Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Život v Aténach sa po snehovej kalamite vracia do normálu

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa v stredu verejnosti ospravedlnil za to, že jeho vláda nebola pripravená na snehovú kalamitu.


Situácia v hlavnom meste Grécka Atény, kde snehová fujavica na niekoľko dní ochromila dopravu a spôsobila značné výpadky elektriny, sa vo štvrtok postupne vracia do normálu. Informovala o tom agentúra AFP. V skorých ranných hodinách v hlavnom meste znovu otvorili obchody a hlavný cestný obchvat. Od pondelka uviazlo na diaľnici približne 3000 vozidiel, pričom odblokovanie komunikácie úrady označili za „nadľudské“ úsilie.

Grécka vláda vyhlásila na utorok a stredu voľno v širšom okolí Atén a v ostatných oblastiach krajiny zasiahnutých snehovou kalamitou. Štátne úrady a školy zostali zatvorené aj vo štvrtok a fungujú dištančne. Grécky minister energetiky Kostas Skrekas uviedol, že v oblasti Atén zostáva vo štvrtok bez prúdu menej ako 1000 domácností v porovnaní s 200.000 domácnosťami a podnikmi, ktoré zažili výpadky od pondelka, keď prvýkrát napadol sneh.

TASR

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa v stredu verejnosti ospravedlnil za to, že jeho vláda nebola pripravená na snehovú kalamitu.“Je pravda, že infraštruktúra stredomorských krajín nie je vždy prispôsobená podmienkam hustého sneženia. Avšak je tiež pravda, že štátne mechanizmy nie sú pripravené na také intenzívne javy,“ uviedol.

Prevádzkovateľ diaľnice Attiki Odosa ponúkol motoristom, ktorí uviazli na diaľnici, odškodné 2000 eur. Husté sneženie sa vyskytuje v gréckej metropole Atény veľmi zriedkavo. Grécko však zasiahla snehová kalamita už druhú zimu za sebou.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť