Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
V spolupráci s iStores
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Zložitý svet používateľov smart zariadení. Sú tieto situácie známe aj tebe?

Tieto problémy nás vedia poriadne potrápiť.

Moderné technológie nám majú život uľahčovať, no kto ich používa, vie, že nie vždy je to tak. Mobily, tablety, počítače, laptopy či iné hračky od výmyslu sveta so sebou často prinášajú problémy, ktoré skrátka nečakáš. V spolupráci s iStores a naším šikovným ilustrátorom sme dnes pre teba zopár takých dali dohromady.

Od hľadania správnej nabíjačky až po nastavenie zariadenia, ktoré zdanlivo využíva technológiu spoza hraníc našej planéty, toto sú nepríjemnosti, s ktorými sa stretáva každý z nás. Súhlasíš?

1. Hľadanie správnej nabíjačky

„Musím si dať mobil na nabíjačku, musím si dať mobil na nabíjačku,“ opakuješ si večer pred spaním, zatiaľ čo si čistíš zuby, vypínaš telku, tróniš na záchode… len aby si ho nakoniec len položil na nočný stolík a ráno sa zobudil s tromi percentami batérie. Je to na porazenie, no poznáme to všetci.

Pred robotou už na nabíjanie nie je čas, a tak ti v práci neostáva iné, ako behať od jedného kolegu k druhému a zháňať správnu nabíjačku. Lenže ten má inú značku, tamten starší model, ďalší si nabíja telefón pozitívnou energiou a teba ide poraziť. Prečo máš takú hlavu deravú?!

moderné technológie, problém, ilustrácia, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Pracovný notebook

Pracovný notebook je super vec a je milé, keď šéfovia automaticky neočakávajú, že si budeš opotrebovávať vlastné zariadenie. Je to super, keď zistíš, že je to Mac, avšak ak si zvyknutý na Windows, tak nič nie je na svojom mieste. Všetky ikony sú ti cudzie a skratky, ktoré máš už roky zapamätané, zrazu nefungujú. Toto bude fuška.

moderné technológie, problém, ilustrácia, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Nekompatibilné zariadenia

To, že ti ako mobil vyhovuje android, ešte neznamená, že sa ti nepáčia Apple Watchky, a to, že si zarytý iPhoňák, vôbec neznačí, že nebudeš chcieť slúchadlá „cudzej“ značky. Lenže máš smolu. Nie všetky zariadenia a príslušenstvá sú navzájom kompatibilné. Táto skutočnosť je o to smutnejšia, ak niečo takéto dostaneš do daru.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Prenášanie dát

Časy, keď ste sa so spolužiakom skláňali nad telefónmi položenými na lavici a so zatajeným dychom sledovali, ako sa párujú cez infračervený port, sú dávno preč. Situácia bola vypätá. Jeden prudký pohyb a celý prenos dát bol v háji. Nemôžeš povedať, že by ti to chýbalo, na druhú stranu to však malo svoje výhody.

Dnes toho bez internetu veľa nenaposielaš. Email či internetové úložiská sú bez pripojenia prakticky hluché, a zatiaľ čo používateľom iPhonov zachráni krk AirDrop, androiďákom ostávajú len oči pre plač. Hádam niekde bude bezplatná wi-fi.

moderné technológie, problém, ilustrácia, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nastavenie nového telefónu

Cítiš sa ako Alica v Krajine zázrakov a všetko ti je úplne cudzie. Celé roky si bol zvyknutý na iný operačný systém, kvôli čomu si teraz pripadáš ako totálny idiot. Dva týždne dozadu ti nešlo do hlavy, prečo babina stále nechápe, na ktorú ikonu má kliknúť pre poslanie SMS-ky, a teraz si na jej mieste ty. Je to čistý chaos.

Ako máš znížiť jas, aby ti nevypaľoval zrenice? Kde sa nastavuje hlasitosť upozornení? A prečo sa zrazu nevieš dostať do svojej mailovej schránky? Ak si to chceš zjednodušiť, v iStores ti ten tvoj nablýskaný nový iPhone nastavia.

moderné technológie, problém, ilustrácia, komiks
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pracuj s technológiami aj ty

Technológie nás vedia miestami poriadne potrápiť, ale to neznamená, že ich napriek tomu nemilujeme. Pokiaľ s týmto výrokom súhlasíš a chcel by si sa nimi obklopovať aj v práci, osloviť by ťa mohla kariéra v iStores.

iStores je prémiový partner produktov značky Apple s predajňami naprieč celým Slovenskom a Českom. Je zamestnávateľom so super vzdelávacím systémom, ktorý ponúka stabilné pracovné zázemie všetkým technologickým nadšencom. Spadá pod spoločnosť WESTech Group, ktorá sa na európskom trhu angažuje už 23 rokov a zamestnáva viac ako 600 zamestnancov. Pokiaľ sa k nim chceš pridať tiež, nechýba ti vášeň pre elektroniku a ochota a schopnosť komunikovať s ľuďmi, nezabudni si pozrieť ich voľné pracovné miesta.

Tento obsah vznikol v spolupráci s iStores.


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.