Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Zločinec po 17 rokoch utiekol z väzenia. Vzápätí sa novinárom zveril, že tamojší život ho „privádzal do šialenstva“

Väzeň na úteku sa spojil s novinármi.


42-ročný zločinec Greggor Grey utiekol 15. mája z väznice v Derbyshire vo Veľkej Británii, informuje portál LADbible. Podľa vlastných slov si tam neprávom odpykal až 17 rokov za ozbrojenú lúpež. Polícia, pravdaže, hneď rozbehla rozsiahle pátranie. Grey sa následne skryl na neznámom mieste. Bizarné ale bolo, že niekoľko dní po svojom úteku sa ozval novinárom z periodika Birmingham Mail.

Neprezradil im síce, kde sa nachádza, ale rozhodol sa im vysvetliť, prečo vlastne utiekol. Podľa neho bol život vo väznici hotovým peklom, ktoré ho „privádzalo do šialenstva“. Uviedol tiež, že pôvodne mal byť odsúdený na tri roky odňatia slobody a potom sa uchádzať o podmienečné prepustenie.

Pôvodne plánované tri roky sa kvôli komplikovanému trestnému zákonníku natiahli na dlhých sedemnásť rokov, až to Grey nevydržal a utiekol. Tento spôsob trestu síce v roku 2012 zrušili, ale tí, ktorých na základe neho už odsúdili, si svoj trest museli odpykať.

Polícia predpokladá, že by sa mohol skrývať v okolí Leicesteru a Birminghamu a vyzvala širokú verejnosť, aby im pomohla v pátraní.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť