Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Majiteľov psov dokážeš odhaliť ihneď. Tak, že ich vidíš, ako svojho štvornohého kamoša venčia. Mačky sa však venčia len zriedka, preto len málokedy odhalíš, či je niekto majiteľom mačky, alebo nie. Teda, kým ti fotky svojej mačky nezačne okamžite strkať pod nos.

Sú však isté znaky, vďaka ktorým je odhaliteľný každý jeden majiteľ mačky aj bez toho, že by ti o svojom miláčikovi povedal. Toto sú niektoré z nich a mačací dvojnožci ich určite dôverne poznajú.

Majú chlpaté nohy

Muži aj ženy majú chlpaté nohy. Nie preto, lebo si ich neholia, ale preto, lebo sa im o ne mačky neustále obtierajú. Valček na odchlpovanie je veľmi dôležitá súčasť života všetkých majiteľov mačiek. Bez neho sa človek ani z domu nepohne. Alebo aj hej, ale potom si ho ľudia mýlia s yetim.

Shutterstock.com

Sú ostražití na každom balkóne

Zvyknutí zo svojho domáceho prostredia vedia, že žiadne okno bez sieťky nemôže ostať len tak otvorené, rovnako ani balkónové dvere a skrátka všetky možné únikové východy. Každý, kto má doma mačku a balkón, si už určite nie raz prešiel mini infarktmi, keď mu naň mačka vbehla, nebodaj z neho padla. Aj preto sú potom na každom balkóne viac ostražití.

Vždy odložia všetko jedlo zo stola či kuchynskej linky

Mačka vás naučí poriadku. Nemôžete na stole či kuchynskej linke nechať len tak čokoľvek, inak sa do toho pustí. Či je to koláč, suchý rožok alebo polievka, bez rozdielu. Preto sú majitelia mačiek veľmi dobre zvyknutí, že musia všetky jedlá buď poriadne pozakrývať, alebo niekam schovať.

Whats Up Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Ich telo nie je bez jediného škrabanca

Môže mať mačka ostrihané pazúriky na všetkých labkách, aj tak sa jej podarí nejak vás poškriabať. Ak má niekto doma prírastok v podobe malého mačiatka, tak to zistíte ešte rýchlejšie. Týmto ostrým pazúrom sa vyhne len málokto.

Spia s nohami zásadne pod perinou

Keďže mnoho mačiek má z nejakého zvláštneho dôvodu fetiš na nohy, tak si na ne musia ich majitelia dávať pozor. Najčastejšie sa tento fetiš prejavuje práve počas noci, keď sa snažíte spať. Mačacia náklonnosť k ľudským nohám býva zväčša vyjadrená neočakávanými napadnutiami a hryzancami, neváhajú pri objímaní nohy využiť aj drápiky.

Shutterstock.com

Pravidelne sa budia v nekresťanskú hodinu

Mačky sú nočné tvory, ale ľudia väčšinou nie. Dva spánkové režimy občas kolidujú, na čo najčastejšie doplatí práve dvojnožec. Ten býva budený svojou mačkou niekedy o tretej ráno, inokedy krátko po svitaní, no občas nastanú aj svetlé chvíľky, keď im mačací priateľ dovolí spať až do šiestej ráno. To sa väčšinou odrazí na tmavých kruhoch pod očami človeka, za ktoré by sa nehanbila ani panda.

Pri jedení rýb a mliečnych produktov sú v strese

Ak vidíte niekoho jesť tresku a pritom sa neustále obzerá, akoby čakal, kedy ho niekto okradne, tak nemusí ísť nevyhnutne o nejakého podivína, iba o majiteľa mačky. Ten je totiž naučený, že mu mačka nedá pri jedení akéhokoľvek rybacieho, mäsitého a ani mliečneho pokrmu pokoj.

Cats Eat GIF - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.