Životné situácie, ktoré sa príchodom tvojej dospelosti výrazne zmenili

Keď už nie si ten nespútaný tínedžer, ktorý žije bezstarostný život.

Zdroj: Artcavemaniac / EMEFKA

Naše životy sa postupom času menia, či sa ti to páči, alebo nie. Môžeš sa krátko pred tridsiatkou tváriť, že si stále mladý a plný elánu, no realitu skrátka neoklameš. Čím si starší, tým máš menej energie a menia sa aj tvoje priority. Kedysi si svoj rozpočet šetril na alkohol alebo veci, ktoré by si dnes považoval za úplne zbytočné.

Spolu s naším šikovným ilustrátorom sme sa zamysleli nad tým, ako sa zmenili rôzne životné situácie od momentu, keď si bol tínedžer, až po dospelosť. 

Bol si naozajstný majster v šetrení

Kedysi nám stačilo pár drobných na to, aby sme s nimi vyžili. Prioritou bol alkohol, pri ktorom sme často nedbali na jeho kvalitu, od čoho sa odvíjala aj jeho cena. Hneď ako začneš chodiť do práce a máš tých peňazí predsa len trošku viac, rýchlo si zvykneš na vyšší štandard.

Väčšina financií ti uteká do kvalitného jedla, a ak sa rozhodneš piť, tak len kvalitný alkohol. Šetrenie, ktorého si bol kedysi majstrom, už vo svojom živote nedokážeš tak šikovne aplikovať.

Artcavemaniac / EMEFKA

Žúrovanie nie je to, čo kedysi

Keď ti v žilách kolovala ešte mladá krv, tak si nemal absolútne žiaden problém ísť v akýkoľvek deň von, opiť sa a po štyroch hodinách spánku sedieť v škole či dokonca odpracovať osemhodinovku. Ak sa ti náhodou stane, že si dáš cez týždeň viac ako dve pivá a prídeš domov po polnoci, tak sa to bude s tebou vliecť celý deň, kým neprídeš domov a nedospíš svoj deficit.

Žúrovanie tiež nie je to, čo kedysi. Jednak sa na akejkoľvek párty cítiš ako dozor. Na druhej strane, už okolo druhej začínaš zívať a nevládzeš, lebo si si zabudol dať ráno magnézium a kĺbovú výživu. Inokedy si sa domov vracal v čase, keď už ľudia šli do práce, a ešte ti bolo málo.

Artcavemaniac / EMEFKA

Nadviazať nový kontakt je umenie

Počas svojej mladosti je jednoduché nadväzovať nové kontakty. Ľudí spoznávaš v škole, na rôznych žúroch, chatách a bytoch. Teraz spoznávaš nových ľudí nanajvýš v práci, a ak nie si vo firme s vysokou fluktuáciou, tak ani na pracovisku nemáš veľké šťastie. Máš svoj okruh ľudí, s ktorými chodíš von, a len veľmi výnimočne sa stane, že doň prenikne niekto nový. Ak chceš spoznávať nových ľudí, tak si odkázaný na online zoznamky.

Artcavemaniac / EMEFKA

Vzťahy v novom rozmere

Tvoj ľúbostný život a pohľad na lásku sa tiež postupom času zmenili. Zaľúbiť sa bolo v mladom veku jednoduchšie ako teraz. Čím si starší, tým sa tvoje hodnoty v živote viac menia a už ti nestačí, že je niekto len pekný a dobre sa na neho pozerá. Pri výbere partnera dbáš na úplne iné hodnoty ako kedysi, od čoho sa odvíja aj to, ako tvoje vzťahy vyzerajú a fungujú.

V minulosti to boli hádky kvôli malicherným valentínskym darčekom, a teraz sú to témy ako deti či bývanie. Treba však povedať, že vzťahy sú jedna z vecí, ktoré sú občas čarovnejšie v dospelosti, ako keď si bol mladý. Minimálne im väčšina z nás oveľa lepšie rozumie.

Artcavemaniac / EMEFKA

Netušil si, čo sú naozajstné problémy

V mladosti si veľakrát počul vetu: „Mať tak tvoje problémy.“ Keď si pochopil, čo sú to naozajstné problémy, tak si až príliš dobre porozumel aj tejto vete, ktorú si miestami nenávidel. Oproti všetkým tým účtom, nedobrovoľne slobodnému životu a otázkam o deťoch sú tvoje niekdajšie tínedžerské problémy doslova zábavný program. Je to však súčasť života, kedysi si videl ako problém jedinú dvojku na vysvedčení alebo to, že ťa Kristína nechce, lebo chce Paľa.

Artcavemaniac / EMEFKA

Tvoj život je stále pod drobnohľadom

Stačí, že sa ocitneš na rodinnej oslave alebo na návšteve u rodičov a už prichádzajú otázky typu, kedy budú deti, svadba, prípadne kedy si konečne nájdeš niekoho normálneho. Keď si mal ešte “násť“, tak to bolo všetkým jedno, práve naopak, prízvukovali ti, aby si počkal, že máš ešte čas a nemusíš sa nikde ponáhľať. Niekedy by si rád vrátil čas aspoň kvôli tejto súčasti tvojho života.

Artcavemaniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
71
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 hlúpych odvážlivcov, ktorí majú bezpečnosť pri práci úplne na háku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME