Znaky, podľa ktorých spoznáš kvalitného narcisa

Ľúbi(š) chorobne sám seba?

Zdroj: pexels.com (https://www.pexels.com/photo/2-men-boxing-on-ring-70567/)

1. Si žltý
2. Voniaš

…ale nie, srandujeme. Na mysli, samozrejme, nemáme ten kvet. Pôvod nášho správneho významu pochádza ešte zo starej gréckej mytológie. Muž menom Narcis bol fešák, ktorý každú babu odmietol a nakoniec sa zamiloval do svojho odrazu vo vode. No ako spoznáte takého poriadneho slovenského narcisa? Takto…

Ja, ja, ja

Jasné, tak toto je asi celkom logické. Ak sa máš rád je jasné, že sa sústredíš len na seba. No pozor, treba odlišovať “zdravé” sebectvo od toho nezdravého. A narcis zachádza naozaj do extrémov. Na schôdzky chodí pravidelne neskoro a bez výčitiek necháva každého čakať. Tvrdí, že pozná tamtú speváčku a tamtoho osobne, len aby si zdvihol dôležitosť, na tom si naozaj veľmi potrpí. A čo je najlepšie? To, že i keď na to nemá, tak sa tvári, že je najinteligentnejší človek v miestnosti a nad neho nie je. A viete čo je na tom najzaujímavejšie? Že týmto zahmlieva svoj skutočný pocit menejcennosti, ktorý neprizná ani keby ležal na smrteľnej posteli. Tak čo, našiel si sa?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-in-black-suit-jacket-facing-man-in-blue-denim-dress-shirt-same-standing-165907/)

Ja som úžasný, ty si nula. 

Tak toto nieeee. Pri tomto sa mi vždy dvíha žalúdok a mimovoľne prevraciam oči smerom hore. Tento týpek má pocit, že je úplne dokonalý v každom smere a aby si zvýšil ego ešte viac, tak zhadzuje okolie a prednosti iných. Každý je oproti nemu nikto a téma “Každý je idiot” je jeho každodenná modlitba. Naozaj výborný typ na spolužitie.

Som nevinný

Ak čakáte od takéhoto človeka empatiu, načakáte sa ešte veľmi dlho. A ak sa mu snažíte istým spôsobom vysvetliť, že jeho správanie je nevhodné, tiež neuspejete. Pravdepodobne sa na vás veľmi nahnevá alebo sa prestane kontrolovať a začne kričať, nezmyselne sa obhajovať a vyčítať vám vaše chyby. Narcis nemá empatiu a vaše pocity sú preňho preukázaním slabosti.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/beard-blur-casual-close-up-462680/)

Nezáleží mi na tebe

Presne tak. Jemu na vás nezáleží ani omylom a i keď to tak chvíľu vyzerá, je to hlúposť. Ide len o jeho dočasnú snahu získať niečo čo chce a potrebuje. Vy ste, žiaľ, len prostriedok, ktorý má napĺňať jeho sny a túžby, proste potreby. S takýmto človekom sa naozaj neoplatí začínať vzťah, môže to vážne poškodiť vaše ego či zdravú perspektívu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/behind-of-woman-gesturing-6385/)

Pravidlá určujem ja

No jasné, že áno. A ak sa pokúsiš nejaké určiť ty, tak ich budem schválne porušovať na náznak toho, kde som ja a kde si ty. Čiže ak si myslíš, že s tebou pôjdem v piatok na to trápne divadlo, ktoré ti už rok sľubujem, tak si na omyle. V telke ide dnes predsa futbal. No a čo, tak tie hlúpe lístky prepadnú!

Urobíš to, čo chcem JA.

Áno, narcis potrebuje každým manipulovať a mať všetko pod kontrolou. Ak sa niekto rozhodne začať s takýmto človekom žiť, môže sa rozlúčiť so svojprávnosťou. On vie predsa o všetkom najviac, rozhodovať bude on a to úplne o všetkom. Peniaze ti bude dávať len na to, čo uzná za vhodné on.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/model-muž-žena-čerstvé-spor-stres-2748342/)

Dokážem to sám

Pomoc? Tak to teda zásadne nie! On dokáže všetko urobiť sám najlepšie a ak by ju aj náááhodou niekedy potreboval, pretože sa v niečom čistou náááhodou nevyzná, tak ťa bude buzerovať a hovoriť návody, ako by to bolo lepšie. Nuž, zmier sa s tým, že ďakovného prejavu sa nedočkáš. Možno by si sa mal poďakovať ešte ty, že si sa niečo nové „priučil“.

Takže, ak si sa v článku spoznal:

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/2-men-boxing-on-ring-70567/)

Ak si v článku spoznal svojho kamaráta či partnera:

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adventure-athlete-athletic-daylight-235922/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
219
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ak klameš a podvádzaš, dávaj si pozor, aby si nedopadol ako títo nešťastníci

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME