Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Doplatil na svoju posadnutosť luxusom a záľubou v predvádzaní sa. Ako píše aj portál Unilad, tajným službám sa podarilo vypátrať hlavu zločineckej organizácie, ktorá je zodpovedná za krádeže niekoľko stoviek miliónov dolárov od mnohých firiem v USA a Európe.

Dostali ho prostredníctvom Instagramu

Sociálne siete na čele s Facebookom či Instagramom sa už stali pevnou súčasťou našich životov. Môžeme polemizovať, či to má skôr pozitívne, alebo negatívne dopady, ale faktom je, že najmä medzi mladými ľuďmi zaznamenávajú tieto siete veľkú popularitu. Patrí to hlavne pre menovaný Instagram. Ľudia si zvykli sledovať na ňom svojich obľúbencov, ale aj svetových hercov, spevákov a najrôznejšie celebrity.

Pohľad na život často nesmierne bohatých ľudí, ktorí nevedia, čo od dobroty, môže, ale rozhodne nemusí byť vždy pravdivý. Mnoho „influencerov“ však napriek tomu nedokáže odolať a prostredníctvom fotiek dáva svojim sledovateľom najavo, v akom okázalom luxuse žije. Ako sa ale ukázalo aj v prípade istého Ramona Abbasa, realita bola „trošku“ iná.

View this post on Instagram

What y’all think about my new bespoke black badge Rolls-Royce Wraith? Lol. This post is to everyone who has been made to feel low about themselves, to those who has been told will never amount to anything, to those who has been looked down upon, I want you to know today that as long as you don’t see yourself as low as they make you seem, as long as you have a valid dream and work hard, and most importantly if you believe in God, you can achieve anything and everything. This post is specially dedicated to all Hushpuppi fans worldwide, to those who don’t know me and has defended and supported me in anyway or the other, to my real friends JJ, Rawflesh, OvaWise, Debo Bentley, SK, Hp and S.p of Ghana and all those that I can’t mention, God bless you all. Make una repost and congratulate me o make my success loud pass my failures and shortcomings ? #RollsRoyce #Bentley #Wraith #Bentayga #BlackBadge #Versace m

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi) on

Potrpel si na luxus

Ramon Abbas z Dubaja budil dojem neuveriteľného boháča. Na Instagrame vystupoval pod prezývkou HUSHPUPPI a k dnešnému dňu má až 2,5 milióna sledovateľov. Súdiac podľa fotografií, jeho životný štýl bol plný luxusu a peňazí. Rád sa fotil pri drahých autách, na dovolenkách v najrôznejších destináciách či pri nákupoch luxusných oblekov alebo hodiniek. V jednom videu doslova rozhadzoval peniaze všade naokolo, aby dal najavo, že ich má viac než dosť.

Abbas tvrdil, že všetky svoje peniaze si poctivo zarobil ako realitný developer, lenže mnohým sa to nezdalo a mladík sa veľmi rýchlo dostal do hľadáčika tajných služieb. Tie prišli s obvinením, že Abbas peniaze v skutočnosti ukradol od viacerých veľkých spoločností v USA a Európe. Využíval na to svoje hackerské znalosti, ale aj znalosti iných ľudí. Abbas a jeho komplici si takto polepšili o niekoľko stoviek miliónov dolárov.

View this post on Instagram

What a wonderful world!!! #Versace

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi) on

Prezradili ho fotky na Instagrame

Títo zločinci boli už dlho hľadaní, ale boli to práve Abbasove fotky, na ktorých si plnými dúškami užíval luxus a bohatstvo, čo vyšetrovateľom výrazne pomohlo určiť jeho identitu a získať o ňom ďalšie informácie. Keď ho začali vyšetrovať, veľmi rýchlo prišli na to, že Abbas je oným hľadaným kyber-zločincom. Informácie, ktoré vyšetrovatelia získali, napokon viedli až k jeho zatknutiu. Zároveň zachytili aj jeho komunikáciu s inými ľuďmi, ktorí mu mali v jeho zločinoch pomáhať.

View this post on Instagram

Letter to the Ghetto Kid: As a man that I am today who developed from being one of you guys, who went through the same struggles you are presently going through, who had to run and jump hurdles where other kids just walk past the same situation in a better environment with better resources and much provisions, I know the society do not expect you to make it, the government don't care about your future, they toy and joke around making rules and laws that only affect you and benefit the rich. You lack everything it requires to become who you might have loved to be, do the things you would have loved to do or to live the life you may have seen on tv or the internet, which I know you even have limited access to because there's never power supply for such, which means you are deprived most of the things that can be learnt through tv and internet in the first place which makes your dreams smaller, quicker to fade away but I want you to know that darkness you are, without the dark, the stars won't shine and so you can shine out if that darkness. You have been deprived so many right a child deserves and the world look down on you because you are nothing but a clot of blood miraculously turned a baby, and an unfortunate one at that. Good health, good foods or good education hasn't been in any way your chance to have. Looking at you disgusts not your brethren only but even strangers are not so impressed for your unhealthy appearance. Your strength; courage; and dreams are nothing but hallucination just because you were not supposed to dream big. I am sure nobody ever believed in whatever you say or do. You have been victimized by neighbors; friends; and even family members who were supposed to give you hope. This is my story, this is me and this is the hushpuppi you have been hearing about. The Ghetto kid in me is at Its peak and ready to explode and spread around the globe. I am you and you are me. I represent every under priviledge kid of the world and especially of Nigeria and of Lagos and of Bariga and of Oworonsoki — Where a landlord had chased me and my family out of a rented room. I'll never forget the look on my mother's face trying to send me and my

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi) on

Abbas bol podľa vyšetrovateľov hlavou zločineckej skupiny, ktorá sa zameriavala na kyber-útoky proti veľkým spoločnostiam, od ktorých kradla peniaze na základe prepracovaných schém. Zároveň je obvinený aj z prania špinavých peňazí. Pri razii u Abbasa polícia zaistila 41 miliónov dolárov (cca 36 miliónov eur) či 13 luxusných áut v hodnote 6,8 milióna dolárov (cca 6 miliónov eur).

Polícia následne Abbasa predala FBI a už čoskoro sa aj so svojimi desiatimi spolupáchateľmi postaví pred súd v Los Angeles. V prípade, že ho uznajú vinným, mu hrozí 20 rokov za mrežami.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.