Život po korone. Na čo si budeme musieť opäť zvykať, keď skončí karanténa?

Veríme, že to bude onedlho…

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Nikto z nás nevie, koľko naša dobrovoľná sociálna izolácia potrvá, no všetci sa tešíme na časy, keď to bude iba spomienkou. Možno si už aj ty robíš plány na činnosti, ktorým sa budeš venovať, ak konečne tento chaos, obmedzujúci našu slobodu, pominie.

Nasledujúce riadky ukazujú, ako možno bude vyzerať život po karanténe. S vtipnými ilustráciami nám pomohol náš ilustrátor ArtCave Maniac.

1) Kilá navyše. Nuž, faldíky pribúdajú… Je možné, že sa pri „pokaranténnom“ vážení budeš intenzívne zamýšľať nad tým, že si tomu tretiemu veterníku o desiatej večer mal skutočne povedať nie.

2) Zásoby. V obchodoch bude múka a aj dettol. Niežeby si tú prvú položku niekedy potreboval, ale zaručene si kúpiš preventívne aspoň kilo.

3) Ľudia. Ešte pár mesiacov v karanténe a ľudský kontakt sa stane pre nás buď nevyhnutným alebo totálne neprijateľným.

4) Kýchanie. Ešte nejaký čas potrvá, kým ťa pri každom kýchnutí v MHD nezatrasie hrôzou…

5) Otvorené školy. Tvrdé stoličky, 45 minútové hodiny, zabudnuté desiate. Aj toto je pred nami.

6) Dýchanie bez rúška. Nie, nielen tebe sa v tom zle dýcha. A pre tých, čo nosia okuliare, to znamená, že aj konečne uvidia… príjemná zmena. Všetci, ktorých sa to týka, pochopia.

7) Pálenie rúšok. Teraz je to ešte v pohode, no o nejaký čas ich budeme mať plné zuby. Zaručene. A pamätáš si, akú úľavu si cítil, keď si si po skúškovom robil pahrebu zo všetkých tých nezmyselných poznámok? Tak teraz to bude podobný pocit.

ArtCave Maniac / EMEFKA

8) Skoré vstávanie na dopravu. Teraz väčšina z nás funguje vo voľnejšom režime – vstaneme veselo hodinku predtým, ako sa nám začína pracovná doba. Nuž, keď sa všetko dá do poriadku, budeme si musieť privyknúť na pôvodný režim a periny opúšťať zavčas rána.

9) Chodenie von. Tie litre preliateho vína a pivka, ktoré ubudnú z barových pultov, to ešte svet a slovenský čašník nevidel.

10) Pozvania na rande. Teraz sa pravdepodobne viacerým slečnám uľavilo, že nemusia dookola vymýšľať, prečo nemôžu ísť s týpkom von. Dôvod je jasný. No, napriek tomu sa nájdu odvážlivci s chtíčom po skutočnej láske a vášni, ktorých nejaká korona nevystraší.

ArtCave Maniac /EMEFKA

11) Odmietanie pozvaní na rande. Výhovorky. Už teraz si ich zopár nachystaj, pretože si na tom tindri trávila viac času, ako by sa patrilo.

12) Posilovňa. Lebo áno, už nám tie faldy začnú vadiť, keď budeme na očiach aj niekomu inému, ako je naše morča a gaučovka.

13) Intráky. Ešte si len budeš vychutnávať každú spršku vo vašej rozbitej a plesnivej kúpeľni…

14) Nákupy. Budeš si môcť nakúpiť, čo chceš. A nebudeš musieť čakať v kolóne s nadávajúcimi dôchodkyňami, ktoré tam v prvom rade nemajú čo robiť.

ArtCave Maniac /EMEFKA

15) Zbohom, ponorka. Maminka, ocko, frajer, brat… Nech už bývaš s kýmkoľvek, je možné, že ich po mesačnej karanténe máš už plné zuby, aj keď si, nepochybne, dobrý človek.

16) Návštevy. Hlavne, keď ešte bývaš s rodičmi, to si užiješ „radosti“ z návštev všetkých nevykecaných strýčkov a tetušiek, ktorí boli doteraz v izolácii…

17) Tváre bez rúšok. To bude zmena. Pri niektorých prípadoch pomerne desivá.

18) Kozmetička, kaderníčka. Budú mať plno, zaručene. Ak si plánuješ po korone otvoriť kozmetický salón, je to veľmi dobrý nápad. Návaly nervovo zrútených Nikol sú v očakávaní.

ArtCave Maniac / EMEFKA

19) Korona už nebude č. 1. Konečne si prečítame aj o niečom inom. YES!

20) Menej tlačoviek. Príjemná zmena.

21) Nakupovanie s polovičkou. Chlapi, máte sa na čo tešiť.

22) A nakoniec to hlavné. Sloboda!

Rick Perry Peace GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
57
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
26
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dokonalé maskovanie: Dokážeš nájsť na týchto fotografiách ľudí?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME