Znaky, ktoré jasne signalizujú, že si natrafil na zlého človeka

Niektorých ľudí je lepšie obchádzať oblúkom.

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Možno si už zažil pocit, keď si sa s niekým stretol a niečo ti na ňom nesedelo, no a časom si prišiel na to, že si sa nemýlil a ide o skutočne zlú osobu. Sú signály, ktoré nám skrátka verne napovedajú, že by sme mali od dotyčných dať ruky preč. Avšak, pokiaľ človeka poznáš krátko, nevieš úplne, čo od neho čakať.

No existuje pár znakov, podľa ktorých dokážeš už na začiatku verne identifikovať zlého či toxického človeka, od ktorého by bolo lepšie držať ruky preč. S obrázkovou časťou článku nám pomohol náš šikovný ilustrátor ArtcaveManiac.

ArtCave Maniac / EMEFKA

1) Neúprimnosť. Všetci občas klameme. Niekedy sú to väčšie klamstvá, inokedy menšie. Avšak, patologický klamár, to je už špecifický druh klamára. Robí to aj bez toho, aby si to uvedomoval, a to úplne ľahučko, prirodzene a bez problémov. Viackrát ho pristihneš pri tom, ako si vymýšľa.

Rozpráva pútavé historky, no ty vieš, že to nie je pravda. Skrátka, pravdu už automaticky skresľuje, a to je zlé. Pretože nikdy nevieš, či si nezačne vymýšľať aj o tebe.

2) Škodoradostnosť. Samozrejme, všetci sa občas potešíme, keď sa niekomu, s kým máme zlý vzťah, nedarí. No ak človek nepraje ani svojim kamošom, to je už zlý signál.

Pri zlej osobe vidíš, ako sa doslova vyžíva v niekoho utrpení. Nazýva sa to Schadenfreude komplex. Je to definované ako úprimná radosť a samoľúbe uspokojenie z nešťastia či smoly ostatných. No a od človeka, ktorý sa teší z utrpenia druhých, nemôžeš čakať nič dobré.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3) Krutosť. Ak si idú za svojím, neváhajú zneužívať a ubližovať ľuďom, ktorí ich majú radi. Ak už niekoho nepotrebuje, odkopne ho a hotovo. Ak vidíš, ako niekto bez ľútosti robí zle iným, ver tomu, že raz príde rad aj na teba.

4) Nelojálnosť. Kamarát je iba v prípade, keď je mu dotyčný v niečom nápomocný, ak sa situácia zmení, hneď presedlá a zmení „smer“. Niekomu, kto sa správa k ľuďom úctivo asi ako k smetnému košu, nemôžeš veriť.

5) Mal si z neho zlý prvý dojem. Aj keď to nie je pravidlom, je to mnohokrát smerodajné. Šiesty zmysel nám vraví, aby sme si toho človeka nepustili bližšie. A naša intuícia nám veľakrát našepkáva dobre, aj keď ju nechceme počúvať.

6) Veľakrát máš z neho čudný pocit. Skrátka, nevieš, čo si máš o ňom myslieť. Niekedy sa správa veľmi dobre a prívetivo, no občas z neho ide strach.

ArtCave Maniac / EMEFKA

7) Manipulátor. Dostane človeka vždy tam, kde ho potrebuje mať, a neštíti sa kvôli tomu klamať či inak zavádzať.

8) Má rád, keď sa pri ňom cítiš menejcenný. Stále vyhľadáva spôsoby, ako ťa ponížiť alebo dosiahnuť, aby si sa cítil blbo alebo horšie. Možno sa tak nespráva k tebe, no ak je taký k svojmu okoliu, je len otázkou času, kedy začne ponižovať aj teba.

9) Je krutý k zvieratám. Zlý človek nemá rád zvieratá a dokáže k nim byť krutý. A rovnako, zvieratká nemajú rady jeho, lebo to vycítia. Ľudia, ktorí nemajú spojenie a lásku k živej bytosti, sú väčšinou aj zlí. A navyše, jedinci, ktorí dokážu ublížiť zvieraťu, zväčša dokážu ublížiť aj človeku.

ArtCave Maniac / EMEFKA

10) Nikdy neprejavuje výčitky svedomia, či už niekomu ublížil úmyselne, alebo nie. Na človeku vidíš, ak cíti vinu, no ak je skutočne zlou osobou, také veci buď nepociťuje, alebo popiera. Ľudia, ktorí neprejavujú žiadne emócie, zväčša nie sú dobrí ľudia.

11) Predchádza ich zlá povesť. Často sa stáva, že ťa niekto pred niekým varuje, no ty tomu neprikladáš dôležitosť, lebo si odhodlaný dotyčnému veriť, aj keby čo bolo. No ak to prichádza zo všetkých strán a nikto známy naňho nemá dobrého slova, väčšinou na tom niečo bude.

12) Nikdy si nepriznajú chybu. Neberú zodpovednosť za svoje činy. A ak niekomu ublížia, netrápi ich to. Zlý človek sa nikdy nechce ukázať v zlom svetle. Namiesto toho zvalí vinu na ostatných.

13) Nepodá pomocnú ruku. Aj keď vidí, že jeho blízky trpí, nepomôže mu. Hovorí o tom, ako pomohol, aj keď to v skutočnosti neurobil. Pre iného človeka by nikdy nič neobetoval.

14) Nevie, čo je to empatia. Nedokáže sa pozrieť na vec z perspektívy iných, preto je to absolútne nechápavá osoba. Jeho problémy budú vždy dôležitejšie a zásadnejšie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o najkrajšie momenty z detstva, na ktoré doteraz radi spomínajú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME