Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Kamarátov máme v živote mnoho, respektíve, týmto slovom bez rozmyslu označujeme veľa ľudí, a to bez ohľadu na to, či nimi naozaj sú. Nie s každým sa dá vypestovať blízky priateľský vzťah a takisto nie všetci to s tebou myslia vážne. Máme tým na mysli takých „kamarátov“, ktorí ti do očí hovoria brácho alebo krásavica, no akonáhle sa vzdiališ pár metrov, už si čurák alebo dogabaná fiflena.

Avšak stále existujú aj také priateľstvá, ktoré stoja za všetky drobné. Stáli ste pri sebe pri tých najhorších, najzvláštnejších a aj najbláznivejších chvíľach, vždy pripravení sa vzájomne podržať, ak niečo nevypáli tak, akoby malo…

Má pochopenie pre tvoj svojský humor

To znamená, že sa neurazí, keď mu povieš čokoľvek, lebo vie, že si hovädo a presne túto vlastnosť si na tebe cení viac, než aby ťa za ňu zatracoval. Určite k tomu výrazne prispieva aj fakt, že ste z „rovnakého cesta“. Chápe tvoj svojský zmysel pre humor, pretože ho má rovnaký a možno aj horší.

Vieš, že ti na urážku odpovie ešte väčšou urážkou a určite ti nič neostane dlžný. Väčšina vašich „konfliktov“ skončí vzájomným výbuchom smiechu a nikto z vás neskončí „zdutý“ alebo dotknutý. On si totiž uvedomuje, že aj keď povieš niečo sprosté, nie si chladnokrvný hajzel, ale iba disponuješ primitívnym zmyslom pre humor. A takýto typ žartíkov vy obidvaja, čo? Predsa zbožňujete!

Shutterstock

Podrží ťa v ťažkých časoch

Či už máš zlé obdobie, lebo si sa rozišiel s frajerkou, vyhodili ťa zo školy alebo si nevieš nájsť prácu, vždy stojí pri tebe. Je jedno, či najlepšej kamoške zavoláš o druhej ráno, lebo máš náhly nával smútku a reveš ako zmyslov zbavená… ona nepoloží. Nezáleží na tom, či kamoš ráno skoro vstáva a má povinnosti, pôjde s tebou do baru, keď chceš zabudnúť.

Lebo praví priatelia ťa nikdy nepošlú do „teplých krajín“, keď vedia, že ich skutočne potrebuješ. Samozrejme, ako ty sám nie si ochotný pre všetkých sa obetovať, každý to neurobí ani pre teba. Ale s tým treba počítať, „tých najlepších“ je len zopár v živote každého z nás.

Keď niečo nevieš alebo sa pre niečo trápiš a nedokážeš to sám vyriešiť, nepovie ti, že si neschopný čurák a neodmietne ti pomôcť. No možno to prvé urobí, ale každopádne ti „helfne“ za každých okolností a nič za to neočakáva späť, pretože je to preňho samozrejmosť.

Shutterstock

Nakopne ťa, keď to potrebuješ

A niekedy aj nakope, keď to je nutné. Občas potrebujeme vyburcovať, aby sme sa dokázali pohnúť ďalej. Skutočný priateľ ťa dokáže vytiahnuť zo sebadeštruktívnej nálady, pozdvihnúť sebavedomie a preladiť na iné myšlienky. Nechá ťa vyplakať sa, no zároveň nedovolí, aby si žialil celé mesiace nad nejakou zbytočnosťou alebo niekým pre tvoj život zbytočným.

Snaží sa ťa zastaviť, keď sa utápaš v sebaľútosti, a vie ti dať motivačnú reč, keď ju potrebuješ. A dokáže ti streliť aj tri facky v prípade, ak to nejde inak.

Shutterstock

Smeje sa ti do očí, nie za chrbtom

Nemá problém si z teba uťahovať a svoj krutý humor vypeckovať na maximum, lebo vie, že mu to patrične vrátiš. Vysmeje sa ti, keď povieš niečo hlúpe, alebo ti povie, že musíš byť totálne padnutá na hlavu, keď si sa dala dokopy s tým sedláckym záletníkom.

No na rozdiel od ostatných ti to povie do očí, nie za chrbtom a určite nie kvôli tomu, aby si sa cítil ponížene, ale aby ťa od toho poníženia uchránil.

Teší sa z tvojich úspechov ako zo svojich

Nebude ti závidieť, že si si niekoho našiel, i keď on je single, lebo mu záleží na tvojom šťastí. Takisto aj keď máš lepšie známky ako on, lepšiu prácu, zadok, auto, ženu, čokoľvek. Pravý kamoš ti dopraje všetkého hojnosť, pretože ťa má rád. Závisť a neprajníckosť nemajú v úprimnom priateľskom vzťahu čo robiť.

Shutterstock

Má pochopenie pre tvoje čudné zvyky

Každý z nás má zopár vecí, ktoré by nemali byť očiam verejnosti nikdy prístupné. Či už stalkuješ bývalého, hladkáš si hrudník iba tak, lebo ti to proste robí dobre, tancuješ a spievaš pred zrkadlom v spodnej bielizni alebo hovoríš a prežúvaš súčasne.

Nič z toho nemáš pred ním/ňou problém robiť. Môžeš byť sám sebou, nech už si akýkoľvek, ukázať zo seba to najtrápnejšie, no vieš, že ťa nebude považovať za čudáka, no naopak, vo väčšine prípadov sa k tebe ešte pridá.

Povie ti, keď vyzeráš škaredo

Každý človek má chvíľu, keď to so svojou vizážou pekne povedané prepískne. Myslíš si, že v tom oranžovom saku vyzeráš ako skrížený Alain Delon s Justinom Timberlakeom, avšak opak je pravdou. Do tých ultra šatičiek veľkosti XXS sa pcháš s nádejou, že ti neodolá žiaden, no tvoja kamoška ti veľmi nesúcitne šplechne do tváre, aká je pravda.

Možno ti to je nepríjemné, a možno sa na chvíľu hneváš, ale keď sa potom poriadne premeriaš v zrkadle, prídeš na to, že predsa len mala pravdu a pripomínaš skôr jaternicu ako neodolateľnú sexicu.

Úprimní ľudia, ktorí to s tebou vydržia za každých okolností, nepadajú len tak z neba. Preto im povedz a ukáž, že ich máš rád a ako veľmi ti na nich záleží. 🙂

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.