Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Miluješ svoju prácu a tráviš v nej 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Tvoje okolie a blízki vedia, že si workoholik a nikdy sa nezmeníš. Už sú na to zvyknutí, a preto sa ťa ani nesnažia nabádať k tomu, aby si pracoval menej, pretože si uvedomujú, že by to bolo úplne zbytočné. Tvoj džob ťa jednoducho baví, napĺňa a si mu oddaný, do slova a do písmena.

Pretože, pre teba to nie je práca, ale životné poslanie. A to niektorí ľudia nikdy nepochopia.

Office Work Hard GIF by KingfisherWorld - Find & Share on GIPHY

Pokiaľ si workoholik, alebo máš nejakého pri sebe, nasledujúce vety ti budú známe.

1. Neznášaš zbytočné reči svojich kolegov, ktoré ťa iba rušia pri práci.

2. Nikdy s nimi nechodíš na „cigaretku“ a netušíš, prečo im to šéf toleruje. Vypaľovať si zobák dvakrát za hodinu? Keby si bol na jeho mieste, už tam nepracujú. Jednoducho, nemáš pochopenie s flákačmi, pretože si bol vždy na úplne inej vlnovej dĺžke.

3. Do práce prichádzaš prvý a odchádzaš z nej posledný. Je to tak každý deň a všetci sú už na to zvyknutí.

4. Pojem ako pracovný týždeň pre teba neexistuje. Respektíve, ty ho máš sedemdňový a nesťažuješ sa.

5. Skôr naopak, netušíš, čo by si cez víkend robil, keby si nepracoval. Tvojou najväčšou záľubou je práve tvoj džob a všetky veci kvôli nemu idú do úzadia.

Shutterstock

6. Ak nestretneš svoju životnú lásku v práci, budeš bez partnera. Pretože na iných miestach, ako je váš „kancel“, sa zdržiavaš minimálne.

7. Priatelia ťa často označujú za workoholika. Ak sa ťa v rámci konverzácie na sociálnej sieti spýtajú, čo robíš, hneď po vyslovení tejto otázky vedia, že bola úplne zbytočná. Na to, aby vedeli, že momentálne pracuješ, nemusia mať Sibyline schopnosti…

8. Tvoja práca je v podstate tvojím splneným snom. Odmalička si to chcel robiť, a keď si to už dosiahol, tak sa tomu venuješ naplno.

9. Telo za tvojím pracovným tempom často nestíha, čiže nápoje plné kofeínu sú tvojimi najlepšími kamarátmi.

10. Ak robíš niečo iné ako úlohy do práce a niekam si nachvíľu vybehneš s kamarátmi, cítiš sa previnilo.

Shutterstock

11. V podstate celý čas, ktorý stráviš inak ako plnením pracovných povinností, považuješ za neužitočne zabitý.

12. Tvoja práca už nestíha za tvojím pracovným nasadením. A preto ich máš už viac. Nie kvôli tomu, že by si bol chamtivý. Skrátka, potrebuješ mať dostatok roboty, aby si bol šťastný.

13. Stáva sa ti, že aj pri sexe rozmýšľaš nad tým, čo potrebuješ spraviť a čo vybaviť. Ešteže ti nikto nemôže čítať myšlienky.

14. Pracovná doba ti ubehne, ani nevieš ako. A pritom si skracuješ aj pauzu, pretože sa ti zdá dlhá. Radšej robíš, ako oddychuješ.

15. Robíš dlho do noci, a preto máš deficit spánku. Veľakrát sa ráno prebúdzaš oblečený, s hlavou položenou pri notebooku.

Shutterstock

16. Občas sa aj zabudneš najesť. Spomenieš si na to, až keď ti to niekto pripomenie. Vyhrávajúci žalúdok alebo telefonát či SMSka od tvojej polovičky, ktorá ťa už dobre pozná.

17. Keď sa ti pokazí notebook alebo iný pracovný nástroj, cítiš sa horšie, ako keby si bol chorý.

18. Často sa ti sníva o zadaniach do roboty. Pre niekoho by také sny boli nočnou morou, ty si za ne rád. Často ti pripomenú, na čo si zabudol. Alebo sa ti zvykne snívať o nových pracovných nápadoch.

19. Nepretržite radíš a pomáhaš svojim kolegom. Zvykneš robiť prácu aj za nich a dokončovať úlohy, ktoré im robia problém. Ty taký problém, prirodzene, nemáš.

20. Keď sa ťa niekto opýta na tvoje koníčky, nič lepšie ako práca ti nenapadne. A potom sa čuduj, prečo ťa má každý za čudáka…

Shutterstock

21. Kolegovia ťa nemajú radi. Pretože si príliš premotivovaný, na teambuildingy nechodíš, „fajčpauzy“ sa nezúčastňuješ. Čiže vynechávaš všetky kolektív stmeľujúce aktivity.

22. Nemajú ťa v obľube aj kvôli tomu, že toho stíhaš príliš veľa. Tvojou vinou šéf vyžaduje viac už aj od nich, keďže si ukázal, že sa to dá. No bránia sa tým, že však ty nemáš iný život, iba prácu. A vlastne majú pravdu.

23. Nemáš rád sviatky a pridlhé dovolenky. Respektíve, pracuješ aj počas nich.

24. Pravidelne nedvíhaš telefóny a niekedy neodpíšeš na správy a maily aj týždeň. Niežeby si niekoho vedome ignoroval, no tvoja práca ťa príliš pohlcuje.

25. Keď rozprávaš o svojom džobe, svietia ti očká od šťastia a zanietenosti. Niektorí ľudia si preto myslia, že si padnutý na hlavu.

Mkrau GIF by My Kitchen Rules - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.