Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Zlaté maliny sú rozdané. Ktorý film sa stal najhorším titulom roka?

Organizácia tiež udelila prvý raz v dejinách malinu aj sama sebe.


Zlatú malinu pre najhorší film udelili životopisnému filmu Blondínka o Marilyn Monroe v réžii Andrewa Dominika. Tvorca snímky, ktorá tiež s ôsmimi nomináciami vládla zoznamu kandidátov v 43. ročníku udeľovania Zlatých malín za to najhoršie, čo priniesol uplynulý filmový rok, získal aj druhú sošku za scenár. Podľa organizácie, ktorá anticeny udeľuje, je film mizogýnny a „nehanebne zneužíva pamiatku zosnulej Marilyn Monroe“. Informuje o tom portál The Hollywood Reporter.

Organizácia tiež udelila prvý raz v dejinách malinu aj sama sebe po tom, ako im hlasujúci vyčítali, že medzi nominované herečky zaradili aj 12-ročnú Ryan Kieru Armstrong. V dôsledku tohto „kiksu“ sa rozhodli pre zmenu pravidiel, ktorá by mala zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti medzi kandidátov dostal niekto považovaný za mladistvého. Armstrong zároveň na hlasovacom lístku vymenili sami za seba a „s prehľadom zvíťazili“.

Profimedia

Dve maliny si vyslúžil Tom Hanks, ktorého vyhlásili za najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe a udelili mu aj trofej za najhoršie spojenie na filmovom plátne, kde v Elvisovi „bodoval“ spolu s „jeho latexom pokrytou tvárou (a absurdným prízvukom)“. Dve anticeny udelili aj komiksovke Morbius, keď Jareda Leta vyhlásili za najhoršieho herca a Adriu Arjonu za najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe.

O najhoršiu réžiu sa podľa organizácie postarali Colson Baker (aka Machine Gun Kelly) a Mod Sun (Good Mourning) a za najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie vyhlásili Pinocchia z dielne Disney.

Pozitívnejšou správou je, že Colinovi Farrellovi tento rok udelili Razzie Redeemer Award, ktorú „udeľujú bývalému uchádzačovi o maliny, ktorý získal späť svoje krídla a vyšiel z pekla malín“ za to, že sa posunul od kandidáta na najhoršieho herca v roku 2004 (za film Alexander Veľký) k favoritom na Oscara za najlepší herecký výkon (za film Duchovia Inisherinu) v roku 2022.

Organizátori Zlatých malín označujú svoje anticeny ako „škaredého bratranca Oscarov“ a upozorňujú nimi na to najhoršie, čo priniesol uplynulý filmový rok. Svojich „víťazov“ tradične vyhlasujú deň pred Oscarmi.

Prehľad držiteľov anticien Zlaté maliny v 43. ročníku ich udeľovania

Najhorší film: Blondínka
Najhorší herec: Jared Leto – Morbius
Najhoršia herečka: Razzies – za ich kiks s nomináciou v kategórii Najhoršia herečka
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Tom Hanks – Elvis
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Adria Arjona – Morbius
Najhoršie spojenie na filmovom plátne: Tom Hanks a jeho latexom pokrytá tvár (a absurdný prízvuk) – Elvis
Najhoršia réžia: Colson Baker (aka Machine Gun Kelly) a Mod Sun – Good Mourning
Najhorší scenár: Blondínka – Andrew Dominik, adaptácia „biografického románu“ od Joyce Carol Oates
Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie: Pinocchio


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.