Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Zlodej ukradol šunku za 520-tisíc eur. Skončil vo väzení

Svojmu zamestnávateľovi spôsobil výraznú škodu.


Zlodej nedokázal ovládnuť svoju chuť na bravčové. Nemenovaný chlapík zo španielskeho mesta Huelva totiž ukradol šunku v hodnote 520-tisíc eur! Ako píše portál Unilad, dialo sa tak medzi rokmi 2007 až 2013 a zlodej ju kradol priamo od svojho zamestnávateľa. Pracoval v donáškovej službe a bol tiež zodpovedný za jej starostlivosť počas sušenia.

Počas šiestich rokov si však pravidelne bral veľké kusy mäsa pre seba, pričom jeho šéfovia o tom nemali ani tušenie. Celkovo ukradol viac ako 7-tisíc kusov šunky, ktorú potom ďalej predával (a určite si niečo nechal aj pre vlastnú spotrebu). Tým ale spoločnosti spôsobil značnú stratu.

mäso, šunka, krádež, krimi, zlodej, kuriozity
Shutterstock

Skončil za mrežami

Napokon sa ho však podarilo odhaliť a postaviť pred súd. Pôvodne mohol dostať až šesť rokov väzenia, ale napokon vyviazol „len“ s 11 mesiacmi a 29 dňami. Verdikt súdu padol až v týchto dňoch.

Okrem páchateľa bola odsúdená aj jeho manželka, ktorá mu v jeho zločinoch pomáhala. Súd im zároveň uložil povinnosť uhradiť zamestnávateľovi škodu vo výške 529-tisíc eur.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť