Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Nezvestných osôb je na Slovensku veľmi veľa. Počítajú sa doslova na desiatky tisícov. V prípade niektorých sa ich polícii podarilo nájsť, v prípade iných však dodnes tápu bez akýchkoľvek stôp.

Jeden článok o záhadne zmiznutých ľuďoch zo Slovenska sme ti už na EMEFKA priniesli. V pokračovaní sa spoločne pozrieme na ďalších 9 prípadov. Pokiaľ máš o týchto ľuďoch nejaké informácie, okamžite volaj na číslo 158.

1. Miroslav Pejko

Novinár Miroslav Pejko pracoval ako editor Hospodárskych novín a v čase svojho zmiznutia mal 29 rokov. 17. marca 2015 poobede Pejko opustil svoj byt na Železničiarskej ulici v Bratislave. Zvláštne je, že si nevzal žiadne doklady ani telefón. Podľa svedkov bol ľahko oblečený, čo mohlo naznačovať, že sa neplánuje vonku zdržať dlho. Svoj byt opustil približne o jednej hodine popoludní.

Fú, to ste vedeli, že presne v tento deň pred troma rokmi zmizol Miroslav Pejko, novinár z Hospodárske noviny, ktorý…

Posted by Ivor Švihran on Saturday, March 17, 2018

Jeho stopa sa však v tejto chvíli stráca. Podľa polície ho naposledy videli v deň jeho zmiznutia na zastávke mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. Existuje ešte jedno neoverené svedectvo. Pejka mali vidieť 22. marca približne o pol ôsmej večer v obci Hlboké pri Senici.

Po Pejkovi polícia vyhlásila pátranie, ale po talentovanom novinárovi sa akoby zľahla zem. Niektorí jeho priatelia dúfajú, že ešte žije, iní o tom pochybujú.

2. Ľudmila Klementová

24. októbra 2014 zmizla 21-ročná študentka Ľudmila Klementová. V ten osudný deň vo večerných hodinách bola s kamarátmi na diskotéke v Nitre. Svedkovia vypovedali, že približne okolo polnoci zo zábavy odišla a telefonovala svojmu bývalému priateľovi Jurajovi.

ĽUDMILA KLEMENTOVÁDátum narodenia: 12.05.1993Dátum zmiznutia: 24.10.2014Opis zmiznutia: Naposledy sa zdržiavala v…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

Podľa jeho priateľov mala ísť priamo za ním. Nikdy však k nemu nedorazila. Z výpisov hovorov z jej mobilu sa zistilo, že poslednýkrát volala svojej kamarátke o pol tretej ráno. Bezpečnostné kamery ju zachytili, ako prechádza popri rieke. Tu sa však jej stopa stráca.

Polícia po nej vyhlásila pátranie, ale nenašla žiadnu stopu, ktorá by zmiznutie mladej ženy pomohla objasniť. Je podľa nej možné, že sa stala obeťou únosu.

Takmer rok po jej zmiznutí sa ozvali štyria muži, ktorí tvrdili, že vedia, kde Ľudmila je. Za túto informáciu si od jej otca pýtali 12-tisíc eur. Napokon sa prišlo na to, že muži o Ľudmile žiadne informácie nemajú a na jej prípade sa chceli priživiť. Súd ich podmienečne odsúdil z prečinu nátlaku.

3. Asen Almáši

Asen Almáši bol kultúrny pracovník, poslanec mestského a krajského zastupiteľstva v Banskej Bystrici a básnik. Narodil sa v roku 1965 a nezvestný je od 6. apríla 2009. Podľa všetkého mal v čase zmiznutia so sebou aj osobné doklady a kreditné karty.

Svedkovia ho naposledy videli v jeho rodnej Banskej Bystrici, kde okolo šiestej večer nastúpil do veľkého šedého auta. Odvtedy je nezvestný. Jeho príbuzní sa obávajú, že sa stal obeťou únosu.

ASEN ALMÁŠIDátum narodenia: 12.7.1965Dátum zmiznutia: 6.4.2009Opis zmiznutia: Odišiel z miesta trvalého bydliska…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

4. Pavol Miko

Pavol Miko bol takzvaným „bielym koňom“ firiem, ktoré sa spájali s ruskými podnikateľmi Salmanovovcami, ktorí boli postavení pred súd za korupciu. Miko zmizol 14. marca 2013, mal vtedy 45 rokov. Žil sám v byte v Poltári a jeho matka spomína, že celý život mal problémy s peniazmi. Väčšinou si požičiaval a žil na dlh.

Figuroval tiež ako biely kôň v rôznych firmách, čo si začal všímať aj štát a príslušné úrady. Podľa Mikovej matky sa jej syn stal obeťou vraždy. Je však tiež možné, že sa rozhodol zmiznúť na vlastnú päsť, aby si zachránil život. Jeho matka však pochybuje, že Miko ešte žije. Údajne by sa jej určite ozval, ak by sa „len“ skrýval.

PAVOL MIKODátum narodenia: 23.08.1969Dátum zmiznutia: 14.3.2013Opis zmiznutia: Odišiel od svojej matky a nedal o sebe…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

5. Anna Nedzbalová

Anna Nedzbalová žila v obci Nová Sitnica a zmizla v roku 2011. Mala vtedy 60 rokov. Naposledy ju videli susedia, ako vybehla zo svojho domu. Bola naľahko oblečená, v ruke držala igelitovú tašku a kabelku. Podľa ich slov sa zdalo, že žena bola v strese. V dome s ňou býval aj jej syn Daniel s manželkou a tromi deťmi.

Ten však po tom, čo sa jeho matka nevrátila, stále ostával pokojný. Bol údajne presvedčený, že šla navštíviť dcéru do vedľajšej dediny. To sa však nepotvrdilo a po Anne Nedzbalovej sa rozbehlo pátranie. To ale nikam neviedlo. S odstupom troch rokov sa zúfalí príbuzní obrátili na veštkyňu.

ANNA NEDZBALOVÁDátum narodenia: 14.06.1951Dátum zmiznutia: júl 2011Opis zmiznutia: Odišla z miesta trvalého bydliska…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

Tá im povedala, že Annu majú hľadať v okolí jej domu. Susedia vyhlásili, že v Anninom zmiznutí môže mať prsty jej syn Daniel, ktorý bol údajne veľmi problémový. Mal problémy s alkoholom a často sa s matkou hádal a drankal od nej peniaze.

Podozrivé tiež podľa nich bolo, že v prístavbe pri dome pribudol nový betón. Začalo sa hovoriť, že Daniel Annu zabil a zamuroval do prístavby. Polícia sa týmito tvrdeniami zaoberala a dom prehľadala. Podľa všetkého však nič zvláštne neobjavila. Anna Nedzbalová je tak stále nezvestná.

6. Jozef Timuľák

Jozef Timuľák je nezvestný od 26. marca 2017. V ten deň odišiel zo Zariadenia sociálnych služieb ANTIG, ktoré sídli na Mierovej ulici v Humennom. Polícii sa nepodarilo nájsť žiadnu stopu, ktorá by naznačila, kde by sa mohol muž nachádzať. Upozornili, že Timuľák mal za sebou viacnásobné operácie hlavy a schopnosť jeho racionálneho uvažovania bola veľmi znížená.

Zo zariadenia sociálnych služieb odišiel naľahko: mal na sebe šedé tepláky, papuče a krátke pásikavé tričko.

JOZEF TIMUĽAKDátum narodenia: 25.06.1964Dátum zmiznutia: 26.03.2017Opis zmiznutia: Odišiel zo Zariadenia sociálnych…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

7. Roman Konečný

Roman Konečný zmizol v septembri 2017. Naposledy bol videný vo svojej domovskej Žiline, kde kamarátovi hovoril, že odchádza pracovať do zahraničia. Už sa však nikomu z príbuzných či priateľov neozval. Polícii sa ho dodnes nepodarilo vypátrať.

ROMAN KONEČNÝDátum narodenia: 11.06.1965Dátum zmiznutia: 06.09.2017Opis zmiznutia: Jeho kamarát uviedol, že ho videl…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

8. Iveta Kisová

Iveta Kisová pracovala v Štátnom divadle v Košiciach a jej posledná stopa siaha do dňa 25. apríla 2017 o 22:27 hodine. Prostredníctvom výpisu hovorov z mobilného telefónu sa zistilo, že práve v tomto čase Iveta telefonovala svojej kamarátke. Znepokojivé bolo, že jej tvrdila, že nie je sama. Druhú osobu, ktorá s ňou vtedy bola, však nekonkretizovala.

Domov už nedorazila a rodine sa neozvala.

IVETA KISOVÁDátum narodenia: 05.04.1969Dátum zmiznutia: 25.04.2017Opis zmiznutia: Odišla z miesta zamestnania v…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

9. Peter Bodnár

21-ročného Petra Bodnára naposledy videli 13. septembra 2004. Približne o pol ôsmej ráno vychádzal z vchodu na Strečnianskej ulici v Bratislave. Polícia si myslí, že odtiaľ zamieril na autobusovú zastávku na Holíčskej ulici a šiel do práce. Tam však už nikdy nedorazil a od tej doby je nezvestný.

Zvláštne je, že Petrov mobil krátko po jeho zmiznutí niekto používal, keďže z neho rodičom a Petrovej sestre prichádzali SMS správy. Na prvý pohľad sa zdalo, že ich píše sám Peter, ale rodina tomu neverila. Podľa nich správy písal niekto iný, kto sa za Petra vydával. Polícia po Petrovi pátra dodnes.

PETER BODNÁRDátum narodenia: 14.10.1982Dátum zmiznutia: 17.09.2004Opis zmiznutia: Odišiel z bytu v Bratislave –…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.