Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Životné situácie, ktoré sa príchodom tvojej dospelosti výrazne zmenili (2. časť)

Keď si uvedomíš, že tvoj bezstarostný život je dávno preč...

Možno si dušou stále mladý, no pravdou je, že tvoj život už vôbec nevyzerá tak, ako keď si mal pätnásť. S naším šikovným ilustrátorom sme si pre teba pripravili niekoľko porovnaní, ktoré ti to dokážu. Toto sú životné situácie, ktoré sa s príchodom tvojej dospelosti zmenili na nepoznanie, tak sa teda na ne poďme pozrieť. A pokiaľ ťa článok zaujal, jeho prvú časť nájdeš tu.

1. Spánok je boj na život a na smrť

„Som starý, Gandalf,“ hovoríš si každé ráno, keď sa dolámaný snažíš vyšuchtať z postele a vŕzgaš. Reálne pri tom vŕzgaš. Ešte horší ako tento audio podmaz rozladenej symfónie boľavých kĺbov je fakt, že nevieš otočiť hlavou ani do jednej strany. A to je – ako ti mama zvykla hovoriť pomerne často – pri prechádzaní cez cestu celkom nevyhnutná vec.

Preč sú časy, keď si mohol ožratý na festivale prespať schúlený v kríku a ráno sa zobudiť čulý ako rybka, pripravený zdolať ďalší deň. Dávno preč. Teraz potrebuješ kvalitný matrac, vankúš z pamäťovej peny, ideálne poveternostné podmienky a stačí, aby si si podoprel rukou hlavu, tak to bude ráno celé v prdeli.

ilustrácie, život, puberta verzus dospelosť, životné situácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Vlastné bývanie nie je také terno

Osamostatnenie sa bol malý krok pre ľudstvo, ale veľký krok pre teba a neskutočne si sa naň tešil. Žiadne „obuj si papuče“, žiadne „zhasni na tej chodbe“, žiadne „o desiatej budeš doma, aj keby tanky padali“. Tvoj dom, tvoje pravidlá, čo večer, to flám a bordel, že občas ledva nahmatáš posteľ. Tak si si to predstavoval, no čím dlhšie bývaš sám, tým väčšmi zisťuješ, že to má svoje úskalia.

Niekedy ti je skrátka smutno. Nielen vtedy, keď ani za ten svet nevieš spojazdniť práčku, ani vtedy, keď na stene zbadáš pavúka a zrazu je na tebe začapiť ho topánkou, na čo očividne nemáš gule. Sem-tam máš chuť zase zbehnúť do obývačky, kde oco drieme pri telke a mama šúpe jablko, a byť s nimi, aj keď sa nič prevratné nedeje. Nuž, smola.

ilustrácie, život, puberta verzus dospelosť, životné situácie
ArtCaveManiac / EMEFKA
Túžiš po spánku bez zvukovej kulisy? Toto sú efektívne rady, ako bojovať s chrápaním

Odporúčame prečítať:

Túžiš po spánku bez zvukovej kulisy? Toto sú efektívne tipy, ako bojovať s chrápaním

3. Víkend nie je voľno

V deň, keď si to zistil, sa tvoj život obrátil o 180 stupňov. Čistá trauma. „Idem von!“ zahlásil si v sobotu ráno ako tínedžer a potom ťa dva dni nebolo. Mal si štyridsaťosem hodín čistého času na odpočinok, nech už to v tvojom pubertálnom ponímaní znamenalo hocičo. Dnes tento čas slúži na úplne iné veci.

Cez týždeň sa unavený dovlečieš domov z práce a si rád, že si rád, takže víkend nie je voľno. Víkend je priestor na vybavenie vecí, ktoré si cez týždeň nestihol. Zbehnúť do banky, možno na poštu, nakúpiť na celý týždeň, uvariť, čo si nakúpil, upratať byt, poprať, umyť okná, zavolať na infolinku, že ti zase blbne internet, a ideálne sa uprostred toho všetkého nezblázniť. Relax. Čo to vôbec je?

ilustrácie, život, puberta verzus dospelosť, životné situácie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.