Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor
Zdroj: ©Shutterstock

Zmizli a zase sa objavili. 5 mrazivých prípadov, keď sa zmiznutia dočkali nečakaného konca

Stále však pri nich ostáva mnoho otázok.

Prípadov, keď ľudia záhadne zmizli a už sa nikdy nenašli, máme obrovské množstvo. Potom sú tu ale aj prípady, keď sa nezvestných ľudí podarilo nájsť.

Niekedy za to mohla šťastná náhoda, inokedy sú však podmienky ich nájdenia rovnako záhadné ako samotné zmiznutie. V tomto článku si predstavíme 5 záhadných prípadov zmiznutých osôb, ktoré sa podarilo opäť nájsť.

1. Amber Smith

Dvojročná Amber Rose Smith sa 8. októbra 2013 hrala v dome svojich rodičov v Michigane. Jej otec potom odišiel do inej miestnosti, ale keď sa k Amber vrátil, dievčatko bolo preč. Otec prehľadal celý dom, ale po jeho dcérke nebolo ani pamiatky. Okamžite sa sformovali pátracie skupiny a polícii pomáhalo aj mnoho dobrovoľníkov.

Napriek tomu, že podrobne prečesali najbližšie okolie, Amber nedokázali nájsť. Nikto navyše nechápal, ako mohlo dievčatko len tak zmiznúť. Napokon sa ale na pátračov usmialo šťastie. Na druhý deň totiž Amber našli. Paradoxné je, že ju objavili na mieste, ktoré predchádzajúci deň dôkladne prehľadali, ale dievčatko si vtedy nevšimli.

Here is a photo of missing 3-year-old Amber Rose Smith.Newaygo Co. Deputies are searching in Barton Township: http://fox17online.com/2013/10/08/search-underway-for-missing-3-year-old-in-newaygo-co/

Uverejnil používateľ FOX 17 Utorok 8. októbra 2013

Vysvitlo, že malá Amber sa proste zatúlala z domu a dostala sa až do viac ako tri kilometre vzdialeného lesa. Dievčatko objavili v časti nádrže v blízkosti spadnutého stromu. Zdalo sa, že Amber je v poriadku a ako prvé si vypýtala horúcu čokoládu. Jej rodičom tak padol obrovský kameň zo srdca.

Záhadou však ostáva, prečo na dievčatko nenarazila niektorá z pátracích skupín deň predtým. Šťastím tiež bolo, že Amber dokázala celý jeden deň bez následkov prežiť v mrazivom lese.

2. Tanya Kach

14-ročná Tanya Kach zmizla jedného februárového dňa v roku 1996. Polícia usudzovala, že dievča utieklo z domova, keďže proste len pokojne odkráčalo preč. Po Tanyi sa rozbehlo pátranie, ktoré však neodhalilo žiadne stopy. Zúfalí rodičia už strácali nádej. Príbeh dostal šťastný koniec až o neuveriteľných 10 rokov neskôr.

Tanya Kach sa opäť objavila 21. marca 2006. Prezradila, že v roku 1996 ju na útek z domu nahovoril istý Thomas Hose, ktorý pracoval ako strážnik v Tanyinej škole. Tanyi tvrdil, že sa do nej zamiloval a chcel, aby žila s ním.

Keď Tanya napokon utiekla, Hose jej štyri roky zakázal vyjsť z domu. Hose v tej dobe žil so synom a svojimi rodičmi, ale nikto z nich ani len netušil, že sa v dome nachádza aj niekto ďalší. Tanya prežívala v tajnej miestnosti.

Tanya Kach was just a normal girl whom was reported missing on February 10th, 1996. It all began at Kach’s school,…

Uverejnil používateľ Thee New Criminal Justices Sobota 13. októbra 2018

V roku 2000 jej Hose vytvoril novú identitu Nikki Allen a predstavil ju rodičom. Tanya následne žila s jeho rodinou. Uvedomila si však, že tento vzťah rozhodne nie je normálny a 21. marca 2006 utiekla (za pomoci majiteľa blízkeho obchodu s potravinami Joea Sparica).

Následne sa znovu stretla s rodičmi. Thomas Hose bol odsúdený za nedovolené obmedzovanie osobnej slobody, útoky a znásilnenie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Smrti unikli len o vlások. 5 ľudí, ktorí ako zázrakom prežili vlastnú popravu

3. Steven Kubacki

Prípad Stevena Kubackiho je skutočne zaujímavý a predstavuje neľahkú záhadu. Steven Kubacki bol študent, ktorý sa vo februári roku 1978 vybral lyžovať do oblasti v blízkosti jazera Michigan. Z výletu sa však už nevrátil. Jeho priatelia si mysleli, že sa možno niekde zdržal, keď však nedorazil ani na druhý deň, rozbehlo sa pátranie.

Stevenovi kamaráti vedeli, kam mal namierené, takže sa pátrači logicky vydali po tejto trase. V snehu objavili stopy, ktoré zrejme patrili Stevenovi, ale ktoré uprostred snehu záhadne končili. Akoby kráčal a potom odrazu len tak zmizol.

Ešte v ten deň sa pátračom podarilo objaviť Stevenove lyže a batoh. Jeho stopy a veci sa objavili v blízkosti jazera Michigan, takže sa začalo špekulovať, že sa mohol utopiť.

Shutterstock

Ľad na jazere však nebol porušený a ani hľadanie pod hladinou neprinieslo žiadne výsledky. Rodina a priatelia síce nevedeli, čo sa Stevenovi stalo, ale začali sa zmierovať s tým, že ho pravdepodobne nájdu mŕtveho. O rok neskôr, v máji roku 1979, sa však Steven Kubacki odrazu objavil priamo pri dverách domu svojich rodičov.

Nedokázal však poskytnúť jasné vysvetlenie, kde celý rok bol a čo sa s ním dialo. Tvrdil, že stratil pamäť a spomínal si len na to, že sa prebudil na lúke asi 64 kilometrov od domu svojich rodičov. Mal na sebe oblečenie, ktoré nebolo jeho. Vedľa neho ležal batoh s mapami, ktorý však tiež nepatril Stevenovi.

To this day he still has no memory of this 14 month period of his life. What do you think happened?Check out our…

Uverejnil používateľ Cryptid Campfire Piatok 26. júla 2019

Steve netušil, kde počas toho vyše roka bol, tvrdil len, že mal po prebudení pocit, že od jeho odchodu ubehlo len pár minút. Táto záhada dodnes nemá riešenie. Našli sa ľudia, ktorí tvrdili, že Kubacki zmizol naschvál, niekde sa skrýval a potom vyrukoval s tajomným príbehom.

Iní zase hovorili rovno o paranormálnych silách či mimozemskom únose. Samotný Steve nechcel o celom incidente hovoriť a ponuky na interview aj spoplatnenie svojho príbehu odmietal. Odmietol tiež podstúpiť hypnotické sedenie. Tvrdil, že sa k celej záhade už skrátka nechce nikdy v živote vrátiť.

4. Linda Arteaga

Aj prípad Lindy Arteaga je poriadne mrazivý a záhadný. 22. septembra 2012 večer boli súrodenci Eddie Huff a Linda Arteaga na výlete v lesoch oblasti Ozarks v Arkansase. Eddie sa ale domov vrátil sám. Tvrdil, že Linda ostala v dome rodinnej známej.

Táto historka vzbudila nemalé podozrenie, navyše Eddie javil známky dezorientácie a zdalo sa, že do istej miery stratil spomienky na to, čo sa stalo.

Shutterstock

Rodičia okamžite kontaktovali políciu a po Linde sa začalo pátrať. Pridalo sa aj približne 75 dobrovoľníkov a po piatich dňoch bola Linda Arteaga skutočne nájdená uprostred lesov. Bola oblečená v tom istom oblečení ako v deň svojho zmiznutia. Evidentne však bola vydesená a rozrušená. Tvrdila, že v lese jedla orechy, maliny a pila vodu z potoka.

Jej spomienky na to, čo sa stalo, boli nejasné. Policajtom povedala, že si spomína na to, že sa jej brat na výlete zranil a ona sa vybrala vyhľadať pomoc. V lese natrafila na ďalších turistov a zakričala na nich. Turisti ju však nepočuli, hoci od nej neboli ďaleko.

Shutterstock

Linda navyše tvrdila, že počas jej cesty lesom ju zo stromov a kríkov pozorovali akési „tieňové postavy“. Následne si pamätala len to, ako bezcieľne blúdila lesom. Dodnes nie je jasné, čo sa Linde vlastne stalo. Lekári špekulovali, že v dôsledku dehydratácie a nedostatku jedla mohlo v jej prípade dôjsť k halucináciám.

5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne

Odporúčame prečítať:

5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne, hoci na to nemáme vôbec žiadny dôvod

5. Brenda Heist

Brenda Heist žila v Pennsylvánii a v roku 2002 na tom nebola psychicky najlepšie. Prechádzala si rozvodom, navyše sa musela starať aj o dve malé deti. Jedného dňa proste odišla z domu a nevrátila sa. Prvé podozrenie policajtov padlo na Brendinho exmanžela. Vyšetrovatelia pracovali s teóriou, že ju mohol zavraždiť. Napokon však pre túto domnienku nenašli jediný dôkaz.

Pátranie bolo mohutné a zapojilo sa doň mnoho vyšetrovateľov a dobrovoľníkov, ale po Brende sa akoby zľahla zem. Ubiehali dni, mesiace, roky. Polícia v rukách nemala ani ten najmenší náznak, kde by Brenda mohla byť a napokon ju vyhlásila za mŕtvu.

11 rokov po jej zmiznutí, teda v roku 2013, sa Brenda opäť objavila. Vstúpila na policajnú stanicu na Floride a pokojným hlasom odhalila svoju pravú identitu.

Brenda C. Heist went missing from her central Pennsylvania home more than 11 years ago. She was declared legally dead in…

Posted by abc27 News on Wednesday, May 1, 2013

Brenda policajtom prezradila, že v ten osudný deň roku 2002 odviezla deti do školy a následne si sadla do parku, kde sa rozplakala. Bola bez peňazí, rozvádzala sa a na dve deti ostala úplne sama. V parku ju oslovili traja cudzinci, ktorí jej ponúkli, aby s nimi odišla na Floridu.

Brenda tvrdila, že sa v nej proste niečo zlomilo a ona súhlasila. Nie je úplne jasné, čo sa s ňou počas tých 11 rokov dialo. Tvrdila, že bola prakticky bezdomovec, spávala pod mostami a kradla jedlo z odpadkov. Užívala aj drogy.

Shutterstock

Používala falošné meno Kelsie Lyanne Smith. Prešla si aj niekoľkými nevydarenými vzťahmi a pracovala v zle platených zamestnaniach (jej zamestnávatelia ju však zvykli chváliť).

Až s odstupom rokov si Brenda uvedomila, akú veľkú chybu urobila a rozhodla sa prihlásiť na polícii. Jej deti však o opätovný kontakt s ňou nemajú záujem. Tvrdia, že jej život nebol rozhodne taký ťažký a nedokážu jej odpustiť, že ich tak sebecky opustila. Dcéra Morgan svojej matke dokonca odkázala, nech „zhnije v pekle“.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť