Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Spoločnosť Guinness World Records má vo svojom bohatom archíve nespočetné množstvo videomateriálu, zachytávajúce pokusy o prekonanie bizarných aj menej bizarných rekordov. Tentoraz na svoj Youtube kanál zavesila video, v ktorom sa jednému mužovi splnil zmrzlinársky sen.

Dimitri Panciera dokázal umiestniť do jedného kornútka 125 kopčekov zmrzliny a udržať ich tam po dobu desiatich sekúnd. Všetko toto prebehlo v štúdiu za prítomnosti kamier, divákov aj zapisovateľov od Guinnessa. Záznam pochádza z novembra 2018, odkedy sa Pancieru nikomu nepodarilo prekonať.

shutterstock

Nie je to jeho prvý pokus o rekord

Žoviálny ujko pochádza z Talianska, jednej z najväčších zmrzlinárskych veľmocí, takže tento úspech pre neho predstavuje výnimočnú poctu. Jedinečným výkonom sa mu podarilo predbehnúť Ashritu Furmana, ktorý bol držiteľom rekordu so 123 kopčekmi.

Panciera na svojich schopnostiach tvrdo pracoval a v priebehu rokov sa rapídne zlepšoval. Jeho prvým veľký rekordom bolo 109 kopčekov. Svoj vlastný rekord prekonal, keď sa mu podarilo vybalansovať až 121 kopčekov – vďaka tomu získal prvý zápis v Guinnessovej knihe rekordov.

Má tiež rekord za najväčší kopček zmrzliny na svete

Elitný zmrzlinár uspel aj v inej disciplíne – dokázal nabrať najväčší kopček zmrzliny na svete. K splneniu tejto úlohy mu poslúžila naberačka 1,95 metrov dlhá, 58 centimetrov široká, s hĺbkou 17 centimetrov. Panciera svoje úspechy pripisuje tomu, že používa vysokokvalitnú zmrzlinu vyrábanú v oblasti Val di Zoldo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť