Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Zločinec po 17 rokoch utiekol z väzenia. Vzápätí sa novinárom zveril, že tamojší život ho „privádzal do šialenstva“

Väzeň na úteku sa spojil s novinármi.


42-ročný zločinec Greggor Grey utiekol 15. mája z väznice v Derbyshire vo Veľkej Británii, informuje portál LADbible. Podľa vlastných slov si tam neprávom odpykal až 17 rokov za ozbrojenú lúpež. Polícia, pravdaže, hneď rozbehla rozsiahle pátranie. Grey sa následne skryl na neznámom mieste. Bizarné ale bolo, že niekoľko dní po svojom úteku sa ozval novinárom z periodika Birmingham Mail.

Neprezradil im síce, kde sa nachádza, ale rozhodol sa im vysvetliť, prečo vlastne utiekol. Podľa neho bol život vo väznici hotovým peklom, ktoré ho „privádzalo do šialenstva“. Uviedol tiež, že pôvodne mal byť odsúdený na tri roky odňatia slobody a potom sa uchádzať o podmienečné prepustenie.

Pôvodne plánované tri roky sa kvôli komplikovanému trestnému zákonníku natiahli na dlhých sedemnásť rokov, až to Grey nevydržal a utiekol. Tento spôsob trestu síce v roku 2012 zrušili, ale tí, ktorých na základe neho už odsúdili, si svoj trest museli odpykať.

Polícia predpokladá, že by sa mohol skrývať v okolí Leicesteru a Birminghamu a vyzvala širokú verejnosť, aby im pomohla v pátraní.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.