Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Mať prirodzenú dávku sebavedomia, ktorá nie je na hranici s namyslenosťou, je ideálny stav, ktorý by mal dosiahnuť každý z nás. Nie všetci sme však obdarení zdravým sebavedomím. To treba niekedy naozaj ťažko budovať, čo môže byť v dnešnej dobe dosť komplikované.

V prípade, že robíš niektoré z týchto vecí, možno na tebe odhaliť, že aj tebe chýba sebavedomie.

Máš pochybnosti o svojom výzore

Ani najlepšie modelky sa necítia vždy 100% krásne. Každý z nás má nejaké tie pochybnosti o svojom výzore a myslí si, že všetci naokolo sú krajší a lepší ako on. Aj tí „všetci naokolo“ však o sebe niekedy pochybujú. Treba si však nájsť na sebe veci, ktoré sa ti páčia a vyzdvihovať ich.

Lipneš na blízkej osobe

Občas sa správaš, akoby si ľudí vlastnil a dávaš im to patrične aj pocítiť. Myslíš si, že ak je niekto tvoj priateľ, mal by kedykoľvek prísť a pomôcť ti, iba preto, lebo ty si to želáš. Si však na omyle. Musíš sa vedieť spoľahnúť aj sám na seba. Priatelia nie sú naši sluhovia.

Ladislav Bona, Unsplash

Závidíš ostatným

Práve v dnešnom online svete je veľmi jednoduché nadobudnúť pocit, že všetci okrem teba majú úžasný život. Netreba však zabúdať na to, že na sociálnych sieťach ľudia ukazujú iba to pozlátko zo svojich životov a všetky „zlé“ veci si nechávajú pre seba.

Nie je teda na mieste porovnávať sa s týmto pozlátkom a myslieť si na základe toho, že si absolútna nula, a už vôbec nie takýmto ľuďom niečo závidieť.

Neustále myslíš na názory ostatných

Všetci mávame občas v hlave ten vnútorný monológ, ktorý nám hovorí, že „tieto topánky si nemôžeš dať, lebo si o tebe ľudia pomyslia..“ Zväčša si nič nepomyslia, len my neustále kŕmime ten hlas v našej hlave. Je fajn mať zdravý úsudok, no netreba si ho zamieňať s neustálym nezdravým myslením na to, „čo si o mne ľudia pomyslia.“ 

Gyorgy Bakos, Unsplash

Nedokážeš prijať odmietnutie

Môže to byť aj úplná maličkosť, napríklad výber reštaurácie, ktorá sa tvojmu kamošovi nepáči a ty hneď reaguješ agresívne, že je to určite kvôli tomu, že si to vyberal práve ty. Si jednoducho vzťahovačný.

Niektoré veci si berieš až príliš osobne, čo je mnohokrát zbytočné a následne aj zárodkom sporov. Každý z nás tomu občas čelí a niekedy nás nehnevá úplne to, že musíme zmeniť tú reštauráciu, ale to, že nás niekto odmietol.

Túžiš po popularite

Mnohí ľudia túžia byť populárnymi. Niekto kvôli svojim talentom, ktoré by chcel ukázať svetu, a niekto zas len preto, lebo sa to teraz nosí. V dobe internetu chce byť takmer každý druhý mladý človek populárny, byť influencerom a nič nerobiť.

Niekomu nestačí, že má skvelých priateľov, ale chce sa hnať za srdiečkami a lajkami na sociálnych sieťach. Mnohokrát títo ľudia pre popularitu urobia takmer čokoľvek, čo už nie je úplne zdravé.

Prateek Katyal, Unsplash

Máš privysoké očakávania

Naozaj je fajn mať očakávania, no nemôžeš si ísť zabehať prvý deň a na druhý čakať, že bez problémov zabehneš maratón. Treba ísť na to postupne. Akonáhle si splníš jeden z cieľov, môžeš to posunúť na vyšší level. Sklamania z toho, že si nedosiahol svoje očakávania, ti v ničom nepomôžu, hlavne keď si tie očakávania nastavíš privysoko.

Nedokážeš sa sám rozhodovať

Často sa ti stáva, že potrebuješ názor ostatných. Či už je to výber jedla, novej bundy alebo budúceho partnera. To značí dosť jasnú neistotu. Skús sa pri rozhodovaní viac zamyslieť nad tým, čo naozaj chceš a konať podľa svojich predstáv bez toho, aby si si musel nechať radiť od iných. Samozrejme, že občas si nechať poradiť je fajn, no musíš mať aj svoj vlastný názor.

Jake Young, Unsplash

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.