Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Zmarili možný útok sympatizantov Islamského štátu na dúhový pochod vo Viedni

Podozrivých zatkla špeciálna jednotka Cobra.


Rakúske úrady zmarili plánovaný útok na pochod Pride vo Viedni zo strany troch mladých mužov, ktorí údajne sympatizujú s extrémistickou organizáciou Islamský štát.

Šéf Úradu pre štátnu ochranu a spravodajstvo Omar Haijawi-Pirchner podľa verejnoprávneho vysielateľa ORF uviedol, že podozrivých vo veku 14, 17 a 20 rokov zatkli ešte pred začiatkom sobotňajšieho dúhového pochodu, na ktorom sa zúčastnilo okolo 300-tisíc ľudí. Účastníkom podujatia podľa neho nič nehrozilo.

Shutterstock

Spravodajská služba sa vopred dozvedela o údajných plánoch podozrivých a mala ich „pod neustálou kontrolou“. Zatkla ich špeciálna jednotka Cobra. Stalo sa tak na príkaz prokuratúry v St. Pöltene po sobotňajších domových prehliadkach, ktoré odhalili rôzne dôkazy, vrátane zbraní, informuje ORF.

Trojica podozrivých Rakúšanov, ktorí sú bosnianskeho a čečenského pôvodu, sa podľa Haijawi-Pirchnera zradikalizovala na internete. Jeden z podozrivých bol pritom polícii už známy.

Podľa ORF úrady organizátorov Prideu o udalostiach informovali až v nedeľu. Nechceli totiž vytvoriť vytvoriť paniku medzi účastníkmi, hlavne, keď už sa uskutočnila spomenutá razia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.