Znaky, na základe ktorých ihneď odhalíš každého majiteľa mačky

Bez toho, aby ti povedal, že mačku má.

Zdroj: Shutterstock.com

Majiteľov psov dokážeš odhaliť ihneď. Tak, že ich vidíš, ako svojho štvornohého kamoša venčia. Mačky sa však venčia len zriedka, preto len málokedy odhalíš, či je niekto majiteľom mačky, alebo nie. Teda, kým ti fotky svojej mačky nezačne okamžite strkať pod nos.

Sú však isté znaky, vďaka ktorým je odhaliteľný každý jeden majiteľ mačky aj bez toho, že by ti o svojom miláčikovi povedal. Toto sú niektoré z nich a mačací dvojnožci ich určite dôverne poznajú.

Majú chlpaté nohy

Muži aj ženy majú chlpaté nohy. Nie preto, lebo si ich neholia, ale preto, lebo sa im o ne mačky neustále obtierajú. Valček na odchlpovanie je veľmi dôležitá súčasť života všetkých majiteľov mačiek. Bez neho sa človek ani z domu nepohne. Alebo aj hej, ale potom si ho ľudia mýlia s yetim.

Shutterstock.com

Sú ostražití na každom balkóne

Zvyknutí zo svojho domáceho prostredia vedia, že žiadne okno bez sieťky nemôže ostať len tak otvorené, rovnako ani balkónové dvere a skrátka všetky možné únikové východy. Každý, kto má doma mačku a balkón, si už určite nie raz prešiel mini infarktmi, keď mu naň mačka vbehla, nebodaj z neho padla. Aj preto sú potom na každom balkóne viac ostražití.

Vždy odložia všetko jedlo zo stola či kuchynskej linky

Mačka vás naučí poriadku. Nemôžete na stole či kuchynskej linke nechať len tak čokoľvek, inak sa do toho pustí. Či je to koláč, suchý rožok alebo polievka, bez rozdielu. Preto sú majitelia mačiek veľmi dobre zvyknutí, že musia všetky jedlá buď poriadne pozakrývať, alebo niekam schovať.

Whats Up Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Ich telo nie je bez jediného škrabanca

Môže mať mačka ostrihané pazúriky na všetkých labkách, aj tak sa jej podarí nejak vás poškriabať. Ak má niekto doma prírastok v podobe malého mačiatka, tak to zistíte ešte rýchlejšie. Týmto ostrým pazúrom sa vyhne len málokto.

Spia s nohami zásadne pod perinou

Keďže mnoho mačiek má z nejakého zvláštneho dôvodu fetiš na nohy, tak si na ne musia ich majitelia dávať pozor. Najčastejšie sa tento fetiš prejavuje práve počas noci, keď sa snažíte spať. Mačacia náklonnosť k ľudským nohám býva zväčša vyjadrená neočakávanými napadnutiami a hryzancami, neváhajú pri objímaní nohy využiť aj drápiky.

Shutterstock.com

Pravidelne sa budia v nekresťanskú hodinu

Mačky sú nočné tvory, ale ľudia väčšinou nie. Dva spánkové režimy občas kolidujú, na čo najčastejšie doplatí práve dvojnožec. Ten býva budený svojou mačkou niekedy o tretej ráno, inokedy krátko po svitaní, no občas nastanú aj svetlé chvíľky, keď im mačací priateľ dovolí spať až do šiestej ráno. To sa väčšinou odrazí na tmavých kruhoch pod očami človeka, za ktoré by sa nehanbila ani panda.

Pri jedení rýb a mliečnych produktov sú v strese

Ak vidíte niekoho jesť tresku a pritom sa neustále obzerá, akoby čakal, kedy ho niekto okradne, tak nemusí ísť nevyhnutne o nejakého podivína, iba o majiteľa mačky. Ten je totiž naučený, že mu mačka nedá pri jedení akéhokoľvek rybacieho, mäsitého a ani mliečneho pokrmu pokoj.

Cats Eat GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
46
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Britská agentúra hľadá troch dobrovoľníkov, ktorí sa stanú na mesiac vegánmi. Ponúka im štedrú odmenu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME