Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Život je naprd, všetko je naprd.“ 5 typov frflošov, ktorých pozná každý z nás

Ľudia, ktorí ti vedia za tri sekundy otráviť celý deň.

Nech hodí kameňom ten, čo sa nikdy na nič nesťažoval. Život nie je ideálny a miestami má človek pocit, že mu bez srandy všetko robí naschvál. Výdatne si zanadávať a trochu sa poľutovať má v takej situácii priam magické účinky, no netreba to preháňať. Títo ľudia to robia.

V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme si pre teba pripravili zoznam niekoľkých frflošov, na ktorých normálny človek skrátka nemá kapacity. Ktorého z nich stretávaš najčastejšie?

1. Ten, čo sa sťažuje na prácu

„Bože, to bol zase deň,“ skonštatuje, keď sa dovalí domov, a bez srandy vyzerá, že by si to najradšej hodil. „A zajtra zas.“ Nie je jediný na svete, kto každé ráno uvažuje nad podaním výpovede, ale čo je veľa, to je moc. Plat má zlý, osem hodín v podstate len pozerá na hodinky, kolegovia ho nemajú v láske a šéf si naňho zasadol hádam už na pohovore. Nedáva to.

Na jeho veľké šťastie nežijeme v distópii ani v Severnej Kórei, kde sa o tvojej budúcej profesii rozhoduje ešte skôr, ako sa vydriapeš z maminých útrob. Ak je to naozaj také zlé, môžeš odísť a skúsiť šťastie o dom ďalej. Nikto ťa v tom zaprdenom kancli plnom ľudí, čo ťa neznášajú, nedrží.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ľudia, ktorí sa stále sťažujú, toxickí ľudia
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo sa sťažuje, že nemá prácu

Nebudeme si klamať, nájsť prácu na Slovensku je ťažké. Všetci chcú len vyštudovaných dvadsiatnikov s 10-ročnou praxou, ktorí budú ochotne makať za pekný úsmev a prísľub dynamického kolektívu, no ako sa hovorí – kto hľadá, ten nájde. Tento nehľadá. Tento len frfle.

Vyvalený pred telkou v deravých trenkách lamentuje, že sa na ten dnešný trh práce nedá ani pozerať, ale chopiť sa iniciatívy? Do toho sa mu veľmi nechce. „Za tú almužnu sa ráno ani nepostavím z postele,“ konštatuje pri každej ponuke, ktorá sa mu mihne radarom, a myslí to vážne. Až dokiaľ nepríde účet za elektrinu.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ľudia, ktorí sa stále sťažujú, toxickí ľudia
ArtCaveManiac / EMEFKA
Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

3. Ten, čo sa sťažuje na politiku

Bol voliť? Nebol, lebo nie je koho, a kým tú našu komédiou líznutú politickú scénu niekto neprekope od základov, tak ho k tej urne nedotiahnu ani párom volov. Napriek tomu si vyhradzuje výsostné právo vyjadrovať sa k tomu, ako to v tejto banánovej republike všetko krásne nefunguje.

Ľudia nemajú čo žrať, doma kúria teplom, čo vychádza z rúry po dopečení kuraťa, cesty sú deravé, školstvo je výsmech, všetko je zle. Niežeby na tom nebol slušný kus pravdy, problém je v tom, že na ňu upozorňuje jedinec, čo sa o zlepšenie nijako nepričinil. Ak teda nerátame duchaplné statusy na sociálnych sieťach.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ľudia, ktorí sa stále sťažujú, toxickí ľudia
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť