si vybíja v internetových diskusiách. Ešte viac než obvykle.

Jim Carrey Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

15) Niektorí ľudia sú ešte bezohľadnejšie tvory, ako si si dokázal vôbec predstaviť.

16) No tak, ako je na svete veľa blbcov, existuje aj mnoho ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať.

17) Pizzu s ananásom a tofu nebude nikto nakupovať ani počas najväčšieho ošiaľu nákupnej horúčky. Fajn… ešte nám štipka rozumu a súdnosti zrejme ostala.

18) Si lenivejší, ako si tušil. A tento stav sa stupňuje. Tvoj gauč sa stal tvojím obytným priestorom, jedálňou, zábavným strediskom i kanceláriou. A ty začínaš tušiť, že niečo nie je v poriadku.

19) Výlety v prírode môžu byť oveľa zábavnejšou aktivitou ako „nájazdy“ do nákupných centier.

20) Ani obyčajná aktivita, ako ísť na kávu s kamoškou či pivko s kamarátom, nie je takou samozrejmosťou.

Shutterstock

21) Nikoly to v týchto časoch nemajú vôbec ľahké a peklo len začne. Žiadna kozmetička, kaderníčka a fitko. Sme zvedaví na výsledok o pár mesiacov.

22) Aj keď nám občas naši kamoši lezú na nervy, sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a je nám za nimi smutno. Osobný kontakt nám nič naplno nevynahradí…

23) Zdravie je, skutočne, tá najcennejšia vec. Na toto tak skoro nezabudneme.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť