Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Nikto z nás nevie, koľko naša dobrovoľná sociálna izolácia potrvá, no všetci sa tešíme na časy, keď to bude iba spomienkou. Možno si už aj ty robíš plány na činnosti, ktorým sa budeš venovať, ak konečne tento chaos, obmedzujúci našu slobodu, pominie.

Nasledujúce riadky ukazujú, ako možno bude vyzerať život po karanténe. S vtipnými ilustráciami nám pomohol náš ilustrátor ArtCave Maniac.

1) Kilá navyše. Nuž, faldíky pribúdajú… Je možné, že sa pri „pokaranténnom“ vážení budeš intenzívne zamýšľať nad tým, že si tomu tretiemu veterníku o desiatej večer mal skutočne povedať nie.

2) Zásoby. V obchodoch bude múka a aj dettol. Niežeby si tú prvú položku niekedy potreboval, ale zaručene si kúpiš preventívne aspoň kilo.

3) Ľudia. Ešte pár mesiacov v karanténe a ľudský kontakt sa stane pre nás buď nevyhnutným alebo totálne neprijateľným.

4) Kýchanie. Ešte nejaký čas potrvá, kým ťa pri každom kýchnutí v MHD nezatrasie hrôzou…

5) Otvorené školy. Tvrdé stoličky, 45 minútové hodiny, zabudnuté desiate. Aj toto je pred nami.

6) Dýchanie bez rúška. Nie, nielen tebe sa v tom zle dýcha. A pre tých, čo nosia okuliare, to znamená, že aj konečne uvidia… príjemná zmena. Všetci, ktorých sa to týka, pochopia.

7) Pálenie rúšok. Teraz je to ešte v pohode, no o nejaký čas ich budeme mať plné zuby. Zaručene. A pamätáš si, akú úľavu si cítil, keď si si po skúškovom robil pahrebu zo všetkých tých nezmyselných poznámok? Tak teraz to bude podobný pocit.

ArtCave Maniac / EMEFKA

8) Skoré vstávanie na dopravu. Teraz väčšina z nás funguje vo voľnejšom režime – vstaneme veselo hodinku predtým, ako sa nám začína pracovná doba. Nuž, keď sa všetko dá do poriadku, budeme si musieť privyknúť na pôvodný režim a periny opúšťať zavčas rána.

9) Chodenie von. Tie litre preliateho vína a pivka, ktoré ubudnú z barových pultov, to ešte svet a slovenský čašník nevidel.

10) Pozvania na rande. Teraz sa pravdepodobne viacerým slečnám uľavilo, že nemusia dookola vymýšľať, prečo nemôžu ísť s týpkom von. Dôvod je jasný. No, napriek tomu sa nájdu odvážlivci s chtíčom po skutočnej láske a vášni, ktorých nejaká korona nevystraší.

ArtCave Maniac /EMEFKA

11) Odmietanie pozvaní na rande. Výhovorky. Už teraz si ich zopár nachystaj, pretože si na tom tindri trávila viac času, ako by sa patrilo.

12) Posilovňa. Lebo áno, už nám tie faldy začnú vadiť, keď budeme na očiach aj niekomu inému, ako je naše morča a gaučovka.

13) Intráky. Ešte si len budeš vychutnávať každú spršku vo vašej rozbitej a plesnivej kúpeľni…

14) Nákupy. Budeš si môcť nakúpiť, čo chceš. A nebudeš musieť čakať v kolóne s nadávajúcimi dôchodkyňami, ktoré tam v prvom rade nemajú čo robiť.

ArtCave Maniac /EMEFKA

15) Zbohom, ponorka. Maminka, ocko, frajer, brat… Nech už bývaš s kýmkoľvek, je možné, že ich po mesačnej karanténe máš už plné zuby, aj keď si, nepochybne, dobrý človek.

16) Návštevy. Hlavne, keď ešte bývaš s rodičmi, to si užiješ „radosti“ z návštev všetkých nevykecaných strýčkov a tetušiek, ktorí boli doteraz v izolácii…

17) Tváre bez rúšok. To bude zmena. Pri niektorých prípadoch pomerne desivá.

18) Kozmetička, kaderníčka. Budú mať plno, zaručene. Ak si plánuješ po korone otvoriť kozmetický salón, je to veľmi dobrý nápad. Návaly nervovo zrútených Nikol sú v očakávaní.

ArtCave Maniac / EMEFKA

19) Korona už nebude č. 1. Konečne si prečítame aj o niečom inom. YES!

20) Menej tlačoviek. Príjemná zmena.

21) Nakupovanie s polovičkou. Chlapi, máte sa na čo tešiť.

22) A nakoniec to hlavné. Sloboda!

Rick Perry Peace GIF - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.