Zľahla sa po nich zem. Toto je 9 záhadných a mrazivých prípadov zmiznutí ľudí na Slovensku

Ak máš o týchto osobách akékoľvek informácie, neváhaj kontaktovať políciu.

Zdroj: © Profimedia

K záhadným zmiznutiam ľudí dochádza prakticky neustále a človeku z toho prechádza mráz po chrbte. Aj na EMEFKA sme sa týmto prípadom venovali, a to hneď v niekoľkých článkoch. Príbehy ľudí, ktorí sa akoby vyparili a polícia nedokáže nájsť jedinú stopu o tom, kde by mohli byť, však neobchádzajú ani Slovensko.

V jeho histórii máme totiž k dispozícii veľké množstvo prípadov, keď ľudia za podozrivých okolností zmizli. Nájdu sa niekedy? V prípade, ak o nich máš akékoľvek informácie, neváhaj kontaktovať políciu na čísle 158.

1. Pavol Rýpal

Pavol Rýpal bol investigatívny novinár, ktorý sa vo svojej práci venoval článkom o mafii a kriminálnych prípadoch. Nezvestný je od 22. apríla 2008, pri odchode z bytu si so sebou vzal notebook, foťák a hotovosť v hodnote 30-tisíc slovenských korún. Polícia pracuje s viacerými verziami toho, čo sa novinárovi mohlo stať. Do úvahy prichádza aj vražda.

Hlavu vyšetrovateľom a Rýpalovým blízkym však zamotal aj list, ktorý pred svojím zmiznutím zanechal v byte. „Gabika, je mi to veľmi ľúto, ale iné východisko som nenašiel. (…) Moje veci môžeš vyhodiť.“ Tento list niektorých viedol k domnienke, že Pavol možno spáchal samovraždu. Jeho telo sa však dodnes nenašlo. Jeho blízki sa stále nevzdávajú nádeje, že investigatívny novinár stále žije.

PAVOL RÝPALDátum narodenia: 19.12.1968Dátum zmiznutia: 22.4.2008Opis zmiznutia: V podnájme zanechal list: „Gabika je…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

2. Peter Juhász

Mnohé roky je nezvestný aj mladý Peter Juhász. Nezvestný je od 26. októbra 2000. V osudnú noc odišiel z domu, pričom pri sebe nemal doklady ani peniaze. Nikomu sa nezmienil o tom, kam ide. Polícii sa ho dodnes nepodarilo nájsť. V čase zmiznutia mal krátke hnedé vlasy, hnedé oči, štíhlu postavu a kríval na pravú nohu.

PETER JUHÁSZDátum narodenia: 27.05.1981Dátum zmiznutia: 25.10.2000Opis zmiznutia: Odišiel z domu bez dokladov a bez…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, August 30, 2018

3. Ľuboš Bednár

Zmiznutie Ľuboša Bednára patrí k vôbec tým najzáhadnejším prípadom, aké na Slovensku máme. Chlapec mal v čase zmiznutia len päť rokov a stratil sa 27. augusta 1988. V nedeľné dopoludnie neskorého leta sa Ľuboš a jeho brat hrali na pieskovisku priamo pred ich panelákom v Púchove. Okolo dvanástej sa z okna vyklonila ich matka a zavolala na chlapcov, aby prišli na obed.

Domov však dorazil len Ľubošov starší brat. Ten rodičom povedal, že Ľuboš ho poslal napred s tým, že ešte na chvíľu odbehne za panelák. Rodičia sa okamžite vybrali svojho syna hľadať, ale nebola po ňom ani stopa. Pridali sa k nim viacerí susedia a napokon aj príslušníci polície.

Objavilo sa viacero svedkov, ktorí chlapca podľa vlastných slov videli, ale polícia týmto svedectvám neprikladala veľkú váhu.

PRESNE PRED 30 ROKMI SA STRATIL PÄŤROČNÝ ĽUBOŠ BEDNÁRAj keď prešlo už veľmi veľa rokov a oficiálne pátranie bolo po 20…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, August 27, 2018

Podľa vyšetrovateľov je možné, že sa Ľuboš stal obeťou únosu. Podobne oblečený chlapec sa tiež podľa jedného svedka objavil v Uherskom Hradišti v sprievode neznámej, asi 50-ročnej ženy a mladšieho muža.

V roku 2003 sa do televízie dostala reportáž o mladíkovi menom Happy Sindane. Ten tvrdil, že bol viac ako 12 rokov otrokom v černošskej rodine v Južnej Afrike. Spomínal si však, že ako dieťa žil s rodinou, odkiaľ ho uniesla slúžka. Vyšetrovatelia vtedy brali do úvahy možnosť, že môže ísť o strateného Ľuboša.

Testy DNA to však nepotvrdili, navyše Happy Sindane bol odhalený ako klamár. Pátranie po Ľubošovi Bednárovi bolo zastavené po uplynutí 20 rokov, teda v roku 2008.

4. Zdenko Puvák

Zdenko Puvák pochádzal z Handlovej. V roku 2002 sa dostal do sporu s členmi svojej rodiny, bez slova odišiel z domu a viac sa nevrátil. Nikomu sa neozval. Príbuzní povedali, že mladík mal ťažké detstvo a istý čas strávil v detskom domove. Popisujú ho ako uzavretého človeka, ktorý toho veľa nenahovoril. Údajne sa však dostal do spoločnosti ľudí, ktorí naňho mali negatívny vplyv.

Skrz dlhšiu nečinnosť tejto stránky fotografiu zverejňujeme až dnes. Spomianka na zimu a prechodnosť naších ciest. Ďakujeme fanúšičke za fotografiu.

Posted by Handlová on Sunday, June 25, 2017

S rodinou na istý čas dokonca prerušil styky a celý rok a pol o ňom blízki nemali žiadne správy. Keď sa vrátil, tak o tom, kde bol, veľmi nerozprával. Krátko nato zmizol opäť, tentokrát sa však už nevrátil. Jeho príbuzní si ale mysleli, že sa opäť niekde túla, pretože na jeho účte bol zaznamenaný pohyb. Keď však boli z účtu vyčerpané všetky peniaze, stratila sa aj posledná stopa.

Neprišiel ani na pohreb svojho otca. Napriek tomu však jeho blízki veria, že stále žije.

5. Marta Korbíniová

Marta Korbíniová sa narodila v roku 1958 a nezvestná je od 29. septembra 1996. V čase svojho zmiznutia pracovala ako servírka. Bola slobodná a bezdetná. Žila vo Vyšnej Boci v Nízkych Tatrách. Keď nedorazila do práce, jej kolegovia a priatelia ju začali zháňať. Nedokázali ju však lokalizovať, a tak sa obrátili na políciu.

Tá prehľadala Martin byt, ale nenašla nič, čo by vrhalo svetlo na jej zmiznutie. Naposledy mala byť videná v prievidzskom lesoparku. Nebolo to nič nezvyčajné, keďže tam Marta chodila často behávať. Práve na tento lesopark sa zamerala snaha polície, ale vyšla naprázdno. Martu Korbíniovú sa dodnes nepodarilo nájsť.

Posted by Lesopark Prievidza súkromný park on Sunday, March 17, 2019

6. Roland Hamar

Roland Hamar sa narodil v roku 1972 a zmizol 30. októbra 1997. Asi o pol siedmej ráno odišiel z domu, pričom nikomu nedal vedieť, kam ide. Jeho zmiznutie vyšetrovala polícia, ale nenašla jediný náznak toho, kde by Roland mohol byť.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCI – ROLAND HAMARRoland Hamar (*1972) je nezvestný od 30.10.1997 od 06.30 hod., keď odišiel z…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, April 24, 2018

7. Ingrid Káňavová

Ingrid Káňavová zmizla v roku 2000, mala vtedy 29 rokov. Bola manželkou Martina Káňavu, mala s ním dve dcéry. Ich manželstvo ale nebolo šťastné a bolo tesne pred rozvodom. Martin sa navyše dostal do problémov so zákonom pre úplatky. Ingrid naposledy videli 29. októbra 2000 na víkendovej chalupe v Šuranoch.

Večer pred jej zmiznutím s ňou niekoľko susedov hovorilo a nevšimli si na jej správaní čokoľvek podozrivé. Na druhý deň ráno už po nej nebola ani stopa. Videli ju len, ako odchádza z domu. Pre políciu bol podozrivým číslo jedna Ingridin manžel. Ten bol po oznámení toho, že jeho manželka je nezvestná, až podozrivo pokojný.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, February 11, 2019

Podľa vyšetrovateľov mohla mať Ingrid informácie o nelegálnom biznise svojho manžela a mohla sa mu vyhrážať udaním. Je to však len špekulácia, keďže polícii sa nepodarilo získať žiadny dôkaz, ktorý by hovoril o Martinovej vine.

Toho jeho susedia a známi popisujú ako nekonfliktného introverta, ale po zmiznutí Ingrid začal piť a bol agresívny. Mnohí ľudia ho podozrievali z toho, že Ingrid niečo urobil. Mal vraj podivné narážky a tesne po zmiznutí ho videli, ako sa dobre baví na diskotéke.

Celý príbeh mal tragickú dohru. Martin Káňava totiž v roku 2013 svoje dve dcéry zastrelil a zabil aj ich tetu Hanku Oravcovú. Zavolal na políciu, kde sa k svojmu činu priznal, a následne spáchal samovraždu. Našlo sa veľa ľudí, ktorí po tomto ohavnom čine tvrdili, že Martin Káňava má určite na rukách aj krv nezvestnej Ingrid.

8. Ján Mindek

Ján Mindek sa narodil v roku 1967. Nezvestný je od 29. septembra 1997 od 10. hodiny dopoludnia. Práve vtedy bol naposledy videný v Žiline. Polícia od jeho rodičov zistila, že mal pri sebe veľkú sumu peňazí – 665-tisíc slovenských korún. Vraj sa chystal kúpiť si za ne auto. Odvtedy však o ňom nie sú žiadne správy.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCI – JÁN MINDEKNezvestný bol naposledy videný dňa 29.9.1997 o 10.00 hod. v Žiline. Podľa…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, May 14, 2018

9. Marián Sihlovec

Zmiznutie Mariána Sihlovca na polícii oznámil jeho brat Dalibor. Marián zmizol 2. decembra 1997. Naposledy bol videný deň predtým, asi o pol šiestej podvečer na žilinskom sídlisku Hájik. Marián Daliborovi povedal, že musí vyriešiť nejaký „obchod“, a naznačil, že si s niekým ide zastrieľať zo zbrane, resp. ju vyskúšať.

Bratia sa rozlúčili a Marián Sihlovec je odvtedy nezvestný. Podľa polície Marián v ten deň nasadol do auta s dvoma ďalšími ľuďmi. Tvrdí sa tiež, že mal kontakty na ľudí z podsvetia, konkrétne na bossa Františka Salingera. Je teda možné, že v jeho zmiznutí má prsty práve mafia.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCI – MARIÁN SIHLOVECDňa 2.12.1997 oznámil na OO PZ Žilina-západ Dalibor nezvestnosť svojho…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, May 21, 2018

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
167
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
242
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vieš, ako sa v iných krajinách povie „leje ako z krhly?“ 22 vtipných a absurdných pomenovaní z celého sveta

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME