Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Zlodeji okradli starčeka z Vysokých Tatier o 20-tisíc eur. Nepomohla ani prevencia proti krádežiam

Páchateľovi hrozí trest až do 10 rokov.


Podvodníci sa radi zameriavajú na staršiu populáciu, nakoľko je ďaleko zraniteľnejšia než dospelí v strednom veku či mladí ľudia. Opätovne sa stretávame s tým, že dôchodcu niekto okradne formou podvodu. Výnimkou nie je ani 88-ročný senior z Vysokých Tatier, zlodeji starčeka okradli o 20-tisíc eur, informujú Noviny.sk.

Prípad je veľmi smutný. Starček sa pravidelne zúčastňoval na preventívnych akciách, na ktorých sa riešila ochrana pred podvodníkmi. Bohužiaľ nepomohlo ani to. K téme sa vyjadril aj primátor mesta Vysoké Tatry Jozef Štefaňák, ktorý je z prípadu veľmi sklamaný. Ako poznamenal, podvodníci často útočia na najzraniteľnejšiu stránku dôchodcov, ktorou sú ich deti.

„Urobia všetko pre to, aby ochránili svoju rodinu a často neváhajú svoje celoživotné úspory, ktoré majú doma, na takéto účely obetovať,“ priznal primátor Vysokých Tatier Jozef Štefaňák.

Klasický hnusný podvod

Išlo o bežný podvod. Seniorovi zavolala žena, ktorá uviedla, že je policajtka. Dcéra staršieho pána mala údajne spôsobiť dopravnú nehodu, pri ktorej niekto zomrel. Vraj sa nachádzala na polícii a je potrebné zaplatiť kauciu vo výške 25-tisíc eur na to, aby ju pustili.

Dôchodca zostal znepokojený a pod vplyvom paniky povedal, že doma má 20-tisíc eur, na čo zlodejka prikývla. Pokyn bol taký, aby dal peniaze do obálky, prišiel na dohodnuté miesto a odovzdal ich neznámemu mužovi. Až neskôr zistil, že išlo o podvod a dcéra bola v poriadku. Bohužiaľ mu nenapadlo zavolať jej hneď po tom, čo mu žena hrajúca sa na policajtku volala.

zlodeji okradli starčeka
Shutterstock

„Polícia neustále apeluje na občanov, aby si takéto podozrivé informácie okamžite overili. Najlepšie u svojich blízkych,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová. Ak páchateľa chytia, tak mu hrozí 3 až 10 rokov väzenia, keďže ide o skutok spáchaný na chránenej osobe.

„Ako sa hovorí, na každú sviňu sa voda varí. Pevne verím, že aj na týchto podvodníkov raz príde, pretože špecializovať sa na deti a na starých ľudí je to najhoršie, čo môže byť,“ dodal primátor Štefaňák.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.