Medzinárodná kuchyňa je rôznorodá a neplatí to len o stravovaní v reštauráciách, ale aj o sortimente v obchodoch a chuťových preferenciách a tradíciách domáceho obyvateľstva. Jedlo je pre nás základnou životnou potrebou a hádam neexistuje nikto, kto by z neho nemal pôžitok.
Ako sme ti už čo-to spomenuli v predchádzajúcom článku, na svete existujú aj také miesta, kde sú, resp. boli (pre nás) úplne bežné potraviny zakázané. Dôvody sú rôzne, napríklad taký Mountain Dew si nekúpiš v Japonsku, Red Bull v Dánsku či Nórsku. A čo také Skittles či M&M’s? Dozvieš sa nižšie.
1. Kečup
Spolu s horčicou a majonézou tvorí kečup základné trio omáčok dostupných v každej domácnosti. Kečup je niečo, čo sa hodí takmer ku všetkému. Okrem toho, že je zdrojom hádok o tom, či patrí na pizzu, alebo nie, mnohým deťom pomohol prekonať odpor k rybím prstom či kuracím nugetkám. No, skoro na celom svete.
Francúzska kuchyňa je medzinárodne známa svojou delikátnosťou a kvalitou. Francúzi nedajú dopustiť na svoje jedlá, aj keď ostatná časť sveta sa nestačí čudovať, čo všetko sú schopní si položiť na tanier. Práve preto je paradoxom, že vo Francúzsku zaviedli zákaz používania kečupu.
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
A dôvod? V krajine galského kohúta zastávajú názor, že maskovanie chuti jedla kečupom u detí by bolo škodlivé pre ich budúce ocenenie francúzskej kuchyne.
2. Nápoje s citrusovou príchuťou
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Z akého dôvodu zakázali deťom v Spojených arabských emirátoch jesť hotdogy
- Čo spôsobilo zákaz predaja klasických M&M’s vo Švédsku
- Prečo je Coca-Cola na Kube a v Severnej Kórei podpultovým tovarom
- Kde sa musia ľudia zaobísť bez soli a čierneho korenia
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom